Case a San Matteo

Fotogalleri för Case a San Matteo

Vardagsrum
Exteriör
Sevärdhet
Balkong
Exteriör

Recensioner

9,6 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Frukost tillgänglig
  • Rumsservice

Utforska området

Se på karta
Via Punica 3 - Piazza San Matteo, Marsala, TP, 91025
  • Place, Piazza della Repubblica
    ‪3 min till fots‬
  • Place, Cantina Pellegrino
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Capo Boeo
    ‪10 min till fots‬
  • Airport, Trapani (TPS-Vicenzo Florio)
    ‪30 min med bil‬

Rumsalternativ

Dubbelrum

  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Familjerum

  • 4 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 våningssäng (enkel)

Om boendet

Case a San Matteo

Bed and breakfast med familjevänlig profil i Marsala
Detta bed and breakfast är en rökfri anläggning och ståtar med kaffe/te i allmänt utrymme, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och en frisersalong. Här erbjuds även gratis wi-fi i allmänna utrymmen och gratis hämtning från järnvägsstationen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som motorcykelsparkering och flerspråkig personal.
Case a San Matteo erbjuder 5 rum med kaffe- och tebryggare och hårtork. Rummen har balkonger. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Spjälsängar (avgift tillkommer) och extrasängar finns på begäran.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Case a San Matteo ligger mindre än fem minuters promenad från Piazza della Repubblica och mindre än en kvarts promenad från attraktioner som Capo Boeo. Detta bed and breakfast med 5 rum erbjuder gratis wi-fi på rummet, kaffe/te i allmänt utrymme och en terrass.
Restaurangalternativ
Du kan stanna kvar på rummet och beställa nåt gott från rumsservice.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi. Till bekvämligheterna hör dessutom balkonger, kaffebryggare och hårtork.
På boendet
Case a San Matteo erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, kaffe i allmänt utrymme och en terrass. Här erbjuds flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för EUR 25 per person enkel resa, samt lokaltransport. Flerspråkig personal kan hjälpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och bagageförvaring. Detta bed and breakfast med familjevänlig profil har dessutom en frisersalong.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Flygtransfer (avgift tillkommer)
Som gäst på Case a San Matteo har du tillgång till en terrass, flerspråkig personal och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Case a San Matteo med familjevänlig profil lockar med kaffe i allmänt utrymme och frisersalong. Ett begränsat antal parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift, enligt principen först till kvarn.

Detta bed and breakfast i Marsala tillåter inte rökning.

Boendet har rumsservice.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på gatan
  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt (tilläggsavgift)
  • Avgiftsfri transport från tågstationen
  • Endast parkering för motorcyklar på området

Mat och dryck

  • Kaffe och te i gemensamma utrymmen

Familjevänligt

  • Barnböcker
  • Barnpassning på rummet
  • Extrasäng
  • Ljudisolerade rum
  • Spjälsäng (tilläggsavgift)

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Frisersalong

Gästtjänster

  • Flerspråkig personal
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter

Utomhus

  • Terrass

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • 1 byggnad
  • 3 våningar
  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Extrasäng
  • Lakan tillhandahålls
  • Spjälsäng (tilläggsavgift)

Badrum

  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum

Mat och dryck

  • Rumsservice
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Skrivbord
  • Strykjärn/strykbräda på begäran

Regler

Incheckning

Incheckning från 11.00

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats och tågstation (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 21.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur tillåts utan avgift
  • Maxvikt: 5 kg per husdjur

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att tillgå.
  • Spjälsängar finns att hyra för EUR 20.0 per natt.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 16 december till 14 januari, EUR 2.00 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.
  • Stadsskatt: Från 15 januari till 15 mars, EUR 0.00 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.
  • Stadsskatt: Från 16 mars till 14 november, EUR 2.00 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: EUR 25 per person (enkel resa)
  • Avgift för flygtransfer per barn: EUR 10 (enkel resa)
  • Spjälsäng (babysäng): EUR 20.0 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Case a San Matteo erbjuder transfer från flygplats och tågstation(avgifter kan tillkomma). Innan du reser är det värt att kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen med uppgifter om din ankomst. Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 21.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Case San Matteo
Case San Matteo B&B
Case San Matteo B&B Marsala
Case San Matteo Marsala
Case a San Matteo Marsala, Sicily
Case a San Matteo Marsala
Case a San Matteo Marsala
Case a San Matteo Bed & breakfast
Case a San Matteo Bed & breakfast Marsala