Hel lägenhet

Apartments Melbourne Domain – St Kilda Road

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Apartments Melbourne Domain – St Kilda Road

Lobby
Exteriör
2 sovrum, skrivbord, mörkläggningsgardiner och ljudisolering
Lägenhet - 2 sovrum | Vardagsrum | 32-tums LCD-tv med kabelkanaler, tv och dvd-spelare
Terrass/Patio

Recensioner

8,0 av 10,
Mycket bra

Hel lägenhet

2 sovrumSovplats för 585 kvm

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Tvättmaskin
  • Torktumlare
  • Luftkonditionering
  • Gym
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
37 Albert Road, South Melbourne, VIC, 3205
  • Place, St Kilda Road
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Royal Botanic Gardens
    ‪9 min till fots‬
  • Place, Crown Casino
    ‪3 min med bil‬
  • Airport, Melbourne, VIC (MEL-Tullamarine)
    ‪22 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Apartments Melbourne Domain – St Kilda Road

Denna lägenhet är en rökfri anläggning som erbjuder gäster ett fitnesscenter, en takterrass och wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som parkering, business-service och conciergetjänster. Lägenheten har 2 sovrum, wi-fi och dvd-spelare. Köket har stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn, och diskmaskin. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
Denna lägenhet har rum med tvättmaskin/torktumlare och dvd-spelare. Rummen har balkonger. Rummen har separat sittutrymme och skrivbord. Rummen i denna lägenhet med 4 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Gäster har tillgång till wi-fi på rummen mot en tilläggsavgift. 32-tums LCD-tv med kabelpremiumkanaler. Dessutom har rummen kaffe- och tebryggare och strykjärn/strykbräda. Städning erbjuds varje vecka och massage på rummet kan fås på begäran.

Denna lägenhet har bland annat fitnesscenter.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Denna lägenhet ligger i South Melbourne, nära St Kilda Road samt knappt tre kilometer från populära attraktioner som Rod Laver Arena. Varje lägenhet med 4 stjärnor har kök, balkong och middagsplats.
Rum
Lägenheten har ljudisolering, kök och en balkong. Här får du gott om plats med 2 sovrum, middagsplats och sittutrymme. Här får gäster tillgång till wi-fi och en 32-tumss LCD-tv med kabelkanaler och dvd-spelare. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som tvättmaskin/torktumlare, kaffebryggare och strykbräda. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
Gäster på denna lägenhet har tillgång till ett fitnesscenter, en takterrass och wi-fi i allmänna utrymmen. För den som kör finns det parkering för AUD 20.00 per natt, annars erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för AUD 35 per person. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med kemtvätt/tvättjänster, bagageförvaring och conciergetjänster. Denna lägenhet i lyxstil har dessutom business-service, expressutcheckning och tvättmöjligheter.
Wi-fi finns i allmänna utrymmen mot en avgift. Business-service och limousine- och taxibokning erbjuds. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Fitnesscenter, takterrass och utomhusgrill finns tillgängliga på denna lägenhet i lyxstil. Parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift.

Denna lägenhet i Melbourne har 4 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Massage på rummet

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: wi-fi (AUD 10 per natt)

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt (tilläggsavgift)
  • Limousine- och taxibokning
  • Parkering på området (AUD 20 per natt)
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Spjälsäng: AUD 10 per natt

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Te-/kaffebryggare

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Extrasäng: AUD 34 per natt

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme
  • Vardagsrum

Underhållning

  • 32-tums LCD-tv med premiumkabelkanaler
  • Dockningsstation för iPod
  • Dvd-spelare

Utomhus

  • Balkong
  • Grill
  • Picknickområde
  • Takterrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Kemtvätt/tvättservice
  • Tvättmaskin/torktumlare
  • Tvättmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Business-service
  • Skrivbord

Klimatreglering

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Hiss
  • Tillgänglighetsanpassad väg
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Mörkläggningsgardiner
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning varje vecka

Höjdpunkter i området

  • Nära en tunnelbanestation
  • På huvudgatan

Att göra

  • Gym
  • Cykeluthyrning i närheten

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 2 byggnader
  • 28 våningar
  • Ljudisolering
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 18.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Sen utcheckning i mån av tillgång
En avgift tas ut för sen utcheckning
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 09.00–18.00.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [office 19, 37-39 Albert Road, South Melbourne.].
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för AUD 34.0 per natt.
  • Spjälsängar finns att hyra för AUD 10.0 per natt.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition: AUD 300.00 per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för wi-fi på rummet: AUD 10.00 per natt (avgiften kan variera)
  • Avgift för wi-fi i allmänna utrymmen: AUD 10 per 24-timmarsperiod (avgiften kan variera)
  • Avgift för flygtransfer: AUD 35 per person
  • Parkeringsavgift: AUD 20.00 per natt
  • En avgift tas ut för sen utcheckning (endast i mån av tillgång)
  • Spjälsäng (babysäng): AUD 10.0 per natt
  • Avgift för extrasäng: AUD 34.0 per natt
  • Kreditkortsbetalningar medför tilläggsavgift

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Namnet på kreditkortet som används vid incheckning för att betala för oförutsedda utgifter måste vara detsamma som huvudnamnet på rumsbokningen.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Receptionen har öppet varje dag från 09.00 till 18.00.
Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till office 19, 37-39 Albert Road, South Melbourne.
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Observera att det här boendet kan neka särskilda bokningar vid gruppevenemang eller fester, vilket inkluderar möhippor och svensexor.

Boendet kallas även

Apartments Melbourne Domain St Kilda Road Apartment
Melbourne Domain South Melbourne
Apartments Melbourne Domain South Melbourne Apartment
Apartments Domain St Kilda Road Apartment
Apartments Melbourne Domain – St Kilda Road Apartment
Apartments Melbourne Domain – St Kilda Road South Melbourne
Apartments Domain St Kilda Road Apartment
Apartments Melbourne Domain St Kilda Road
Apartment Apartments Melbourne Domain – St Kilda Road
Apartments Melbourne Domain South Melbourne
Apartments Melbourne Domain St Kilda Road Apartment
Apartments Domain St Kilda Road
Apartments Melbourne Domain – St Kilda Road South Melbourne