Hotel Central Plaza

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Hotel Central Plaza

En receptionsdisk med en skylt som visar texten ”HOTEL CENTRAL PLAZA”, omgiven av hängande växter och en disk med diverse varor.
Ett sovrum med en stor säng, en sänggavel, ett sängbord, en nattduksbord, en garderob, en spegel och en tavla på väggen.
En modern trappa med glasräcken och korgar av rotting som innehåller gröna växter.
Ett spaområde med två bubbelpooler och trästeg som leder ner till dem.
Ett hotell med flera våningar och en modern design, med horisontella linjer och stora fönster.

Populära bekvämligheter

  • Bar

Utforska området

Se på karta
Cra 50 A Nro 81A 15, Itagüí, Antioquia, 0
  • Place, Parque de Las Chimeneas
    ‪3 min till fots‬
  • Place, EAFIT-universitetet
    ‪3 min med bil‬
  • Place, La Frontera-parken
    ‪3 min med bil‬
  • Airport, José María Córdova Intl. Airport (MDE), Medellín, Colombia
    ‪43 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hotel Central Plaza

Hotel Central Plaza ligger mindre än fem kilometer från populära attraktioner som Santa Fe-varuhuset och Lleras-parken.

Regler

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader på boendet: colombiansk moms (19 %). Utländska resenärer som betalar med ett utländskt kort eller via banköverföring från ett annat land och som visar upp ett giltigt pass samt turistvisum som visar att de inte är bosatta i Colombia kan slippa betala moms. Undantaget gäller endast bokningar av paketresor för turister (boende plus någon annan resekomponent).

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • För besökare som reser med barn kan boendet kräva att få se följande dokument: Vid incheckning kan en föräldrar som reser till Colombia med barn under 18 år behöva visa barnets födelsebevis och identitetshandling med bild (pass för icke-colombianska medborgare). En släkting eller förmyndare som reser till Colombia med barnet kan behöva visa upp ett uttalande där båda föräldrarna godkänner resan, med attesterad signatur och kopia av båda föräldrarnas identitetshandlingar. Om endast en av föräldrarna reser till Colombia med barnet kan denna förälder behöva visa attesterat godkännande av resan, som signerats av den andra föräldern. Besökare som avser att resa till Colombia med barn bör samråda med det colombianska konsulatet för att få mer information.