Hel semesterbostad

Villas Santiago Mazamitla

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villas Santiago Mazamitla

Villa Comfort - 4 sovrum | Vardagsrum | Dvd-spelare
Villa Comfort - 4 sovrum | Planlösning
Perfecta para luna de miel C10 | Bubbelbad
Perfecta para luna de miel C10 | Bubbelbad
Villa Comfort - 4 sovrum | Sittområde i lobbyn

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Uteplats
  • Grill

Utforska området

Se på karta
Callejón de los Belenes 14, Mazamitla, JAL, 49500
  • Place, Plaza Municipal Jose Parres Arias
    ‪15 min till fots‬
  • Place, Parroquia de San Cristóbal
    ‪17 min till fots‬
  • Place, La Zanja kommunalpark
    ‪3 min med bil‬

Rumsalternativ

Vive en Mazamitla C12

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 1 bäddsoffa (enkel), 2 våningssängar (enkla) och 2 enkelsängar

Perfecta para familias C4

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 kingsize-sängar, 2 enkelsängar och 1 våningssäng (enkel)

Disfruta y vive en Mazamitla C11

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 2 enkelsängar och 1 våningssäng (enkel)

Disfruta en familia C8

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 2 queensize-sängar och 2 enkelsängar

Perfecta para luna de miel C10

  • Utsikt mot bergen
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)

Acogedora cabaña C7

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 2 queensize-sängar och 2 enkelsängar

Disfruta en familia C3

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 queensize-säng, 1 enkelsäng och 2 våningssängar (enkla)

Hermosa y acogedora cabaña C2

  • Utsikt mot bergen
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 3 queensize-sängar och 2 enkelsängar

Villa Comfort - 4 sovrum

  • Utsikt mot trädgården
  • 4 sovrum
  • 14 sovplatser
  • 1 kingsize-säng, 4 enkelsängar och 4 våningssängar (stora enkla)

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Villas Santiago Mazamitla

Rökfria Villas Santiago Mazamitla är en villa med hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, en trädgård och utomhusgrill. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som ett picknickområde. Alla 2 individuellt möblerade villor har gratis wi-fi och privata trädgårdar. Samtliga pentryn har kylskåp och gäster har dessutom tillgång till inredda terrasser och dvd-spelare. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
Villas Santiago Mazamitla erbjuder 2 rum med dvd-spelare och gratis flaskvatten. Rummen har inredda terrasser. Rummen är möblerade individuellt. Rummen i denna villa med 3 stjärnor har pentry med kylskåp och kaffe- och tebryggare.

Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar. Denna villa i Mazamitla erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning erbjuds en gång per vistelse och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran. Städning sker i begränsad utsträckning.

Villas Santiago Mazamitla ligger mindre än två kilometer från Plaza Municipal Jose Parres Arias och Parroquia de San Cristóbal. Denna villa med 3 stjärnor har 2 rum, vilka ståtar med bekvämligheter som pentry, inredda terrasser och privat trädgård.
Rum
De 2 individuellt möblerade villorna har pentryn och möblerade terrasser. Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här ingår bekvämligheter som privata trädgårdar, kaffebryggare och gratis flaskvatten. Städning är tillgänglig en gång per vistelse.
På boendet
Gäster på Villas Santiago Mazamitla har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, en terrass och ett picknickområde. Gäster har tillgång till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för MXN 300 per person enkel resa. Personalen svarar gärna på frågor under din vistelse, och erbjuder hjälp med guidade turer och biljettbokning. Här hittar du dessutom en trädgård och utomhusgrillar.
Som gäst på Villas Santiago Mazamitla har du tillgång till en terrass, utomhusgrill och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Villas Santiago Mazamitla lockar med trädgård och picknickområde. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Denna villa i Mazamitla har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Barn bor gratis (läs mer)

Kokvrå

  • Brödrost
  • Kylskåp
  • Mixer
  • Städredskap
  • Te-/kaffebryggare

Badrum

  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • Dvd-spelare

Utomhus

  • Brygga
  • Eldstad
  • Fritidsområde utomhus
  • Grill
  • Gård
  • Helt inhägnat
  • Möblerad terrass
  • Picknickområde
  • Terrass
  • Trädgård
  • Utomhusmöbler

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Gratis vatten på flaska
  • Guideböcker
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kartor över lokalområdet
  • Mörkläggningsgardiner
  • Restaurangguider
  • Strykjärn/strykbräda på begäran
  • Städning erbjuds en gång per vistelse

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)
  • Förbandslåda
  • Brandsläckare

Allmän information

  • 2 enheter
  • Enskild möblering
  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 20.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Upp till 3 barn upp till 12 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: MXN 300 per person (enkel resa)
  • Avgift för flygtransfer per barn: MXN 250 (enkel resa), (ålder från 3 till 10 år)
  • Vedavgift: 100 MXN per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetaljer: brandsläckare och förbandslåda.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Upp till 3 barn bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används och om de är 12 år eller yngre.

Boendet kallas även

Santiago Mazamitla Mazamitla
Villas Santiago Mazamitla Villa
Villas Santiago Mazamitla Mazamitla
Villas Santiago Mazamitla Villa Mazamitla