LĂ€genhetshotell

Pink Elephant Tourist Apartment Hotel

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Pink Elephant Tourist Apartment Hotel

LED-tv
Stort kylskÄp, mikrovÄgsugn (vid begÀran) och riskokare
Arbetsyta för laptop, gratis wi-fi och rullstolsanpassning
LED-tv
Exteriör

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • Torktumlare
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats
  • Rumsservice

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
77 Hill Street, Mount Lavinia, WP, 10350
  • Place, Traditional Puppet Art Museum
    â€Ș7 min till fots‬
  • Place, Dehiwala Zoological Garden
    â€Ș10 min till fots‬
  • Place, Mount Lavinia Beach
    â€Ș4 min med bil‬
  • Airport, Colombo (CMB-Bandaranaike Intl.)
    â€Ș41 min med bil‬

Rumsalternativ

Exklusiv studio - 1 kingsize-sÀng - icke-rökare - utsikt mot trÀdgÄrden

  • Utsikt mot trĂ€dgĂ„rden
  • 33 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng

Exklusiv lÀgenhet - 3 sovrum - icke-rökare - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 149 kvadratmeter
  • 3 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng och 2 queensize-sĂ€ngar

Exklusiv lÀgenhet - 2 sovrum - icke-rökare - utsikt mot stranden

  • Utsikt mot stranden
  • 93 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng och 1 queensize-sĂ€ng

Om boendet

Pink Elephant Tourist Apartment Hotel

Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning som har en takterrass, conciergetjÀnster och avgiftsfri parkering. HÀr ingÄr wi-fi i allmÀnna utrymmen. Varje lÀgenhet har torktumlare och LED-tv med satellitkanaler. Dessutom har pentryt stor kyl/frys. HÀr erbjuds gÀster middagsplats och sittutrymme, samt bekvÀmligheter som gratis wi-fi och rumsservice. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng per vistelse.
Pink Elephant Tourist Apartment Hotel erbjuder 30 rum med riskokare. Rummen har separat sittutrymme. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har pentry med stor kyl/frys, separat middagsplats och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch.

GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. LED-tv med satellitpremiumkanaler. StÀdning erbjuds en gÄng per vistelse och mikrovÄgsugn kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker i begrÀnsad utstrÀckning.

Pink Elephant Tourist Apartment Hotel ligger en kort promenad frÄn Traditional Puppet Art Museum och Dehiwala Zoological Garden. Detta lÀgenhetshotell med 30 rum har 3 stjÀrnor samt gratis wi-fi pÄ rummet, avgiftsfri parkering och en takterrass.
Restaurangalternativ
BestÀll nÄt gott frÄn rumsservice för att stilla hungern utan att lÀmna rummet.
Rum
Varje lÀgenhet har pentry och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. HÀr finns en LED-tv med satellitkanaler, och gÀster hÄller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I samtliga badrum finns regndusch. Dessutom ingÄr bekvÀmligheter som torktumlare och riskokare. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng per vistelse.
PĂ„ boendet
PÄ Pink Elephant Tourist Apartment Hotel har gÀster tillgÄng till en takterrass, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och en terrass. HÀr erbjuds avgiftsfri parkering för den som kör. Receptionspersonalen kan hjÀlpa dig med conciergetjÀnster, bagageförvaring och tillgÄng till vÀrdeskÄp.
Du som bor pÄ Pink Elephant Tourist Apartment Hotel har tillgÄng till takterrass, conciergetjÀnster och rumsservice (under begrÀnsade tider). Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Det Àr gratis att parkera.

Detta lÀgenhetshotell i Mount Lavinia har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

Boendet har rumsservice (under begrÀnsade tider).

HotellbekvÀmligheter

Strand

  • Strand i nĂ€rheten

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

KokvrÄ

  • Grytor och köksredskap
  • MikrovĂ„gsugn
  • Riskokare
  • Stor kyl/frys

Matplats

  • BegrĂ€nsad rumsservice

Sovrum

  • ExtrasĂ€ng: USD 10 per dag

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Regndusch
  • Schampo

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

UnderhÄllning

  • LED-tv med premiumsatellitkanaler

Utomhus

  • Takterrass

TvÀtt

  • Torktumlare

Arbetsutrymmen

  • ArbetsomrĂ„de för laptop

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Hiss
  • TillgĂ€nglighetsanpassning pĂ„ rummet
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Bagageförvaring
  • ConciergetjĂ€nster
  • LĂ„sbara skĂ„p
  • Reception öppen under begrĂ€nsade tider
  • StĂ€dning erbjuds en gĂ„ng per vistelse

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 30 enheter

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 12.30. Checka in fram till: 22.00.
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng
Avgift för tidig incheckning: USD 10

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Sen utcheckning i mÄn av tillgÄng
Avgift för sen utcheckning: USD 20

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen alla dagar 06.00–11.00.
GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt.
Kontakta boendet minst 48 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg
ResenÀrer som inte Àr medborgare i Sri Lanka mÄste visa upp ett giltigt pass och visum. Detta Àr den enda accepterade legitimeringen för utlÀndska gÀster pÄ boendet.

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns att hyra för USD 10.0 per dag.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • En förbrukningsbaserad avgift för el gĂ€ller för vistelser pĂ„ fler Ă€n 1 natt.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för tidig incheckning: USD 10 (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)
  • Avgift för sen utcheckning: USD 20 (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)
  • Avgift för extrasĂ€ng: USD 10.0 per dag

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
Receptionen har öppet varje dag frÄn 06.00 till 11.00.
Det gÄr inte att checka in efter att receptionen har stÀngt. GÀster mÄste kontakta boendet minst 48 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst. Kontakta boendet med hjÀlp av uppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Endast registrerade gĂ€ster Àr tillĂ„tna pÄ rummen.

Boendet kallas Àven

Pink Elephant Tourist
Pink Elephant Tourist Apartment Hotel Dehiwala-Mount Lavinia
Pink Elephant Tourist Apartment Hotel Apartment
Pink Elephant Tourist
Pink Elephant Tourist Apartment Hotel Aparthotel
Pink Elephant Tourist Apartment Hotel Mount Lavinia
Pink Elephant Tourist Apartment Hotel Aparthotel Mount Lavinia