Hel lÀgenhet
Haus Saufelsen
Hel lÀgenhet
1 sovrum1 badrumSovplats för 4
PopulÀra bekvÀmligheter
- Kök
- HusdjursvÀnligt
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Uteplats
- Grill
Utforska omrÄdet

Am Saufelsen 20, Ludwigswinkel, Rhineland-Palatinate, 66996
- PfĂ€lzerwalds naturreservatPlace, PfĂ€lzerwalds naturreservatâȘ1 min till fotsâŹ
- Ramstein Air BasePlace, Ramstein Air Base
- ZweibrĂŒcken Fashion OutletPlace, ZweibrĂŒcken Fashion OutletâȘ42 min med bilâŹ
- Karlsruhe Baden-Baden (FKB-Baden Airpark)Airport, Karlsruhe Baden-Baden (FKB-Baden Airpark)âȘ84 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Liknande boenden

Die Heilsbach
Die Heilsbach
Schönau
- Pool
- Bubbelpool
- HusdjursvÀnligt
- Parkering ingÄr

Ferienhaus Neumeyer
Ferienhaus Neumeyer
Schönau
- Kök
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Uteplats
5.0 av 5, EnastÄende, 1 recension
5
EnastÄende
1Â recension

Holiday Home Kobel Comfortable Vacation Home
Holiday Home Kobel Comfortable Vacation Home
Elmstein
- HusdjursvÀnligt
- Parkering ingÄr

Ferienwohnung Altes Bahnhöf'l
Ferienwohnung Altes Bahnhöf'l
Dahn
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
- Frukost tillgÀnglig
- Kök
Om boendet
Hela stÀllet
Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.
Haus Saufelsen
LÀgenhet med kök i Ludwigswinkel
Rökfria Haus Saufelsen Àr en lÀgenhetsbyggnad med en trÀdgÄrd, utomhusgrill och avgiftsfri parkering. LÀgenheten har gratis wi-fi och tv. Dessutom har köket kylskÄp och spishÀll. Dessutom finns det kaffe- och tebryggare.
Denna lÀgenhet i Ludwigswinkel erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Rummen i denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll och kaffe- och tebryggare. SpjÀlsÀngar finns pÄ begÀran.
Denna lÀgenhet ligger nÀra PfÀlzerwalds naturreservat och mindre Àn tio minuters bilfÀrd frÄn BiosphÀrenhaus. Varje lÀgenhet med 3 stjÀrnor har kök, kylskÄp och kaffebryggare.
Rum
LÀgenheten har kök och erbjuder gott om plats med sovrum. HÀr erbjuds gÀster bÄde tv och gratis wi-fi. LÀgenheten har dessutom kaffebryggare.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ denna lÀgenhet har tillgÄng till en terrass, en trÀdgÄrd och utomhusgrillar. Om du kör har du tillgÄng till avgiftsfri parkering.
BekvÀmligheter
- Gratis wi-fi pÄ rummet
- Avgiftsfri parkering
Denna lÀgenhet lockar med en terrass, utomhusgrill och trÀdgÄrd. Receptionen har öppet dygnet runt.Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.
Denna lÀgenhet i Ludwigswinkel har 3 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
HotellbekvÀmligheter
Internet
- TillgÀngligt i lÀgenheten: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Avgiftsfri parkering pÄ omrÄdet
- BegrÀnsad parkering pÄ omrÄdet
FamiljevÀnligt
- SpjÀlsÀng
Kök
- KylskÄp
- SpishÀll
- Te-/kaffebryggare
Sovrum
- Sovrum
Badrum
- 1 badrum
UnderhÄllning
- Tv
Utomhus
- Grill
- Terrass
- TrÀdgÄrd
Husdjur
- Husdjur vÀlkomna
Anpassning/tillgÀnglighet
- Rökfritt boende
SĂ€kerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet â övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
- Uppgifter om rökdetektor saknas (vÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet)
AllmÀn information
- TrÀdgÄrd
Regler
Incheckning
Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 20.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
Incheckningsinstruktioner
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg
Husdjur
- Husdjur tillÄts Assistanshundar Àr avgiftsbefriade.
Barn och extrasÀngar
- Barn Àr vÀlkomna.
- SpjÀlsÀngar finns att tillgÄ.
Rökning tillÄten
Rökning förbjuden
Viktig information
Att hÄlla koll pÄ
Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ĂvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.
Boendet kallas Àven
Haus Saufelsen Apartment
Haus Saufelsen Ludwigswinkel
Haus Saufelsen Apartment Ludwigswinkel