THE GOOD ONE Hotel

Fotogalleri för THE GOOD ONE Hotel

Ett hotellrum med en väl bäddad säng, en tv, ett litet bord och ett fönster med gardiner.
Ett modernt vardagsrum med två soffor, ett litet runt bord och ett stort fönster med gardiner.
Ett receptionsområde med en inramad skylt med texten ”THE GOOD ONE HOTELS” ovanför en mörk lädersoffa. På vardera sidan om soffan står det en krukväxt.
En hotellobby med en marmorskiva i receptionen, en väggpanel i trä och en skylt som visar var konferensrummen finns.
Ett modernt matområde med runda bord och orange stolar, ett träpanelat tak och en bardisk i bakgrunden.

Recensioner

9,0 av 10,
Underbart

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Frukost tillgänglig
  • Parkering tillgänglig
Det nuvarande priset är 761 kr
inklusive skatter och avgifter
14 aug. – 15 aug.

Utforska området

Se på karta
Flurstraße 2, Landshut, BY, 84032
  • Place, Stadtresidenz
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Trausnitz slott
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Fanatec Arena
    ‪5 min med bil‬
  • Airport, Munich (MUC-Franz Josef Strauss Intl.)
    ‪35 min med bil‬

Rumsalternativ

Comfort enkelrum

  • 18 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 1 sovplats
  • 1 stor enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Standard dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Comfort dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 queensize-säng
  • Gratis wi-fi

Comfort dubbelrum

  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 1 kingsize-säng
  • Gratis wi-fi

Trippelrum för familj

  • 30 kvadratmeter
  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 queensize-säng och 1 bäddsoffa (enkel)
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

THE GOOD ONE Hotel

Detta hotell erbjuder gäster parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Städning är tillgänglig på begäran.
THE GOOD ONE Hotel erbjuder 51 rum med hårtork. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps). Badrummen har dusch. Städning sker på begäran.
THE GOOD ONE Hotel ligger mindre än tre kilometer från Stadtresidenz och St. Martin's Church. Detta hotell med 3 stjärnor har 51 rum och ståtar med gratis wi-fi på rummet och en terrass.
Restaurangalternativ
Mot en avgift serveras en frukostbuffé på vardagar mellan 06.30 och 10.00 och på helger mellan 07.00 och 10.30.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi. Som standard erbjuds bekvämligheter som hårtork och skrivbord. Städning på begäran
På boendet
På THE GOOD ONE Hotel har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en terrass. Parkering erbjuds för EUR 9 per dag. Den vänliga personalen erbjuder receptionstjänster under begränsade tider, och svarar gärna på frågor om sevärdheter i området.
På THE GOOD ONE Hotel har gäster tillgång till en terrass. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift.
För en kostnad kan gäster njuta av en frukostbuffé på vardagar mellan 06.30 och 10.00 och på helger mellan 07.00 och 10.30.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 50+ Mbps
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området (EUR 9 per dag)
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Frukostbuffé tillgänglig mot en avgift 06.30–10.00 på vardagar och 07.00–10.30 på helger, EUR 15,50 för vuxna och EUR 7,50 för barn

Bekvämligheter

  • Reception öppen under begränsade tider

Gästtjänster

  • Städning på begäran

Utomhus

  • Terrass

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum
  • Schampo
  • Toalettpapper
  • Tvål

Mer

  • Arbetsområde för laptop
  • Skrivbord
  • Uppvärmning

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 23.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00
Sen utcheckning i mån av tillgång
En avgift tas ut för sen utcheckning

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 06.00–20.00.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Husdjur: EUR 15 per husdjur, per natt
  • Endast hundar tillåts
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för frukostbuffé: EUR 15.50 för vuxna och EUR 7.50 för barn
  • Parkeringsavgift: EUR 9 per dag
  • Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar
  • Sen utcheckning är möjlig mot en avgift (endast i mån av tillgång)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: brandsläckare.
Receptionen har öppet varje dag från 06.00 till 20.00.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.