Hel lägenhet

Dimora del Delfino Curioso

Fotogalleri för Dimora del Delfino Curioso

En modern inredning med en stor spegel, en mönstrad matta och utsikt över ett köksområde.
Ett kompakt kök med vita skåp, en inbyggd ugn och en matplats med ett bord för fyra personer.
Ett sovrum med en säng, ett nattduksbord, en stol, en spegel och en väggmonterad lampa.
Ett badrum med toalett, bidé och ett handfat med piedestal.
Ett modernt kök med vita skåp, en inbyggd ugn och en matplats med ett bord täckt av en bordsduk med fruktmotiv.

Hel lägenhet

1 sovrumSovplats för 345 kvm

Populära bekvämligheter

  • Gratis wi-fi

Utforska området

Se på karta
Via del Delfino, 10, Lecce, LE, 73100
  • Place, Piazza Sant'Oronzo
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Lecces romerska amfiteater
    ‪8 min till fots‬
  • Place, Carlo den femtes slott
    ‪8 min till fots‬
  • Airport, Brindisi (BDS-Papola Casale)
    ‪59 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Dimora del Delfino Curioso

Lägenheten erbjuder kylskåp, diskmaskin, gratis wi-fi och platt-tv.
Platt-tv finns på rummen. Gäster har tillgång till gratis wi-fi.
Denna lägenhet ligger en kort promenad från Sankt Blaise port och en kvarts gångväg från Sigismondo Castromediano-museet. Varje lägenhet har kylskåp och platt-tv.
Rum
Lägenheten har sovrum. En 40-tumss platt-tv står för underhållningen, och gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Dessutom ingår bekvämligheter som kylskåp och diskmaskin.
På boendet
Denna lägenhet är en lägenhet där rökning inte är tillåten.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Mat och dryck

  • Diskmaskin
  • Stor kyl/frys

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls
  • Sovrum

Badrum

  • Handdukar tillhandahålles

Underhållning

  • 40-tums Platt-TV

Husdjur

  • Endast assistanshundar (inga husdjur tillåtna)

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 21.30.
Sen incheckning i mån av tillgång
Avgift för sen incheckning mellan 21.30 och 01.30
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Privat entré

Husdjur

  • Husdjur är ej tillåtna, men assistanshundar är välkomna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
  • Stadsskatt: Från 1 november till 31 mars, EUR 1.50 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.
  • Stadsskatt: Från 1 april till 31 oktober, EUR 2.50 per person per natt upp till 7 nätter. Skatten gäller inte barn under 12 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för sen incheckning mellan 21.30 och 01.30

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Boendets registreringsnummer IT075035C200048960
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Alla gäster, även barn, måste närvara vid incheckning och uppvisa statligt utfärdad legitimation eller pass.
  • Kontanttransaktioner på plats kan inte överskrida EUR 5000, på grund av nationella bestämmelser. För mer information kan du kontakta boendet med uppgifterna från din bokningsbekräftelse.

Boendet kallas även

Dimora Delfino Curioso Lecce
Dimora del Delfino Curioso Lecce
Dimora del Delfino Curioso Apartment
Dimora del Delfino Curioso Apartment Lecce