Coucher De Soleil

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Coucher De Soleil

Bar (på boendet)
Lägenhet - 2 sovrum | Eget pentry | Kylskåp, spishäll och grytor/köksredskap
Bungalow Basic | Värdeförvaringsskåp på rummet, skrivbord, gratis wi-fi och sängkläder
Lägenhet - 2 sovrum | Värdeförvaringsskåp på rummet, skrivbord, gratis wi-fi och sängkläder
Utsikt från rummet

Recensioner

8,8 av 10,
Utmärkt

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi
  • Frukost tillgänglig
  • Bar
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
346 Hell-Ville - Ambatoloaka, Nosy Be, 207
  • Place, Madirokely Beach
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Lokobe nationalpark
    ‪23 min med bil‬
  • Place, Mont Passot
    ‪38 min med bil‬
  • Airport, Nossi-Be (NOS-Fascene)
    ‪24 min med bil‬

Rumsalternativ

Basic-rum - havsutsikt

  • Utsikt mot havet
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Om boendet

Coucher De Soleil

Hotell i Nosy Be med bar
Detta hotell erbjuder gäster en bar/lounge, dygnet runt-öppen reception och en trädgård. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en tv i allmänt utrymme och ett värdeförvaringsskåp i receptionen.
Coucher De Soleil erbjuder 14 rum med värdeförvaringsskåp och fläkt. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Badrummen har dusch. Städning sker dagligen.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Coucher De Soleil ligger mindre än tio minuters promenad från Madirokely Beach. Detta hotell med 14 rum har en bar/lounge, gratis wi-fi på rummet och en terrass.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost serveras dagligen mellan 07.00 och 12.00 mot en avgift. Efter en lång dag kan du varva ned med en drink i deras bar.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi. Kylskåp, spishäll och fläktar erbjuds dessutom.
På boendet
Gäster på Coucher De Soleil har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och en tv i allmänt utrymme. Gäster erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 20 per fordon enkel resa. Receptionen är bemannad dygnet runt och kan hjälpa dig med förvaring av värdesaker och bagageförvaring. Detta hotell har dessutom en trädgård.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Bar
  • Reception öppen dygnet runt
  • Flygtransfer (avgift tillkommer)
Du som bor på Coucher De Soleil har tillgång till en terrass, trädgård och värdeförvaringsskåp i receptionen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift.

Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på detta hotell i Nosy Be .

Mot en avgift kan gäster dagligen äta kontinental frukost och 07.00 till 12.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift

Mat och dryck

  • Kontinental frukost tillgänglig dagligen 07.00–12.00 mot en avgift: EUR 4 för vuxna ochEUR 4 för barn
  • En bar/lounge

Att göra

  • Tv i allmänna utrymmen

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Utomhus

  • Terrass
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgänglighetsanpassad flygplatstransfer

Mer

  • Myggnät
  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles

Mat och dryck

  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Spishäll

Mer

  • Fläkt
  • Skrivbord
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för EUR 10 per natt.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 0.56 EUR per person per natt. Skatten gäller inte barn under 15 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för kontinental frukost: EUR 4 för vuxna och EUR 4 för barn
  • Avgift för flygtransfer: EUR 20 per fordon (enkel resa, max. antal passagerare 4)
  • Avgift för extrasäng: EUR 10 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Coucher De Soleil erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen 24 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Boendet kallas även

Coucher Soleil Hotel Nosy Be
Coucher Soleil Nosy Be
Hotel Coucher De Soleil Nosy Be
Nosy Be Coucher De Soleil Hotel
Hotel Coucher De Soleil
Coucher De Soleil Nosy Be
Coucher Soleil Hotel
Coucher Soleil
Coucher De Soleil Hotel
Coucher De Soleil Nosy Be
Coucher De Soleil Hotel Nosy Be