Nutana Hotel Lombok

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Nutana Hotel Lombok

Lobby
Superior tvÄbÀddsrum | Skrivbord och gratis wi-fi
Boendets fasad
Lobby
Buffé

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Restaurang
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • FöretagstjĂ€nster

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Jl. Airlangga Selatan No 14, Gomong, Mataram, Lombok, 83126
  • Place, Lombok Epicentrum shoppingcenter
    â€Ș9 min till fots‬
  • Place, Islamic Center NTB
    â€Ș11 min till fots‬
  • Place, Mataram immigrationskontor
    â€Ș13 min till fots‬
  • Airport, Lombok (LOP-Lombok Intl.)
    â€Ș54 min med bil‬

Rumsalternativ

Superior dubbelrum

  • 18 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng

Superior tvÄbÀddsrum

  • 18 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Nutana Hotel Lombok

Nutana Hotel Lombok Àr ett hotell med en restaurang, ett mötesrum och kemtvÀtt. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som tvÀttmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer.
Nutana Hotel Lombok erbjuder 15 luftkonditionerade rum med gratis toalettartiklar. Platt-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. StÀdning sker dagligen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Nutana Hotel Lombok ligger en kort promenad frÄn Islamic Center NTB och Mataram immigrationskontor. Detta hotell med 3 stjÀrnor har 15 rum och stÄtar med en restaurang samt gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Detta hotell har en restaurang, D' Warung, dÀr du kan Àta gott. Lokal frukost Àr tillgÀnglig dagligen mellan 07.00 och 09.00 mot en avgift.
Rum
Din platt-tv har kabelkanaler, och du hÄller dig uppkopplad med gratis wi-fi. BekvÀmligheter som skrivbord och gratis toalettartiklar erbjuds dessutom.
PĂ„ boendet
PÄ Nutana Hotel Lombok har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, ett mötesrum och tvÀttmöjligheter. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Receptionen Àr bemannad dygnet runt och kan hjÀlpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och kemtvÀtt/tvÀttjÀnster. Detta hotell har dessutom en trÀdgÄrd.
Det finns restaurang pÄ plats. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Nutana Hotel Lombok lockar med hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer, trÀdgÄrd och tvÀttmöjligheter. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.
Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukost med lokala rÀtter och 07.00 till 09.00.
D' Warung - restaurang som specialiserar sig pÄ internationell gastronomi och serverar frukost, lunch och middag.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i alla rum: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Mat och dryck

  • Frukost med lokala rĂ€tter tillgĂ€nglig dagligen 07.00–09.00 mot en avgift: IDR 40 000 för vuxna ochIDR 25 000 för barn
  • En restaurang

Restauranger pÄ omrÄdet

  • D' Warung

Att göra

  • Cykeluthyrning
  • Shoppingcenter

FamiljevÀnligt

  • TvĂ€ttmöjligheter

BekvÀmligheter

  • Reception öppen dygnet runt
  • TvĂ€ttmöjligheter

GÀsttjÀnster

  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice
  • StĂ€dning varje dag

Business-service

  • Mötesrum

Utomhus

  • TrĂ€dgĂ„rd

BekvÀmligheter pÄ rummet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Privat badrum

UnderhÄllning

  • Platt-tv med kabelkanaler

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Incheckning frÄn 14.00
MinimiÄlder för incheckning - 12 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för lokal frukost: IDR 40000 för vuxna och IDR 25000 för barn

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

Nutana Lombok
Nutana Hotel Lombok Hotel
Nutana Hotel Lombok Mataram
Nutana Hotel Lombok Hotel Mataram