Hel lÀgenhet

ULTIQA Little Collins

3.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för ULTIQA Little Collins

Utsikt frÄn rummet
LĂ€genhet - 1 sovrum | Vardagsrum | 32-tums LCD-tv med digitalkanaler, tv och dvd-spelare
LĂ€genhet Superior - 2 sovrum | Balkong
LÀgenhet - 2 sovrum | Individuell inredning, unika möbler och mörklÀggningsgardiner
Boendets fasad

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym
  • TvĂ€ttjĂ€nster
  • StĂ€dning

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
140 Little Collins Street, Hero Apartment Building, Melbourne, VIC, 3000
  • Place, Regent Theatre
    â€Ș3 min till fots‬
  • Place, Princess Theatre
    â€Ș5 min till fots‬
  • Place, Melbourne Central
    â€Ș7 min till fots‬
  • Airport, Melbourne, VIC (MEL-Tullamarine)
    â€Ș25 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

ULTIQA Little Collins

LĂ€genhet med avgiftsfri parkering, 7 min promenad till Princess Theatre
Rökfria ULTIQA Little Collins Àr en lÀgenhetsbyggnad med ett fitnesscenter, kemtvÀtt och tvÀttmöjligheter. Parkering ingÄr. Dessutom erbjuds gratis dagstidningar, ett vÀrdeförvaringsskÄp i receptionen och flersprÄkig personal. Varje lÀgenhet har stor kyl/frys, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. HÀr finns smidiga bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare och middagsplats, och gÀster kan slappa framför en LCD-tv med digitalkanaler och se en film pÄ dvd-spelaren.
ULTIQA Little Collins erbjuder 43 rum med tvÀttmaskin/torktumlare och dvd-spelare. Dessa individuellt inredda och möblerade rum har separat sittutrymme. 32-tums LCD-tv med digitalkanaler. Rummen i denna lÀgenhet med 3,5 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hÄrtorkar.

Denna lÀgenhet i Melbourne erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Gratis dagstidningar och telefon finns. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjÀrn/strykbrÀda. StÀdning sker dagligen.

Denna lÀgenhet har bland annat fitnesscenter.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.

ULTIQA Little Collins ligger i Melbourne Central Business District, en kort promenad frÄn Princess Theatre samt mindre Àn tvÄ kilometer frÄn populÀra sevÀrdheter som Melbourne Museum. Denna lÀgenhet med 43 rum har 3,5 stjÀrnor samt gratis wi-fi pÄ rummet, avgiftsfri parkering och ett fitnesscenter.
Rum
Varje lÀgenhet har individuell inredning, kök och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 32-tumss LCD-tv med digitalkanaler och dvd-spelare. I badrummen finns hÄrtorkar och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare, kaffebryggare och gratis dagstidningar.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ ULTIQA Little Collins har tillgÄng till ett fitnesscenter, gratis dagstidningar och tvÀttmöjligheter. HÀr erbjuds bÄde avgiftsfri parkering och lokaltransport. FlersprÄkig personal kan hjÀlpa dig med kemtvÀtt/tvÀttjÀnster och förvaring av vÀrdesaker.
BekvÀmligheter
  • GĂ„ngavstĂ„nd till Collins Street och Flinders Lane
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet
  • Avgiftsfri parkering
  • Fitnesscenter
ULTIQA Little Collins lockar med fitnesscenter, flersprÄkig personal och gratis dagstidningar i lobbyn. ULTIQA Little Collins lockar med tvÀttmöjligheter, kemtvÀtt och vÀrdeförvaringsskÄp i receptionen. Receptionen har öppet dygnet runt.Parkeringsplatser finns pÄ omrÄdet och tilldelas efter principen först till kvarn.

Denna lÀgenhet i Melbourne har 3,5 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 16.00.
MinimiÄlder för incheckning - 22 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen Ă€r öppen mĂ„ndag till fredag (10.00–16.00) och lördag till söndag (10.00–12.00).
Incheckning sker pÄ annan plats Àn boendet. För att checka in, ta dig till [Hero Apartment Building].
GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du planerar att ankomma efter 16.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg
GÀster som planerar att anlÀnda utanför normala incheckningstider mÄste kontakta boendet i förvÀg för att arrangera incheckning. GÀster mÄste visa en kopia av sin fotolegitimation och mÄste tillhandahÄlla ett giltigt kreditkort för sÀkerhetsdepositionen före ankomst.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för nyckelupphÀmtning

Husdjur

  • Husdjur Ă€r ej tillĂ„tna, men assistanshundar Ă€r vĂ€lkomna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns att hyra för AUD 45.0 per dag.

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Deposition för skador: AUD 300.00 per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för nĂ€rliggande parkering: AUD 45 per per natt (100 meter bort)
  • Avgift för extrasĂ€ng: AUD 45.0 per dag
  • Kreditkortsbetalningar medför tillĂ€ggsavgift

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Namnet pÄ kreditkortet som anvÀnds vid incheckning för att betala för oförutsedda utgifter mÄste vara detsamma som huvudnamnet pÄ rumsbokningen.
Fester och gruppevenemang Àr inte tillÄtna pÄ boendet.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har angett att det finns en rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Boendet rengörs av stÀdpersonal
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
Receptionen Àr öppen under dessa tider:
  • MĂ„ndag–fredag: 10.00–16.00
Incheckning sker inte pÄ boendet, utan gÀster mÄste gÄ till Hero Apartment Building
GÀster som anlÀnder efter 16.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna fÄr ett e-postmeddelande med sÀrskilda incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst. Kontakta boendet med hjÀlp av uppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

Quest Hero Russell
Quest Hero Russell Apartment
Quest Hero Russell Apartment Melbourne
Quest Hero Russell Melbourne
Quest Russell
Quest Hero On Russell Hotel Melbourne
140 Little Collins Apartment Hotel Melbourne
140 Little Collins Melbourne
140 Little Collins
ULTIQA Little Collins Apartment
ULTIQA Little Collins Melbourne
ULTIQA Little Collins Apartment Melbourne