Hotel Santander

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Hotel Santander

Dusch, duschhuvud med massagefunktion och gratis toalettartiklar

Recensioner

6,0 av 10,

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Frukost ingĂ„r
  • HusdjursvĂ€nligt
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • TvĂ€ttjĂ€nster
  • StĂ€dning

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
7-63 Cra. 4, Neiva, Huila, 410010
  • Place, Santanderparken
    â€Ș1 min till fots‬
  • Place, Neivakatedralen
    â€Ș2 min till fots‬
  • Place, Huilas universitet
    â€Ș18 min till fots‬
  • Airport, Neiva (NVA-Benito Salas)
    â€Ș6 min med bil‬

Rumsalternativ

Superior trippelrum

  • 3 sovplatser
  • 1 enkelsĂ€ng och 1 dubbelsĂ€ng

Dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Superior fyrbÀddsrum

  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng och 2 enkelsĂ€ngar

Studio Superior

  • 5 sovplatser
  • 2 dubbelsĂ€ngar och 1 enkelsĂ€ng

Studio Standard

  • 6 sovplatser
  • 3 vĂ„ningssĂ€ngar (enkla)

Superior tvÄbÀddsrum

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Santander

Detta hotell Àr en rökfri anlÀggning som erbjuder gÀster en restaurang, tvÀttmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. Gratis engelsk frukost och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen erbjuds dessutom. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer. Handdukarna byts pÄ begÀran
Hotel Santander erbjuder 24 rum med gratis flaskvatten och gratis toalettartiklar. PĂ„ tv:n kan du se kabelkanaler.

Badrummen har dusch med duschhuvud med massagefunktion. Detta hotell i Neiva erbjuder sina gÀster gratis wi-fi, med en hastighet pÄ 50+ Mbps. Allergitestade sÀngklÀder, strykjÀrn/strykbrÀda och byte av handdukar kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker dagligen.

Hotel Santander ligger nÀra bÄde Santanderparken och Neivakatedralen. Detta hotell med 3 stjÀrnor har 24 rum och stÄtar med gratis frukost, en restaurang och gratis wi-fi pÄ rummet.
Restaurangalternativ
Gratis engelsk frukost ingÄr under din vistelse och serveras dagligen mellan 05.00 och 10.00. Hotellet har en restaurang som passar utmÀrkt för en rofylld mÄltid.
Rum
HÀr fÄr du tillgÄng till gratis wi-fi och en 21-tumss tv med kabelkanaler. Badrummen har duschhuvud med massagefunktion och gratis toalettartiklar. Garderober ingÄr ocksÄ. Handdukarna byts pÄ begÀran
PĂ„ boendet
PÄ Hotel Santander har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och tvÀttmöjligheter. Receptionen Àr bemannad dygnet runt och kan hjÀlpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och bagageförvaring.
Det finns restaurang pÄ plats. Gratis frukost finns tillgÀnglig dagligen. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Hotel Santander lockar med hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer och tvÀttmöjligheter.

Detta hotell i Neiva har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

GÀster kan Àta gratis engelsk frukost dagligen frÄn 05.00 till 10.00.
Hotel Santander har en restaurang.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet pĂ„ rummet: 50+ Mbps
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Gratis engelsk frukost tillgĂ€nglig alla dagar 05.00–10.00
  • En restaurang

FamiljevÀnligt

  • TvĂ€ttmöjligheter

BekvÀmligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • TvĂ€ttmöjligheter

GÀsttjÀnster

  • Byte av handdukar pĂ„ begĂ€ran
  • Byte av lakan pĂ„ begĂ€ran
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • StĂ€dning varje dag

TillgÀnglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökfritt boende

BekvÀmligheter pÄ rummet

Sovrum

  • Allergitestade sĂ€ngklĂ€der
  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Dusch
  • Duschhuvud med hydromassage
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

UnderhÄllning

  • 21-tums tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Gratis vatten pĂ„ flaska

Mer

  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da pĂ„ begĂ€ran

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Husdjur tillĂ„ts utan avgift
  • Husdjur fĂ„r inte lĂ€mnas utan uppsikt
  • Endast vissa rum, begrĂ€nsningar gĂ€ller
  • Du kan be om ett rum dĂ€r husdjur tillĂ„ts genom att höra av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: colombiansk moms (19 %). UtlĂ€ndska resenĂ€rer som betalar med ett utlĂ€ndskt kort eller via banköverföring frĂ„n ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte Ă€r bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gĂ€ller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus nĂ„gon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • TvĂ€ttavgift: 8000 COP per dag

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar bankkort och kontanter.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet krĂ€va att fĂ„ se följande dokument: Vid incheckning kan en förĂ€ldrar som reser till Colombia med barn under 18 Ă„r behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En slĂ€kting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande dĂ€r bĂ„da förĂ€ldrarna godkĂ€nner resan, med attesterad signatur och kopia av bĂ„da förĂ€ldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av förĂ€ldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förĂ€lder behöva visa attesterat godkĂ€nnande av resan, som signerats av den andra förĂ€ldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samrĂ„da med det colombianska konsulatet för att fĂ„ mer information.
  • Husdjur tillĂ„ts endast i vissa rum; andra restriktioner gĂ€ller. Kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekrĂ€ftelsen för att ordna för ditt husdjur.

Boendet kallas Àven

Ayenda Santander
Hotel Santander Hotel
Hotel Santander Neiva
Hotel Santander Hotel Neiva