Hotel Solitudo
3.5-stjärnigt boende
Fotogalleri för Hotel Solitudo





Recensioner
8,08,0 av 10,
Mycket bra
Populära bekvämligheter
- Rumsservice
- Reception dygnet runt
- Frukost ingår
- Bar
- Jacuzzi
- Tvättservice
Utforska området

Pasadur bb, Ubli, Lastovo, 20289
- Lastovo naturpark
- Korčulas gamla stadskärna
- Korculas färjehamn
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Dubbelrum - balkong - havsutsikt

Dubbelrum - balkong - havsutsikt
- Utsikt mot havet
- Sovplats för 3
Öppna alla foton för Svit - balkong - havsutsikt

Svit - balkong - havsutsikt
- Utsikt mot havet
- Sovplats för 3
Öppna alla foton för Svit Standard - havsutsikt

Svit Standard - havsutsikt
- Utsikt mot havet
- Sovplats för 3
Öppna alla foton för Dubbelrum eller tvåbäddsrum - havsutsikt

Dubbelrum eller tvåbäddsrum - havsutsikt
- Utsikt mot havet
- Sovplats för 3
Öppna alla foton för Enkelrum - havsutsikt

Enkelrum - havsutsikt
- Utsikt mot havet
- Sovplats för 2
Öppna alla foton för Svit - balkong - havsutsikt

Svit - balkong - havsutsikt
- Utsikt mot havet
- Sovplats för 3
Enkelrum - balkong - havsutsikt
- Utsikt mot havet
- Sovplats för 2
Om boendet
Hotel Solitudo
Hotell på stranden med bubbelpool
När du bor på Hotel Solitudo kan du koppla av på stranden eller ta en heldag på deras marina. Varva sedan ned med en utsökt middag på en av 2 restauranger.
Hotel Solitudo erbjuder 71 luftkonditionerade rum med värdeförvaringsskåp och hårtork. På tv:n kan du se satellitkanaler.
Badrummen har badkar/dusch och bidéer. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning erbjuds dagligen och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.
Detta hotell har bland annat en bubbelpool, bastu och fitnesscenter.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Hotel Solitudo ligger 16,9 km från Lastovo naturpark. Detta hotell med 3,5 stjärnor har 71 rum och välkomnar gäster med 2 restauranger, en marina och gratis wi-fi på rummet.
Restaurangalternativ
Gratis frukostbuffé ingår under din vistelse. Detta hotell har 2 restauranger, vilket passar utmärkt när du vill ha något att äta. Du kan beställa mat från rumsservice eller slå dig ned med en drink på deras bar eller kafé.
Rum
Här får du tillgång till gratis wi-fi och en 51-centimeterss tv med satellitkanaler. Badrummen har hårtorkar och bidéer. Kylskåp, värdeförvaringsskåp och skrivbord är också tillgängliga.
På boendet
Gäster på Hotel Solitudo erbjuds en marina, ett fitnesscenter och en bastu. Receptionen är öppen dygnet runt och har flerspråkig personal som kan hjälpa dig med förvaring av värdesaker samt kemtvätt/tvättjänster. Detta hotell vid stranden har dessutom en bubbelpool, mötesrum och kaffe/te i allmänt utrymme.
Bekvämligheter
- Gratis frukostbuffé
- Gratis wi-fi på rummet
- Restaurang
- Marina
Hotel Solitudo erbjuder gäster tillträde till en marina, en bubbelpool och bastu. Det finns 2 restauranger och kafé på plats.Du kan njuta av en drink på baren/loungen. Gratis frukost finns tillgänglig. Fast internetuppkoppling finns i allmänna utrymmen mot en avgift.
Fitnesscenter, flerspråkig personal och kaffe i allmänt utrymme finns på Hotel Solitudo som passar dem som reser i arbetet.
Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta hotell med 3,5 stjärnor i Lastovo.
Gäster kan äta gratis frukostbuffé.
På Hotel Solitudo finns 2 restauranger som serverar frukost, lunch och middag.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).
Språk
Kroatiska, engelska, franska och italienska
Hotellbekvämligheter
Internet
- Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
- Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: fast internet (tilläggsavgift)
Mat och dryck
- Gratis frukostbuffé
- 2 restauranger
- En bar/lounge
- Ett kafé/fik
- Kaffe och te i gemensamma utrymmen
Att göra
- Bastu
- Bubbelpool
- Cykeluthyrning
- Dykning
- Fiske
- Gym
- Rodd/paddling
- Tv i allmänna utrymmen
Familjevänligt
- Kylskåp på rummet
- Spjälsäng
- Tvättmöjligheter
Bekvämligheter
- Reception öppen dygnet runt
- Tvättmöjligheter
- Värdeförvaringsskåp i receptionen
Gästtjänster
- Flerspråkig personal
- Kemtvätt/tvättservice
- Städning varje dag
Business-service
- Mötesrum
Utomhus
- Marina
- På stranden
Tillgänglighetsanpassning
- Ingen hiss
Mer
- 1 byggnad
- 3 våningar
- Byggdes 2007
- Platser anvisade för rökning
Bekvämligheter på rummet
Sovrum
- Mörkläggningsgardiner
- Spjälsäng
Badrum
- Bidé
- Dusch över badkar
- Hårtork
- Privat badrum
Underhållning
- 51-centimeters tv med satellitkanaler
Mat och dryck
- Begränsad rumsservice
- Kylskåp
Mer
- Luftkonditionering
- Skrivbord
- Strykjärn/strykbräda på begäran
- Värdeförvaringsskåp
Regler
Incheckning
Incheckning från 14.00
Incheckningsinstruktioner
Gäster måste åka via båt och anordna transporten genom att kontakta boendet innan resan via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Åtkomst till boendet
Bemannad reception
Husdjur
- Husdjur tillåts Assistanshundar är avgiftsbefriade.
Barn och extrasängar
- Barn är välkomna.
- Spjälsängar finns att tillgå.
Viktig information
Avgifter
Gäster ska betala följande avgifter på boendet:
- En stadsskatt tas ut av staden och betalas på boendet. Skatten är säsongsbunden och gäller inte alltid året om. Undantag från skatten kan finnas. Kontakta boendet med hjälp av uppgifterna i bokningsbekräftelsen för mer information.
- Stadsskatt: Från 1 oktober till 31 mars, 1.30 EUR per person, per natt för vuxna; 0.65 EUR per natt för gäster i åldrarna 12–17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.
- Stadsskatt: Från 1 april till 30 september, 1.60 EUR per person, per natt för vuxna; 0.80 EUR per natt för gäster i åldrarna 12–17 år. Skatten gäller inte barn under 12 år.
Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.
Att hålla koll på
Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
För att ta sig till boendet behöver gäster transfer via båt. Transfer arrangeras i förväg genom att kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer boendets avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.
Boendet kallas även
Hotel Solitudo
Hotel Solitudo Lastovo
Solitudo Lastovo
Hotel Solitudo Hotel
Hotel Solitudo Lastovo
Hotel Solitudo Hotel Lastovo