LĂ€genhetshotell

Residence La perle de l'atlas

3.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Residence La perle de l'atlas

TrÀdgÄrd
LÀgenhet Superior - 2 sovrum | Eget kök | KylskÄp, mikrovÄgsugn, ugn och spishÀll
LĂ€genhet Superior - 2 sovrum | Vardagsrum | 42-tums LED-tv med satellitkanaler, tv och dvd-spelare
LĂ€genhet Premium - 2 sovrum | Vardagsrum | 42-tums LED-tv med satellitkanaler, tv och dvd-spelare
SevÀrdhet

Recensioner

3,8 av 10,

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Angle Rue Aboubaker Sedik et Nafisia, Hivernage Bñtiment, L’Hivernage, Marrakech, Marrakech
  • Place, Avenue Mohamed VI
    â€Ș10 min till fots‬
  • Place, Menara-trĂ€dgĂ„rden
    â€Ș12 min till fots‬
  • Place, Palais des CongrĂšs
    â€Ș13 min till fots‬
  • Airport, Marrakech (RAK-Menara)
    â€Ș8 min med bil‬

Rumsalternativ

LĂ€genhet Superior - 2 sovrum

  • 80 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng, 2 enkelsĂ€ngar och 2 bĂ€ddsoffor (enkla)

LĂ€genhet Premium - 2 sovrum

  • 90 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng, 2 enkelsĂ€ngar och 2 bĂ€ddsoffor (enkla)

LĂ€genhet Deluxe - 2 sovrum

  • 90 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng, 2 enkelsĂ€ngar och 2 bĂ€ddsoffor (enkla)

LĂ€genhet Standard - 1 sovrum

  • 50 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng och 3 bĂ€ddsoffor (enkla)

LĂ€genhet Superior - 2 sovrum

  • 80 kvadratmeter
  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 1 dubbelsĂ€ng, 2 enkelsĂ€ngar och 2 bĂ€ddsoffor (enkla)

Liknande boenden

Om boendet

Residence La perle de l'atlas

Detta lÀgenhetshotell erbjuder gÀster conciergetjÀnster, dygnet runt-öppen reception och avgiftsfri parkering. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som flersprÄkig personal och en bankettsal. Varje lÀgenhet har kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. HÀr finns smidiga bekvÀmligheter som tvÀttmaskin och bÀddsoffa, och gÀster kan slappa framför en LED-tv med satellitkanaler och se en film pÄ dvd-spelaren.
Residence La perle de l'atlas erbjuder 58 rum med dvd-spelare och vÀrdeförvaringsskÄp. Rummen har balkonger. Dessa individuellt inredda rum har separat sittutrymme och inkluderar dubbel bÀddsoffa. SÀngarna har sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3,5 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch med regndusch, bidéer och gratis toalettartiklar.

Detta lÀgenhetshotell i Marrakech erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. 42-tums LED-tv med satellitpremiumkanaler. Dessutom har rummen strykjÀrn/strykbrÀda och mörklÀggningsgardiner. StÀdning erbjuds dagligen och hÄrtork kan fÄs pÄ begÀran.

Residence La perle de l'atlas ligger i Gueliz, en behaglig promenad frÄn populÀra sevÀrdheter som Avenue Mohamed VI och Menara-trÀdgÄrden. Detta lÀgenhetshotell med 3,5 stjÀrnor har 58 rum, vilka stÄtar med kök, balkonger och iPod-dockningsstation.
Restaurangalternativ
Frukost enligt egen bestÀllning serveras dagligen mellan 07.30 och 10.30 mot en avgift. Passa pÄ att bestÀlla nÄt gott frÄn rumsservice.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering, kök och balkong, och erbjuder gott om plats med middagsplats och sittutrymme. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 42-tumss LED-tv med satellitkanaler och dvd-spelare. Samtliga sÀngar har sÀngtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns regndusch, gratis toalettartiklar och bidé. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, iPod-dockningsstation och bÀddsoffa.
PĂ„ boendet
PÄ Residence La perle de l'atlas har gÀster bland annat tillgÄng till en terrass. HÀr erbjuds avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för EUR 20 enkel resa. Receptionen Àr öppen dygnet runt och har flersprÄkig personal som kan hjÀlpa dig med conciergetjÀnster och svara pÄ frÄgor om omrÄdet. Detta lÀgenhetshotell har dessutom bankettsal.
Residence La perle de l'atlas lockar med en terrass, flersprÄkig personal och conciergetjÀnster. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Residence La perle de l'atlas lockar med rumsservice (under begrÀnsade tider) och hiss. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ detta lÀgenhetshotell med 3,5 stjÀrnor i Marrakech.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta frukost enligt egen bestÀllning och 07.30 till 10.30.
Boendet har rumsservice (under begrÀnsade tider).

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt pĂ„ begĂ€ran mot en tillĂ€ggsavgift
  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

FamiljevÀnligt

  • Gratis spjĂ€lsĂ€ng

Kök

  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Ugn

Matplats

  • Frukost enligt egen bestĂ€llning tillgĂ€nglig dagligen 07.30–10.30 mot en avgift: EUR 10 för vuxna ochEUR 5 för barn
  • BegrĂ€nsad rumsservice

Sovrum

  • BĂ€ddsoffa
  • ExtrasĂ€ng: EUR 20 per natt
  • PremiumsĂ€ngklĂ€der

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • BidĂ©
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork (pĂ„ begĂ€ran)
  • Regndusch

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

UnderhÄllning

  • 42-tums LED-tv med premiumsatellitkanaler
  • Dockningsstation för iPod
  • Dvd-spelare

Utomhus

  • Balkong
  • Terrass

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin
  • TvĂ€ttmedel

Arbetsutrymmen

  • ArbetsomrĂ„de för laptop
  • Kontor

Klimatreglering

  • Luftkonditionering
  • VĂ€rme

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Hiss
  • Klinkergolv pĂ„ rum
  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • ConciergetjĂ€nster
  • FlersprĂ„kig personal
  • MörklĂ€ggningsgardiner
  • Reception öppen dygnet runt
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da
  • StĂ€dning dagligen
  • VĂ€rdeförvaringsskĂ„p

Höjdpunkter i omrÄdet

  • I centrum
  • I ett nöjesdistrikt
  • NĂ€ra en djurpark
  • NĂ€ra en tĂ„gstation
  • NĂ€ra ett outletshoppingcenter
  • NĂ€ra ett spa

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Rökdetektor (vĂ€rden har angett att det finns en rökdetektor pĂ„ boendet)
  • FörbandslĂ„da
  • BrandslĂ€ckare

AllmÀn information

  • 58 enheter
  • Bankettsal
  • Enskild inredning
  • Ljudisolering

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 20.00.
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet 48 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera hÀmtning.
GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Kontakta boendet via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg
Boendets frukost Àr endast tillgÀnglig via bokning och mÄste begÀras i förvÀg. Frukost serveras i gÀstrummen.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ Residence La perle de l'atlas

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns att hyra för EUR 20.0 per natt.
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ngar!

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Stadsskatt: 1.22 EUR per person per natt. Skatten gĂ€ller inte barn under 12 Ă„r.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för frukost enligt egen bestĂ€llning: EUR 10 för vuxna och EUR 5 för barn
  • Avgift för flygtransfer: EUR 20
  • Avgift för extrasĂ€ng: EUR 20.0 per natt

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har angett att det finns en rökdetektor pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetaljer: brandslÀckare och förbandslÄda.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
Residence La perle de l'atlas erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen 48 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 20.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst. Kontakta boendet med hjÀlp av uppgifterna i bokningsbekrÀftelsen om du har nÄgra frÄgor.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.
  • Alkohol serveras inte pĂ„ Residence La perle de l'atlas.

Boendet kallas Àven

La Perle De L'atlas Marrakech
Residence La perle de l'atlas Marrakech
Residence La perle de l'atlas Aparthotel
Residence La perle de l'atlas Aparthotel Marrakech