Hel lÀgenhet

Second Home

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Second Home

LyxlÀgenhet - 2 sovrum - kök - executive-vÄning | Eget kök | Stort kylskÄp, mikrovÄgsugn, ugn och spish�Àll
Exteriör
LyxlÀgenhet - 2 sovrum - kök - executive-vÄning | Vardagsrum | Platt-tv och printers
Exteriör
LyxlÀgenhet - 2 sovrum - kök - executive-vÄning | Vardagsrum | Platt-tv och printers

Recensioner

10 av 10,
EnastÄende

Hel lÀgenhet

2 sovrum3 badrumSovplats för 524 kvm

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats
Det nuvarande priset Àr 1 007 kr
inklusive skatter och avgifter
22 maj – 23 maj

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
15 Rd 1, Lekki, LA, 106104
  • Place, Lekki Conservation Centre
    â€Ș2 min med bil‬
  • Place, Elegushi Royal Beach
    â€Ș10 min med bil‬
  • Place, Lagos universitet
    â€Ș26 min med bil‬
  • Airport, Lagos (LOS-Murtala Muhammed Intl.)
    â€Ș37 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Second Home

Second Home Àr en lÀgenhetsbyggnad med tvÀttmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och expressincheckning. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds expressutcheckning, hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer och en trÀdgÄrd. Varje lÀgenhet har stor kyl/frys, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. HÀr erbjuds gÀster 3 badrum och tvÀttmaskin, samt bekvÀmligheter som gratis wi-fi och platt-tv.
Second Home erbjuder 4 rum med strykjÀrn/strykbrÀda och gratis toalettartiklar. Rummen i denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch.

GĂ€ster har tillgĂ„ng till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Platt-tv finns pĂ„ rummen.

Second Home i Ajah ligger 1,9 km frÄn Lekki Conservation Centre och mindre Àn tio minuters bilfÀrd frÄn Lagos Business School. Denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har 4 rum, vilka stÄtar med kök, stor kyl/frys och mikrovÄgsugn.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering, kök och 3 badrum, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. HÀr erbjuds gÀster bÄde platt-tv och gratis wi-fi. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, vattenkokare och strykbrÀda.
PĂ„ boendet
PÄ Second Home har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, expressincheckning och expressutcheckning. HÀr ingÄr avgiftsfri parkering. Receptionen Àr öppen dygnet runt och har personal som kan hjÀlpa dig med bokning av guidade turer och biljetter samt besvara dina frÄgor under vistelsen. HÀr har gÀster dessutom tillgÄng till tvÀttmöjligheter, lokal matleveranstjÀnst och en tv i allmÀnt utrymme.
Du som bor pÄ Second Home har tillgÄng till hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer, trÀdgÄrd och tvÀttmöjligheter. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. Second Home lockar med expressincheckning, expressutcheckning och tv i allmÀnt utrymme. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor i Lekki.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Massage

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 3 privata badrum
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Toalettpapper

UnderhÄllning

  • Platt-TV
  • Tv i allmĂ€nna utrymmen

Utomhus

  • TrĂ€dgĂ„rd

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin
  • TvĂ€ttmedel
  • TvĂ€ttmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Skrivare

Klimatreglering

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • Elektriska adapters
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • MatleveranstjĂ€nst
  • MörklĂ€ggningsgardiner
  • Reception öppen dygnet runt
  • Romantiska paket och paket för frieri
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da

Höjdpunkter i omrÄdet

  • I centrum

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 4 enheter
  • Ljudisolering
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 12.00. Checka in fram till: 22.00.

Snabb incheckning tillgÀnglig

MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Snabb utcheckning tillgÀnglig

Incheckningsinstruktioner

GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och portkod. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.

Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.

Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt statligt utfÀrdade foto-id

Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.

Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

Portkod, bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Rökning tillÄten

Rökning tillÄten i avsedda omrÄden

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • En skadedeposition pĂ„ USD 49 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster ombeds att förse boendet med sitt statligt utfÀrdade foto-id före ankomst. GÀster som anlÀnder efter 18.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och portkod. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

Second Home Lekki

Second Home Apartment

Second Home Apartment Lekki