Hotel SP Grand Sector 55 By OTABoostup

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel SP Grand Sector 55 By OTABoostup

Deluxe-rum | Exteriör
Ett receptionsområde med ett skrivbord i glas, en klocka, en lampa och en bärbar dator.
En hotellreception med en skylt som visar att den drivs av Otaboostup.
Ett entréområde med en receptionsdisk, en klocka, en väggmonterad skylt, en krukväxt, en soffa och ett soffbord.
En flervåningsbyggnad med en framträdande skylt som visar namnet ”Hotel Ess Pee Grand” och som anger att det finns luftkonditionerade rum tillgängliga dygnet runt.

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Spa
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
SCF 25 PH 1 SECTOR 60 MOHALI PUNJAB, Mohali, PUNJAB, 160055
  • Place, Gurudwara Sri Amb Sahib
    ‪7 min med bil‬
  • Place, Elante Mall
    ‪23 min med bil‬
  • Place, Sukhnasjön
    ‪29 min med bil‬
  • Airport, Chandigarh (IXC)
    ‪26 min med bil‬

Rumsalternativ

Deluxe-rum

  • 17 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Hotel SP Grand Sector 55 By OTABoostup

Detta hotell är en rökfri anläggning och ståtar med ett fullständigt spa, spatjänster och dygnet runt-öppen reception. Parkering ingår.
Hotel SP Grand Sector 55 By OTABoostup erbjuder 35 luftkonditionerade rum med gratis toalettartiklar. Rummen har separat sittutrymme och skrivbord. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 25+ Mbps). Badrummen har dusch.
Detta hotell har ett fullständigt spa, Bloom, där gästerna kan njuta av olika behandlingar. Här erbjuds tjänster som djupmassage och massage. Spat är öppet alla dagar.
Hotel SP Grand Sector 55 By OTABoostup ligger i Phase 5, mindre än tre kilometer från Gurudwara Sri Amb Sahib och mindre än fem kilometer från Punjab Cricket Association Stadium. Detta hotell har 3 stjärnor och välkomnar gäster med 35 rum och bekvämligheter som ett fullständigt spa, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost serveras dagligen från 06.00 till 10.00 mot en avgift.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Sittutrymmen, skrivbord och gratis toalettartiklar är också tillgängliga.
På boendet
På Hotel SP Grand Sector 55 By OTABoostup erbjuds gäster bland annat ett fullständigt spa och spatjänster. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Receptionen är öppen dygnet runt och har personal som kan hjälpa dig med bagageförvaring samt besvara dina frågor under vistelsen.
Hotel SP Grand Sector 55 By OTABoostup erbjuder gäster tillgång till ett fullständigt spa. Det är gratis att parkera.

Detta hotell i Mohali har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta kontinental frukost och 06.00 till 10.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 25+ Mbps

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Kontinental frukost tillgänglig dagligen 06.00–10.00 mot en avgift: INR 199 för vuxna ochINR 100 för barn

Att göra

  • Fullständigt spa

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt

Fullständigt spa

  • Djupmassage
  • Spa öppet alla dagar

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Luftkonditionering
  • Separat sittutrymme
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 00.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Hotel SP Grand Sector 55 By OTABoostup

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för kontinental frukost: INR 199 för vuxna och INR 100 för barn

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar mobilbetalning och kontanter.
Alternativ för mobilbetalning inkluderar: Google Pay, Paytm, PhonePe och Amazon Pay
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.