Lägenhetshotell
Zenitude Hôtel-Résidences Le Havre Centre
Fotogalleri för Zenitude Hôtel-Résidences Le Havre Centre





Recensioner
7,4 av 10,
Bra
Populära bekvämligheter
557 kr
inklusive skatter och avgifter
26 sep. – 27 sep.
Utforska området

23 rue Fenelon, Le Havre, Seine-Maritime, 76600
- Carré des Docks3 min med bil
- Sciences Po Collège Universitaire: Campus du Havre3 min med bil
- Stade Océane3 min med bil
- Deauville (DOL-Normandie)58 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Studio - 2 enkelsängar

Studio - 2 enkelsängar
Öppna alla foton för Studio - 1 dubbelsäng - balkong

Studio - 1 dubbelsäng - balkong
Öppna alla foton för Studio - 2 enkelsängar - balkong

Studio - 2 enkelsängar - balkong
Öppna alla foton för Studio - 1 dubbelsäng

Studio - 1 dubbelsäng
Öppna alla foton för Studio Standard - 1 dubbelsäng

Studio Standard - 1 dubbelsäng
Öppna alla foton för Studio Standard

Studio Standard
Liknande boenden

Première Classe Le Havre Les Docks
Première Classe Le Havre Les Docks
- Husdjursvänligt
- Gratis wi-fi
- Frukost tillgänglig
- Parkering tillgänglig
4.2 av 5, Väldigt bra, 941 recensioner
Priset är 580 kr
inklusive skatter och avgifter
8 okt. – 9 okt.
Om boendet
Zenitude Hôtel-Résidences Le Havre Centre
Lägenheter med kök i Le Havre
Rökfria Zenitude Hôtel-Résidences Le Havre Centre är ett lägenhetshotell med en snackbar/deli, parkering och tvättmöjligheter. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som expressincheckning, expressutcheckning och flerspråkig personal. Varje lägenhet har kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och diskmaskin i köket. Gäster kan se på platt-tv med satellitkanaler och utnyttja andra bekvämligheter som gratis wi-fi och kaffe- och tebryggare. Tillgång till städning är begränsad.
Zenitude Hôtel-Résidences Le Havre Centre erbjuder 87 rum med kaffe- och tebryggare och gratis dagstidningar på vardagar. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har kök med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch och hårtorkar.
Detta lägenhetshotell i Le Havre erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter). 60-centimeters platt-tv med satellitkanaler. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och mörkläggningsgardiner. Uppbäddningsservice erbjuds varje kväll och städning sker i begränsad utsträckning.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Zenitude Hôtel-Résidences Le Havre Centre ligger i Sainte Marie - Saint Leon, mindre än fem minuters promenad från Caniparc Demidoff och mindre än två kilometer från Visningslägenhet. Detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har 87 rum, vilka ståtar med kök, kylskåp och mikrovågsugn.
Restaurangalternativ
Frukostbuffé serveras dagligen från 06.30 till 10.30 mot en avgift.
Rum
Varje lägenhet har ljudisolering och kök med kylskåp, mikrovågsugn, spishäll och diskmaskin. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 60-centimeterss platt-tv med satellitkanaler. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som kaffebryggare, gratis dagstidningar på vardagar och strykbräda. Tillgång till städning är begränsad.
På boendet
Zenitude Hôtel-Résidences Le Havre Centre erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, expressincheckning och expressutcheckning. Parkering är tillgänglig för EUR 8 per dag. Flerspråkig personal svarar gärna på dina frågor. Detta lägenhetshotell har dessutom tvättmöjligheter.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Tvättmöjligheter
Det finns snackbar/deli på plats. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Zenitude Hôtel-Résidences Le Havre Centre lockar med flerspråkig personal, tvättmöjligheter och expressincheckning. Det finns tillgängliga parkeringsplatser mot en avgift.
Detta lägenhetshotell i Le Havre har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.
Mot en avgift kan gäster dagligen äta frukostbuffé och 06.30 till 10.30.