LĂ€genhetshotell
Hotel 2 Février Lomé Appartement
Fotogalleri för Hotel 2 Février Lomé Appartement





PopulÀra bekvÀmligheter
Utforska omrÄdet

Hotel 2 Février Lomé, Place de l'indendence, Lomé
- Place, Togos nationalmuseumâȘ5 min till fotsâŹ
- Place, Lome BeachâȘ16 min till fotsâŹ
- Place, Grand MarchĂ©âȘ20 min till fotsâŹ
- Airport, Lome (LFW-Gnassingbe Eyadema Intl.)âȘ9 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Standard

LĂ€genhet Standard
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Junior

LĂ€genhet Junior
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Executive

LĂ€genhet Executive
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Presidential

LĂ€genhet Presidential
Liknande boenden

Hotel 2 Fevrier, Lome
Hotel 2 Fevrier, Lome
- Pool
- Barnpool
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
4.4 av 5, Fantastiskt, 344Â recensioner
Priset Àr 2 143 kr
inklusive skatter och avgifter
17 okt. â 18 okt.
Om boendet
Hotel 2 Février Lomé Appartement
LÀgenhetshotell i Lomé med 3 restauranger och gratis parkeringsservice
Detta lÀgenhetshotell har 3 restauranger, en utomhuspool och en nattklubb. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och gratis parkeringsservice. HÀr erbjuds dessutom 2 barer/lounger, ett fitnesscenter och en snackbar/deli. Varje lÀgenhet har kylskÄp, ugn, mikrovÄgsugn och diskmaskin i köket. GÀster kan se pÄ platt-tv med kabelkanaler och utnyttja andra bekvÀmligheter som gratis internet och rumsservice dygnet runt.
Hotel 2 Février Lomé Appartement erbjuder 8 luftkonditionerade rum med vÀrdeförvaringsskÄp och badrock. SÀngarna har sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 4 stjÀrnor har kök med kylskÄp, mikrovÄgsugn och diskmaskin. Badrummen har badkar/dusch och gratis toalettartiklar.
GÀster har tillgÄng till gratis fast internetuppkoppling. 42-tums platt-tv med kabelkanaler. StÀdning sker dagligen.
En utomhuspool och barnpool finns pÄ omrÄdet. HÀr finns Àven fitnesscenter.
GÀster kan skÀmma bort sig med en spabehandling pÄ plats.
Hotel 2 Février Lomé Appartement ligger nÀra SjÀlvstÀndighetsmonumentet och en kort promenad frÄn Togos nationalmuseum. Detta lÀgenhetshotell med 4 stjÀrnor har 8 rum och vÀlkomnar gÀster med 3 restauranger, en utomhuspool och gratis parkeringsservice.
Restaurangalternativ
Detta lÀgenhetshotell har 3 restauranger, vilket passar utmÀrkt nÀr du vill ha nÄgot att Àta. BestÀll nÄt gott frÄn rumsservice dygnet runt för att stilla hungern utan att lÀmna rummet, eller fyll pÄ med energi pÄ boendets kafé. Mot en avgift serveras en frukostbuffé pÄ vardagar mellan 06.30 och 10.30 och pÄ helger mellan 06.30 och 11.00.
Rum
Varje lÀgenhet har luftkonditionering och kök och erbjuder gott om plats med sovrum. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis fast internet och en 42-tumss platt-tv med kabelkanaler. Samtliga sÀngar har sÀngtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns gratis toalettartiklar och badrockar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som vÀrdeförvaringsskÄp, telefon och strykbrÀda.
PĂ„ boendet
Hotel 2 Février Lomé Appartement har en nattklubb, en utomhuspool och barnpool. GÀster har tillgÄng till gratis parkeringsservice, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för EUR 15 per person enkel resa. Receptionen Àr öppen dygnet runt och har flersprÄkig personal som kan hjÀlpa dig med bagageförvaring samt conciergetjÀnster. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som ett fitnesscenter, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och mötesrum.
BekvÀmligheter
- Gratis fast internet pÄ rummet
- Gratis parkeringsservice
- Restaurang
- Nattklubb
Hotel 2 Février Lomé Appartement erbjuder gÀster tillgÄng till en barnpool, en utomhuspool och fitnesscenter. Det finns 3 restauranger och deli pÄ plats. Du har att vÀlja pÄ 2 barer/lounger nÀr du kÀnner för en drink. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen.
BekvÀmligheter för affÀrsresenÀrer som business-service och mötesrum erbjuds. Nattklubb, spatjÀnster och flersprÄkig personal finns tillgÀngliga pÄ Hotel 2 Février Lomé Appartement. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Gratis parkeringsservice finns tillgÀnglig.
För en kostnad kan gÀster njuta av en frukostbuffé pÄ vardagar mellan 06.30 och 10.30 och pÄ helger mellan 06.30 och 11.00.
Hotel 2 Février Lomé Appartement har 3 restauranger.
Boendet har rumsservice dygnet runt.