Soulfa Guest House
2.5-stjärnigt boende
Fotogalleri för Soulfa Guest House





Populära bekvämligheter
- Frukost ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Parkering tillgänglig
- Städning
- Reception dygnet runt
Utforska området

Moi Drive Umoja 1, Nairobi
- Karura ForestPlace, Karura Forest7 min med bil
- Garden City MallPlace, Garden City Mall8 min med bil
- Thika Road MallPlace, Thika Road Mall9 min med bil
- Nairobi (NBO-Jomo Kenyatta Intl.)Airport, Nairobi (NBO-Jomo Kenyatta Intl.)16 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Dubbelrum

Dubbelrum
- 2 sovplatser
- 1 dubbelsäng
Liknande boenden

Kings Premier Inn
Kings Premier Inn
Mlolongo
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
- Restaurang
- Frukost tillgänglig
4.5 av 5, Underbart, 4 recensioner
4,5
Underbart
4 recensioner

Sportsview Hotel Kasarani
Sportsview Hotel Kasarani
Kasarani
- Pool
- Spa
- Barnpool
- Gratis wi-fi
3.8 av 5, Bra, 35 recensioner
3,8
Bra
35 recensioner
Priset är 762 kr
762 kr
inklusive skatter och avgifter
5 apr. – 6 apr.

African Heritage House
African Heritage House
Mlolongo
- Pool
- Frukost ingår
- Parkering ingår
- Gratis wi-fi
4.8 av 5, Enastående, 16 recensioner
4,8
Enastående
16 recensioner
Om boendet
Soulfa Guest House
Soulfa Guest House är ett pensionat med en restaurang, en nattklubb och parkering. Gratis kontinental frukost och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds dessutom. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som dygnet runt-öppen reception.
Soulfa Guest House erbjuder 26 rum med mörkläggningsgardiner. 32-tums platt-tv med digitalkanaler.
Badrummen har dusch med regndusch. Detta pensionat i Nairobi erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.
Soulfa Guest House i Embakasi ligger mindre än en kvarts bilfärd från populära attraktioner som Thika Road Mall och Nairobi nationalpark. Detta pensionat med 26 rum ståtar med gratis frukost samt gratis wi-fi på rummet och en nattklubb.
Restaurangalternativ
Gratis kontinental frukost serveras dagligen mellan 07.00 och 10.00. Pensionatet har en restaurang där du kan äta något gott.
Rum
Din 32-tumss platt-tv har digitalkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Här kan du varva ned med regndusch.
På boendet
En nattklubb och gratis wi-fi i allmänna utrymmen erbjuds på Soulfa Guest House. Parkering är tillgänglig för USD 3 per dag. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål.
Det finns restaurang på plats. Gratis frukost serveras dagligen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.
Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på detta pensionat i Nairobi .
Gäster kan äta gratis kontinental frukost dagligen från 07.00 till 10.00.
Restaurang på platsen - restaurang som specialiserar sig på lokala rätter och serverar frukost, lunch och middag. Gästerna kan beställa drinkar och umgås vid baren.
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Parkering på området (USD 3 per dag)
- Begränsad parkering på området
Mat och dryck
- Gratis kontinental frukost tillgänglig alla dagar 07.00–10.00
- En restaurang
Att göra
- Nattklubb
Bekvämligheter
- Reception öppen dygnet runt
Gästtjänster
- Städning varje dag
Tillgänglighetsanpassning
- Ingen hiss
Mer
- Platser anvisade för rökning
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Lakan tillhandahålls
- Mörkläggningsgardiner
Badrum
- Dusch
- Handdukar tillhandahålles
- Privat badrum
- Regndusch
- Tvål
Underhållning
- 32-tums platt-tv med digitala kanaler
Regler
Incheckning
Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 19 år
Utcheckning
Utcheckning innan 12.00
Incheckningsinstruktioner
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg
Åtkomst till boendet
Bemannad reception
Husdjur
- Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Soulfa Guest House
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Extrasängar finns inte tillgängliga.
- Spjälsängar finns inte tillgängliga.
Betalningstyper
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.
- Parkeringsavgift: USD 3 per dag
Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 00.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Bra att veta
- Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.
Boendet kallas även
Soulfa Guest House Nairobi
Soulfa Guest House Guesthouse
Soulfa Guest House Guesthouse Nairobi