Hel lägenhet·Privat värd

Forma Reforma by Mr. W

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Forma Reforma by Mr. W

Ett modernt vardagsrum med en svart lädersoffa, ett runt soffbord och utsikt över staden genom stora fönster.
Ett modernt kök med vita skåp, ett kylskåp i rostfritt stål, en mikrovågsugn, en kaffebryggare och en mixer. På köksbänken står två svarta barstolar och en krukväxt.
Ett modernt sovrum med en stor säng, ett litet sängbord, en nattdukslampa, ett fönster med utsikt över staden och en dekorativ väggdekoration.
Ett modernt kök med en inbyggd spis, ett kylskåp och en kaffemaskin. Det finns en matplats med ett glasbord och trästolar.
Ett modernt vardagsrum med en svart lädersoffa, en grå fåtölj och ett soffbord i glas. I bakgrunden finns en matplats med trästolar och ett litet kök.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 1 036 kr
inklusive skatter och avgifter
17 aug. – 18 aug.

Utforska området

Se på karta
256 Londres, Mexico City, 06600
  • Place, Paseo de la Reforma
    ‪5 min till fots‬
  • Place, Cibeles-fontänen
    ‪7 min till fots‬
  • Place, Självständighetsängeln
    ‪9 min till fots‬
  • Airport, Mexico City (MEX-Mexico City Intl.)
    ‪24 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet Comfort

  • Utsikt mot staden
  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Studio - utsikt mot staden

  • Utsikt mot staden
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Lägenhet City

  • Utsikt mot staden
  • 2 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Forma Reforma by Mr. W

Forma Reforma by Mr. W är en lägenhetsbyggnad med tvättmöjligheter och dygnet runt-öppen reception. Köket i varje lägenhet har spishäll och mikrovågsugn, och dessutom finns tvättmaskin/torktumlare och smart-tv med digitalkanaler. Dessutom finns gratis wi-fi, balkong och kaffe- och tebryggare.
Forma Reforma by Mr. W erbjuder 13 rum med tvättmaskin/torktumlare och värdeförvaringsskåp. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen i denna lägenhet med 3,5 stjärnor har kök med spishäll, mikrovågsugn, grytor/köksredskap och kaffe- och tebryggare. Badrummen har dusch och tofflor.

Denna lägenhet i Mexico City erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter). 32-tums smart-tv med digitalkanaler. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och bärbara fläktar.

Forma Reforma by Mr. W i Reforma ligger mindre än fem minuters promenad från Paseo de la Reforma och mindre än en kvarts promenad från populära attraktioner som Självständighetsängeln. Denna lägenhet med 3,5 stjärnor har 13 rum, vilka ståtar med kök, balkonger och mikrovågsugn. Boendet ligger i anslutning till en tåg-/tunnelbanestation i centrala Mexico City, bara en kort promenad från Chapultepec Park och USA:s ambassad.
Rum
Varje lägenhet har uppvärmning, kök och balkong eller terrass. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 32-tumss smart-tv med digitalkanaler. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare, kaffebryggare och bärbar fläkt.
På boendet
På Forma Reforma by Mr. W har gäster bland annat tillgång till tvättmöjligheter. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål.
Gäster på Forma Reforma by Mr. W har tillgång till tvättmöjligheter och hiss. Receptionen har öppet dygnet runt.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna lägenhet med 3,5 stjärnor i Mexico City.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkeringsalternativen på området omfattar en carport

Kök

  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Te-/kaffebryggare

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Schampo
  • Tofflor

Utrymmen

  • Insektsnät för fönster

Underhållning

  • 32-tums Smart-tv med digitala kanaler

Utomhus

  • Balkong/terrass

Tvätt

  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmedel
  • Tvättmöjligheter

Komfort

  • Fristående fläkt
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss (100 centimeter bred dörr)
  • Ramp till huvudentrén
  • Tillgänglighetsanpassad gång till hiss
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Guideböcker
  • Kartor över lokalområdet
  • Mörkläggningsgardiner
  • Reception öppen dygnet runt
  • Restaurangguider
  • Strykjärn/strykbräda
  • Värdeförvaringsskåp

Höjdpunkter i området

  • I anslutning till en tåg-/tunnelbanestation
  • I centrum
  • I ett affärskvarter

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 13 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 00.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för nyckelupphämtning

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Forma Reforma by Mr. W

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Avgift för städning: 300 MXN per boende och per vistelse (varierar beroende på vistelsens längd)

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Forma Reforma By Mr W
Forma Reforma by Mr. W Apartment
Forma Reforma by Mr. W Mexico City
Forma Reforma by Mr. W Apartment Mexico City