Hel lÀgenhet·Privat vÀrd

Casa Apartments

3.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Casa Apartments

Entréinterör
Property video
Classic-rum | Skrivbord, arbetsyta för laptop och mörklÀggningsgardiner
Boendets fasad
Reception

Recensioner

10 av 10,
EnastÄende

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • TvĂ€ttjĂ€nster
  • Uteplats

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
38 Omorinre Johnson Street, Block 95, Lekki, LA, 106104
  • Place, Lekki Conservation Centre
    â€Ș3 min med bil‬
  • Place, Elegushi Royal Beach
    â€Ș9 min med bil‬
  • Place, Lagos universitet
    â€Ș25 min med bil‬
  • Airport, Lagos (LOS-Murtala Muhammed Intl.)
    â€Ș36 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Casa Apartments

LĂ€genheter med pentryn och balkonger i Lekki
Denna lÀgenhet Àr en rökfri anlÀggning och stÄtar med conciergetjÀnster, kemtvÀtt och dygnet runt-öppen reception. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer och en trÀdgÄrd. Pentryt i varje lÀgenhet har stor kyl/frys och mikrovÄgsugn, och dessutom finns gratis wi-fi och smart-tv med satellitkanaler. HÀr erbjuds gÀster sittutrymme och kaffe- och tebryggare, samt bekvÀmligheter som balkong och inhÀgnad privat gÄrd.
Casa Apartments erbjuder 6 luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och kaffe- och tebryggare. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen har separat sittutrymme. 24-tums smart-tv med satellitpremiumkanaler och Netflix. Rummen i denna lÀgenhet med 3,5 stjÀrnor har pentry med stor kyl/frys, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch, tofflor och gratis toalettartiklar.

Denna lÀgenhet i Lekki erbjuder sina gÀster gratis wi-fi, med en hastighet pÄ 50+ Mbps. Skrivbord och skrivbordsstolar finns. Dessutom har rummen strykjÀrn/strykbrÀda och mörklÀggningsgardiner.

Casa Apartments ligger i Lekkihalvön II, mindre Àn fem kilometer frÄn sevÀrdheter som Lekki Arts and Crafts Market och Lekki Conservation Centre. Denna lÀgenhet med 3,5 stjÀrnor har 6 rum, vilka stÄtar med pentry, balkonger och separat sittutrymme.
Rum
Varje lÀgenhet har luftkonditionering, pentry och balkong eller terrass, och erbjuder gott om plats med sittutrymme. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 24-tumss smart-tv med satellitkanaler och Netflix. I badrummen finns gratis toalettartiklar och tofflor. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som inhÀgnad gÄrd, kaffebryggare och gratis flaskvatten.
PĂ„ boendet
Casa Apartments erbjuder gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och en trÀdgÄrd. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Personalen i receptionen Àr tillgÀnglig dygnet runt och hjÀlper dig gÀrna med conciergetjÀnster, bagageförvaring samt kemtvÀtt/tvÀttjÀnster.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Gratis bevakad parkering
  • ConciergetjĂ€nster
  • Reception öppen dygnet runt
Du som bor pÄ Casa Apartments har tillgÄng till hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer, trÀdgÄrd och conciergetjÀnster. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Det Àr gratis att parkera.

Denna lÀgenhet i Lekki har 3,5 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och sĂ€ker parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

KokvrÄ

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • MikrovĂ„gsugn
  • Mixer
  • Pappersservetter
  • Stor kyl/frys
  • StĂ€dredskap
  • Te-/kaffebryggare

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Toalettpapper
  • Tofflor

Utrymmen

  • Separat sittutrymme

UnderhÄllning

  • 24-tums Smart-tv med premiumsatellitkanaler
  • Netflix
  • StreamingtjĂ€nster

Utomhus

  • Balkong/terrass
  • InhĂ€gnad trĂ€dgĂ„rd
  • TrĂ€dgĂ„rd
  • Utomhusmöbler

TvÀtt

  • KemtvĂ€tt/tvĂ€ttservice

Arbetsutrymmen

  • ArbetsomrĂ„de för laptop
  • Kontorsstol

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • GĂ„ng utan trappsteg till ingĂ„ngen
  • Ingen hiss
  • Matta i rum
  • Polerat golv pĂ„ rum
  • Visuella larm i korridorer
  • VĂ€l upplyst gĂ„ng till ingĂ„ngen
  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • Bagageförvaring
  • ConciergetjĂ€nster
  • Gratis vatten pĂ„ flaska
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • LĂ„sbara skĂ„p
  • MörklĂ€ggningsgardiner
  • Reception öppen dygnet runt
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 6 enheter
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 10.00. Checka in fram till: nÀr som helst.

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

GÀsterna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning inom 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Utcheckningsinstruktioner

VÀrden krÀver att du gör följande innan du checkar ut:
Samla ihop personliga föremÄl.
SlÀck lamporna, lÄs dörrarna och lÀmna tillbaka nycklarna.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för nyckelupphÀmtning

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ Casa Apartments

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Deposition: USD 15 per boende, per natt

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. GÀsterna fÄr ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.

Boendet kallas Àven

Casa Apartments Lekki
Casa Apartments Apartment
Casa Apartments Apartment Lekki