Lägenhetshotell
Hotel Kutuma
Fotogalleri för Hotel Kutuma





Recensioner
9,4 av 10,
Enastående
Populära bekvämligheter
1 298 kr
inklusive skatter och avgifter
1 feb. – 2 feb.
Utforska området

3708 rue St-Denis, Montreal, QC, H2X 3L7
- Place, Saint Denis Street1 min till fots
- Place, Saint Laurent Boulevard5 min till fots
- Place, Rue Sherbrooke5 min till fots
- Airport, Montreal, Quebec (YUL-Pierre Elliott Trudeau Intl.)23 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Superior-rum - 1 queensize-säng

Superior-rum - 1 queensize-säng
9,4 av 10
Enastående
(3 recensioner)
Öppna alla foton för Juniorsvit - 1 kingsize-säng

Juniorsvit - 1 kingsize-säng
10,0 av 10
Enastående
(4 recensioner)
Öppna alla foton för Svit Deluxe - 1 kingsize-säng

Svit Deluxe - 1 kingsize-säng
10,0 av 10
Enastående
(1 recension)
Öppna alla foton för Penthouse Executive - 1 kingsize-säng

Penthouse Executive - 1 kingsize-säng
Öppna alla foton för Svit Executive - 1 kingsize-säng

Svit Executive - 1 kingsize-säng
Liknande boenden

Auberge de La Fontaine
Auberge de La Fontaine
- Gratis wi-fi
- Luftkonditionering
- Tvättjänster
- Frukost tillgänglig
4.6 av 5, Underbart, 927 recensioner
Priset är 744 kr
inklusive skatter och avgifter
1 feb. – 2 feb.
Om boendet
Hotel Kutuma
Lägenhetshotell med restaurang, nära Old Port of Montreal
Rökfria Hotel Kutuma är ett lägenhetshotell som erbjuder en restaurang, en bar/lounge och parkeringsservice. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett mötesrum, conciergetjänster och kemtvätt. Varje lägenhet ståtar med golvvärme (i badrummet) och erbjuder gratis wi-fi och plasma-tv. Här har gäster tillgång till kylskåp och mikrovågsugn, och kan njuta av välkomnande detaljer som espressobryggare och badrockar för barn.
Hotel Kutuma erbjuder 9 rum med dvd-spelare och espressobryggare. Plasma-tv med kabelkanaler. Kylskåp och mikrovågsugn finns på rummet. Badrummen har hårtorkar och badrockar för barn.
Detta lägenhetshotell i Montreal erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Boendet tillhandahåller skrivbord och värdeförvaringsskåp, samt telefon; gratis lokalsamtal ingår (restriktioner kan förekomma). Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.
Hotel Kutuma i Plateau Mont-Royal ligger en kort promenad från Sainte-Catherine Street och mindre än två kilometer från populära sevärdheter som McGill University. Detta lägenhetshotell med 4 stjärnor har 9 rum och ståtar med en restaurang, en bar/lounge och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Här hittar du både bar och elegant restaurang, så du kan äta och dricka gott under vistelsen. Du kan stanna kvar på rummet och beställa nåt gott från rumsservice. LOCALIZE
Rum
Varje lägenhet erbjuder ett brett utbud av bekvämligheter, som mikrovågsugn, kylskåp och espressobryggare. Här finns en plasma-tv med kabelkanaler och dvd-spelare, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar och badrockar för barn. Dessutom ingår bekvämligheter som gratis lokalsamtal, värdeförvaringsskåp och skrivbord.
På boendet
Gäster på Hotel Kutuma har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, ett mötesrum och en terrass. Parkeringsservice erbjuds för CAD 30.00 per dag. Flerspråkig personal i receptionen kan hjälpa dig med bagageförvaring, förvaring av värdesaker och conciergetjänster. Detta lägenhetshotell har dessutom tvättmöjligheter.
Bekvämligheter
- Gångavstånd till Sainte-Catherine Street
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Restaurang
- Conciergetjänster
Det finns restaurang på plats. Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. En terrass, flerspråkig personal och conciergetjänster finns på Hotel Kutuma. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.
Detta lägenhetshotell i Montreal har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.
Le Nil Bleu – elegant restaurang som serverar frukost, brunch, lunch och middag. Gästerna kan beställa drinkar och umgås vid baren.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).
Middag med värdfolket tillgänglig mot en tilläggsavgift alla dagar. Reservation krävs.








