Villa La Vida

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Villa La Vida

Studio Comfort | Vardagsrum | 32-tums LCD-tv med kabelkanaler
Studio Classic | Eget kök
Studio Economy | Terrass/Patio
Studio Signature | Eget kök
Exteriör

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Gym
  • Frukost tillgänglig

Utforska området

Se på karta
Lastva Grbaljska, Lastva Grbaljska, Budva, 85310
  • Place, Jaz Beach
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Slovenska Beach
    ‪8 min med bil‬
  • Place, Mogren Beach
    ‪8 min med bil‬
  • Airport, Podgorica (TGD)
    ‪96 min med bil‬

Rumsalternativ

Studio Comfort

  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Studio Classic

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Studio Economy

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Romantisk studio

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Familjelägenhet

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 1 kingsize-säng och 1 bäddsoffa (dubbel)
  • Gratis wi-fi

Studio Signature

  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Villa La Vida

Detta hotell är en rökfri anläggning som erbjuder gäster ett fitnesscenter, en säsongsöppen utomhuspool och conciergetjänster. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som en trädgård. Städning är tillgänglig på begäran.
Villa La Vida erbjuder 100 luftkonditionerade rum med privata pooler och hårtork. Rummen har balkonger/terrasser. Sängarna har sängtillbehör av högsta kvalitet. 32-tums LCD-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch. Detta hotell i Lastva Grbaljska erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 50+ Mbps. Städning sker på begäran.

Detta hotell har bland annat fitnesscenter och en säsongsöppen utomhuspool.
Villa La Vida ligger 4 km från Jaz Beach och mindre än tio minuters bilfärd från Budva Marina. Detta hotell med 3 stjärnor har 100 rum och ståtar med privata pooler på rummet samt gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Engelsk frukost serveras dagligen från 08.00 till 10.00 mot en avgift.
Rum
Din 32-tumss LCD-tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Samtliga sängar har sängtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns hårtorkar. Dessutom erbjuds bekvämligheter som privata pooler, balkonger/terrasser och garderob. Städning på begäran
På boendet
Gäster på Villa La Vida har tillgång till ett fitnesscenter, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en säsongsöppen utomhuspool. Om du kör har du tillgång till avgiftsfri parkering. Den vänliga personalen erbjuder conciergetjänster, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området. Detta hotell är en rökfri anläggning och har dessutom en trädgård.
Villa La Vida erbjuder gäster tillgång till fitnesscenter och en säsongsöppen utomhuspool. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Villa La Vida lockar med trädgård och conciergetjänster. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta hotell i Lastva Grbaljska har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Mot en avgift kan gäster dagligen äta engelsk frukost och 08.00 till 10.00.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Engelsk frukost tillgänglig dagligen 08.00–10.00 mot en avgift: EUR 7 per person

Att göra

  • Gym
  • Säsongsöppen utomhuspool

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum
  • Privat pool
  • Säsongsöppen utomhuspool

Gästtjänster

  • Conciergetjänster
  • Städning på begäran

Utomhus

  • Brygga
  • Trädgård
  • Utomhusmöbler

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Sängtillbehör av högsta kvalitet

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper

Underhållning

  • 32-tums LCD-tv med kabelkanaler
  • Privat pool

Mer

  • Ljudisolerade rum
  • Luftkonditionering

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 22.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst – värden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 19.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Värd möter dig

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Villa La Vida

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 1.00 EUR per person per natt i upp till 30 nätter. Skatten gäller inte barn under 18 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för engelsk frukost: EUR 7 per person (ungefärligt pris)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 19.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Värden möter gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Den säsongsöppna poolen är tillgänglig mellan 01 maj och 31 oktober.
  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Villa La Vida Hotel
Villa La Vida Lastva Grbaljska
Villa La Vida Hotel Lastva Grbaljska