LĂ€genhetshotell

Mantra 100 Exhibition Melbourne

Boendeklass: 4

Fotogalleri för Mantra 100 Exhibition Melbourne

Övrigt
Exteriör
32-tums LCD-tv med digitalkanaler, tv och kontor
32-tums LCD-tv med digitalkanaler, tv och kontor
32-tums LCD-tv med digitalkanaler, tv och kontor

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Torktumlare
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • FöretagstjĂ€nster

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
100 Exhibition Street, Melbourne, VIC, 3000
  • Place, Regent Theatre
    â€Ș5 min till fots‬
  • Place, Princess Theatre
    â€Ș5 min till fots‬
  • Place, Melbourne Central
    â€Ș8 min till fots‬
  • Airport, Melbourne, VIC (MEL-Tullamarine)
    â€Ș21 min med bil‬

Rumsalternativ

LĂ€genhet - 1 sovrum

  • 50 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

LĂ€genhet Executive - 1 sovrum

  • 53 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng

LĂ€genhet - 2 sovrum

  • 74 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 2 enkelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Mantra 100 Exhibition Melbourne

Rökfria Mantra 100 Exhibition Melbourne Àr ett lÀgenhetshotell med konferenslokaler, tvÀttmöjligheter och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som en varuautomat. Varje lÀgenhet erbjuder gratis wi-fi och gratis fast internet, samt LCD-tv med digitalkanaler. Dessutom har pentryt kylskÄp, spishÀll och mikrovÄgsugn. HÀr erbjuds gÀster tvÀttmaskin/torktumlare och bÀddsoffa, samt bekvÀmligheter som separat middagsplats och vattenkokare. StÀdning Àr tillgÀnglig pÄ begÀran.
Mantra 100 Exhibition Melbourne erbjuder 87 rum med tvÀttmaskin/torktumlare och hÄrtork. Rummen Àr möblerade med dubbel bÀddsoffa och matbord. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 4 stjÀrnor har pentry med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar/dusch och gratis toalettartiklar.

GÀster erbjuds gratis fast internetuppkoppling och wi-fi (hastighet: 25+ Mbps). 32-tums LCD-tv med digitalkanaler. StÀdning sker pÄ begÀran.

Mantra 100 Exhibition Melbourne ligger i Melbourne Central Business District, en behaglig promenad frÄn populÀra sevÀrdheter som Regent Theatre och Melbourne Central. Detta lÀgenhetshotell med 4 stjÀrnor har 87 rum, vilka stÄtar med pentry, bÀddsoffa och separat middagsplats.
Rum
Varje lÀgenhet har pentry och erbjuder gott om plats med middagsplats. HÀr finns en 32-tumss LCD-tv med digitalkanaler, och gÀster har dessutom tillgÄng till gratis wi-fi och fast internet. I badrummen finns hÄrtorkar och gratis toalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare, bÀddsoffa och vattenkokare. StÀdning pÄ begÀran
PĂ„ boendet
PÄ Mantra 100 Exhibition Melbourne har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, konferensrum och tvÀttmöjligheter. Den vÀnliga personalen erbjuder receptionstjÀnster under begrÀnsade tider, och kan ge dig information om nÀromrÄdet. Detta lÀgenhetshotell Àr en rökfri anlÀggning och har dessutom varuautomat.
Du som bor pÄ Mantra 100 Exhibition Melbourne har tillgÄng till varuautomat, tvÀttmöjligheter och hiss. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen.

Detta lÀgenhetshotell i Melbourne har 4 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi och fast internet
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering i nĂ€rheten (AUD 35 per dag)
  • Biluthyrning

FamiljevÀnligt

  • SpjĂ€lsĂ€ng: AUD 10 per dag

KokvrÄ

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • TepĂ„sar/snabbkaffe

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • BĂ€ddsoffa
  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch över badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats
  • Vardagsrum

UnderhÄllning

  • 32-tums LCD-tv med digitala kanaler

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin/torktumlare
  • TvĂ€ttmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • 0 kvadratmeter utrymme för konferensrum
  • ArbetsomrĂ„de för laptop

Klimatreglering

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Hiss
  • TillgĂ€nglighetsanpassning pĂ„ rummet
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Reception öppen under begrĂ€nsade tider
  • StĂ€dning pĂ„ begĂ€ran
  • Varuautomat

Höjdpunkter i omrÄdet

  • I centrum
  • I ett affĂ€rskvarter
  • I ett historiskt omrĂ„de
  • I ett nöjesdistrikt
  • I ett shoppingomrĂ„de
  • NĂ€ra en tunnelbanestation
  • NĂ€ra en tĂ„gstation

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (vĂ€rden har angett att det finns en rökdetektor pĂ„ boendet)
  • FörbandslĂ„da
  • SĂ€kerhetssystem
  • BrandslĂ€ckare

AllmÀn information

  • 1 byggnad
  • 10 vĂ„ningar
  • 87 enheter
  • Biologiskt nedbrytbara omrörare Ă€r tillgĂ€ngliga
  • Biologiskt nedbrytbara sugrör Ă€r tillgĂ€ngliga
  • Byggdes 2003
  • Inga lĂ€skflaskor i plast
  • Inga plastomrörare
  • Inga plastsugrör
  • Inga vattenflaskor i plast
  • StĂ€dning (pĂ„ begĂ€ran)
  • ÅteranvĂ€ndbara bordsserviser
  • ÅteranvĂ€ndbara koppar

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 20.00.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds

Incheckningsinstruktioner

Boendet tar ut en avgift pÄ 1.4 procent av beloppet för kreditkortsbetalningar.
Receptionen Ă€r öppen alla dagar 08.00–20.00.
GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Kreditkortet som anvÀndes för bokningen mÄste uppvisas av kortinnehavaren vid incheckning tillsammans med motsvarande fotolegitimation, och andra arrangemang mÄste samordnas med boendet före ankomst.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

VÀrden krÀver att du gör följande innan du checkar ut:
Fyll och starta diskmaskinen.

Åtkomst till boendet

Reception (begrÀnsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns att hyra för AUD 10.0 per dag.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för nĂ€rliggande parkering: AUD 35 per per dag (150 meter bort)
  • SpjĂ€lsĂ€ng (babysĂ€ng): AUD 10.0 per dag
  • För kreditkortsbetalningar tillkommer en avgift pĂ„ 1.4 procent

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och bankkort; ingen kontantbetalning.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har angett att det finns en rökdetektor pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetaljer: brandslÀckare, sÀkerhetssystem och förbandslÄda.
Boendet rengörs av stÀdpersonal
Boendet bekrÀftar att man följer de riktlinjer för rengöring och desinficering som utfÀrdats av ALLSAFE (Accor Hotels).
Receptionen har öppet varje dag frÄn 08.00 till 20.00.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 20.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst. Kreditkortet som anvÀndes för bokningen mÄste uppvisas av kortinnehavaren vid incheckning tillsammans med motsvarande fotolegitimation. Andra arrangemang mÄste samordnas med boendet före ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Endast registrerade gĂ€ster Àr tillĂ„tna pÄ rummen.
  • Byggnadsarbete pĂ„gĂ„r i nĂ€rheten och gĂ€ster kan komma att uppleva bullerstörningar.

Boendet kallas Àven

100 Exhibition
100 Mantra
100 Mantra Exhibition
Mantra 100
Mantra 100 Exhibition
Mantra 100 Exhibition Aparthotel
Mantra 100 Exhibition Aparthotel Melbourne
Mantra 100 Exhibition Melbourne
Mantra Exhibition
Mantra Exhibition 100
Mantra 100 Exhibition Hotel Melbourne
Mantra 100 Exhibition Hotel Melbourne
Mantra 100 Exhibition Melbour