Villaggio Emmanuele

Fotogalleri för Villaggio Emmanuele

Restaurang
Minibar, värdeförvaringsskåp på rummet och skrivbord
Minibar, värdeförvaringsskåp på rummet och skrivbord
Exteriör
Boendets ingång

Populära bekvämligheter

  • På privat strand
  • Pool
  • Frukost ingår
  • Husdjursvänligt
  • Restaurang
  • Luftkonditionering

Utforska området

Se på karta
Via delle Folaghe, Manfredonia, FG, 71040
  • Place, Parco Nazionale del Gargano
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Salty Lake Oasis
    ‪7 min med bil‬
  • Place, Salina di Margherita di Savoias naturreservat
    ‪16 min med bil‬
  • Airport, Foggia (FOG-Gino Lisa)
    ‪70 min med bil‬

Rumsalternativ

Superior-rum

  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng

Classic-rum - icke-rökare

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 enkelsäng

Liknande boenden

Om boendet

Villaggio Emmanuele

Koppla av på en privat sandstrand, avnjut en middag på restaurangen eller ta en drink på en av de 2 barer/lounger som Villaggio Emmanuele kan erbjuda. Samtliga 75 boenden har minibar, regndusch och LED-tv. Gäster erbjuds även hårtorkar, värdeförvaringsskåp och dusch.
Villaggio Emmanuele erbjuder 75 luftkonditionerade rum med minibar och värdeförvaringsskåp. LED-tv finns på rummen.

Badrummen har dusch med regndusch, bidéer, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Skrivbord och telefon finns. Städning sker dagligen.

Barnpool och en säsongsöppen utomhuspool finns på området. Här finns även en privat strand och fitnesscenter.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.

Villaggio Emmanuele ligger mindre än fem kilometer från Parco Nazionale del Gargano och Salty Lake Oasis. Denna semesterby med 4 stjärnor har 75 rum och välkomnar gäster med gratis frukost, en privat strand och ett fitnesscenter.
Restaurangalternativ
Gratis frukostbuffé ingår under din vistelse och serveras dagligen mellan 07.00 och 09.00. Semesterbyn har en restaurang som passar utmärkt för en rofylld måltid.
Rum
Alla 75 boenden på Villaggio Emmanuele är luftkonditionerade och erbjuder bekvämligheter som minibar, värdeförvaringsskåp och telefoner. Här erbjuds gäster 24-tumss LED-tv. Badrummen har regnduschar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här finns dessutom bekvämligheter som skrivbord som standard.
På boendet
På Villaggio Emmanuele erbjuds gäster en privat strand, barnpool och ett fitnesscenter. Här har du tillgång till begränsad parkering. Personalen kan hjälpa dig med förfrågningar under din vistelse, och erbjuder receptionstjänster under begränsade tider. Denna semesterby vid stranden har dessutom en säsongsöppen utomhuspool, en spelhall och en trädgård.
Boendet har en sandstrand där du kan koppla av. Luta dig tillbaka i solen och koppla av tack vare gratis strandklubb på området och parasoller. Efter en dag på stranden kan du njuta av diverse bekvämligheter på Villaggio Emmanuele, som säsongsöppna utomhuspool, barnpool och fitnesscenter.

Gratis frukost serveras dagligen. Det finns restaurang på plats. Du har att välja på 2 barer/lounger när du känner för en drink.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna semesterby med 4 stjärnor i Manfredonia.

Gäster kan äta gratis frukostbuffé dagligen från 07.00 till 09.00.
Villaggio Emmanuele har en restaurang.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: höghastighetsinternet

Parkering och transport

  • Parkering på området, endast på begäran
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukostbuffé tillgänglig alla dagar 07.00–09.00
  • 2 barer/lounger
  • En restaurang

Att göra

  • Barnpool
  • Bågskytte
  • Gratis tillgång till strandklubb
  • Gym
  • Lekplats
  • Spelhall/-rum
  • Säsongsöppen utomhuspool
  • Tennis

Familjevänligt

  • Barnpool
  • Lekplats
  • Spel för barn
  • Spelhall/-rum
  • Säsongsöppen utomhuspool

Bekvämligheter

  • Reception öppen under begränsade tider

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Utomhus

  • Poolparasoller
  • På en privat strand
  • Solstolar vid poolen
  • Strandparasoller
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Ingen hiss (endast en våning)
  • Rullstolsanpassning
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Platser anvisade för rökning

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Mörkläggningsgardiner

Badrum

  • Bidé
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Underhållning

  • 24-tums LED-tv

Mat och dryck

  • Minibar

Mer

  • Anslutande rum tillgängliga
  • Luftkonditionering
  • Skrivbord
  • Telefon
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 20.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 09.00–19.00.
Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Husdjur: EUR 15 per husdjur, per dag, plus en städavgift på EUR 100
  • Endast katter och hundar tillåts
  • Upp till 1 per rum (maxvikt: 16 kg per husdjur)
  • Husdjur får inte lämnas utan uppsikt
  • Begränsningar gäller
  • Hör av dig till boendet med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 1.50 EUR per person per natt i upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 14 år.
  • Resortavgift: EUR 60 per person per vecka
I resortavgiften ingår:
  • Tillgång till strand
  • Tillgång till barnklubb/spelhall för barn
  • Internetanslutning
  • Parkering
  • Tillgång till pool
  • Parkering
  • Tillgång till träningssal eller utrustning

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per dag plus en engångsavgift på EUR 100 för städning
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Gäster bör kontakta boendet i förväg för att boka parkering.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Receptionen har öppet varje dag från 09.00 till 19.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Boendets registreringsnummer 123456C123456789, IT071029B400021223
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.
  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig mellan juni och september.
  • I mån av tillgång kan anslutande rum efterfrågas genom att kontakta boendet med hjälp av numret på din bokningsbekräftelse.
  • Kontakta boendet med kontaktinformationen i bokningsbekräftelsen för att ordna för ditt husdjur (relaterade kostnader går att hitta i sektionen för avgifter).

Boendet kallas även

Villaggio Emmanuele Hotel Manfredonia
Villaggio Emmanuele Hotel
Villaggio Emmanuele Manfredonia
Villaggio Emmanuele
Villaggio Emmanuele Condo Manfredonia
Villaggio Emmanuele Condo
Villaggio Emmanuele Manfredonia
Condominium resort Villaggio Emmanuele Manfredonia
Manfredonia Villaggio Emmanuele Condominium resort
Condominium resort Villaggio Emmanuele
Villaggio Emmanuele Manfredonia
Villaggio Emmanuele Holiday Park Manfredonia
Villaggio Emmanuele Holiday Park
Villaggio Emmanuele Manfredonia
Villaggio Emmanuele
Holiday Park Villaggio Emmanuele Manfredonia
Manfredonia Villaggio Emmanuele Holiday Park
Holiday Park Villaggio Emmanuele
Villaggio Emmanuele Manfredonia
Villaggio Emmanuele Park
Villaggio Emmanuele
Villaggio Emmanuele Manfredonia
Villaggio Emmanuele Holiday Park
Villaggio Emmanuele Holiday Park Manfredonia