Hel semesterbostad

Longe Villa

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Longe Villa

Avgiftsfri parkering
Hus Presidential | Vardagsrum | Platt-tv
Hus Presidential | Eget kök | Stort kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Boendets fasad
Hus Presidential | 2 sovrum, strykjärn/strykbräda och sängkläder

Hel bostad

2 sovrum3 badrumSovplats för 5

Populära bekvämligheter

  • Kök
  • Parkering ingår
  • Luftkonditionering
  • Grill

Utforska området

Se på karta
1 Prince Adekunle Longe Creasent, Igbe Road, Lagos, IKORODU
  • Place, Actis Ikeja Mall
    ‪3 min med bil‬
  • Place, Computer Village
    ‪6 min med bil‬
  • Place, Lagos Country Club
    ‪8 min med bil‬
  • Airport, Lagos (LOS-Murtala Muhammed Intl.)
    ‪13 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Longe Villa

Denna semesterbostad är en semesterbostad med utomhusgrill, gemensamt vardagsrum och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som flerspråkig personal. Semesterbostaden har stor kyl/frys, ugn, spishäll och mikrovågsugn i köket. Gäster kan slappa framför en platt-tv med satellitkanaler och boendet har även 3 badrum och middagsplats.
Denna semesterbostad har luftkonditionerade rum med strykjärn/strykbräda och gratis toalettartiklar. Kök har stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats.

Badrummen har badkar. Platt-tv med satellitkanaler.

Denna semesterbostad ligger i Ikeja, mindre än tio minuter med bil från populära attraktioner som Computer Village och Daystar Christian Centre. Varje semesterbostad med 3 stjärnor har kök, middagsplats och kylskåp.
Rum
Semesterbostaden har luftkonditionering, kök och 3 badrum, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum och middagsplats. Gäster kan koppla av vid en platt-tv med satellitkanaler. Semesterbostaden har dessutom strykbräda.
På boendet
Gäster på denna semesterbostad har tillgång till utomhusgrillar och gemensamt vardagsrum. Här erbjuds avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för NGN 10000 per person enkel resa. Flerspråkig personal svarar gärna på dina frågor.
Denna semesterbostad lockar med utomhusgrill, flerspråkig personal och gemensamt vardagsrum. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Det är gratis att parkera.

Hotellbekvämligheter

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt vid schemalagda tider och på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 3 privata badrum
  • Badkar
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Toalettpapper
  • Tvål

Utrymmen

  • Gemensamt vardagsrum
  • Separat middagsplats

Underhållning

  • Platt-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Grill

Komfort

  • Luftkonditionering
  • Värme

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal
  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 17.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.30

Incheckningsinstruktioner

Boendet erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet 72 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera hämtning.
Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Deposition för skador: NGN 90000 per vistelse

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: NGN 10000 per person (enkel resa)
  • Avgift för flygtransfer per barn: NGN 1000 (enkel resa)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Denna semesterbostad erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen 72 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Detta boende har ingen reception. Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Boendet kallas även

Longe Villa Lagos
Longe Villa Private vacation home
Longe Villa Private vacation home Lagos