Hel semesterbostad

Oasis Casa Condo

4.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Oasis Casa Condo

BoendeomrÄde
Villa | Vardagsrum | Platt-tv
Utomhuspool och solstolar
Villa | Matservice pÄ rummet
BoendeomrÄde

Recensioner

10 av 10,
EnastÄende

Hel bostad

1 sovrum1 badrumSovplats för 3150 kvm

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Bubbelpool
  • Kök
  • TvĂ€ttmaskin
  • Torktumlare
  • Parkering ingĂ„r

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Calle La Barranca, La Romana, 00000
  • Place, Playa Minitas
    â€Ș2 min med bil‬
  • Place, The Links
    â€Ș4 min med bil‬
  • Place, Casa de Campo Equestrian Center
    â€Ș4 min med bil‬
  • Airport, La Romana (LRM-La Romana Intl.)
    â€Ș10 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Oasis Casa Condo

Rökfria Oasis Casa Condo Àr en villa som har en utomhuspool, ett fitnesscenter och en bubbelpool. Dessutom erbjuds gratis internetuppkoppling i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds tvÀttmöjligheter, en trÀdgÄrd och utomhusgrill. Villan har kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn i köket. GÀster kan slappa framför en platt-tv med satellitkanaler och boendet har Àven tvÀttmaskin/torktumlare och middagsplats. TillgÄng till stÀdning Àr begrÀnsad.
Denna villa erbjuder 2 luftkonditionerade rum med tvÀttmaskin/torktumlare och kaffe- och tebryggare. Rummen har balkonger/terrasser. Dessa individuellt inredda och möblerade rum har separat sittutrymme, och inkluderar skrivbord och matbord. Rummen i denna villa med 4,5 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch, badrockar, bidéer och gratis toalettartiklar.

Denna villa i La Romana har gratis fast internetuppkoppling. Platt-tv med satellitkanaler. StÀdning sker i begrÀnsad utstrÀckning.

En utomhuspool och en bubbelpool finns pÄ omrÄdet. HÀr finns Àven fitnesscenter.
Denna villa ligger i Los Naranjos, mindre Àn tre kilometer frÄn The Links och mindre Àn fem kilometer frÄn Casa de Campo-marinan. Denna villa med 4,5 stjÀrnor har 2 rum och erbjuder en utomhuspool, avgiftsfri parkering och ett fitnesscenter.
Rum
Villan har individuell inredning, kök och en balkong eller terrass. HÀr fÄr du gott om plats med sovrum, middagsplats och sittutrymme. HÀr finns en platt-tv med satellitkanaler, och gÀster hÄller sig uppkopplade med gratis fast internet. I badrummen finns hÄrtorkar, gratis toalettartiklar, bidéer och badrockar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som tvÀttmaskin/torktumlare, kaffebryggare och skrivbord. TillgÄng till stÀdning Àr begrÀnsad.
PĂ„ boendet
PÄ denna villa har gÀster tillgÄng till en utomhuspool, ett fitnesscenter och en bubbelpool. Avgiftsfri parkering Àr tillgÀnglig. Denna villa i lyxstil har dessutom en terrass, tvÀttmöjligheter och utomhusgrillar.
Denna villa erbjuder gÀster tillgÄng till en utomhuspool, en bubbelpool och fitnesscenter. I allmÀnna utrymmen Àr den fasta internetuppkopplingen gratis. En terrass, utomhusgrill och trÀdgÄrd finns pÄ denna villa i lyxstil. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

Denna villa i La Romana har 4,5 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.

HotellbekvÀmligheter

Strand

  • Sandstrand med vit sand i nĂ€rheten

Pool/spa

  • Bubbelpool
  • Massage
  • Solstolar vid poolen
  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i villan: gratis fast internet
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis fast internet

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

FamiljevÀnligt

  • Gratis spjĂ€lsĂ€ng

Kök

  • Brödrost
  • Diskmaskin
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Matbord

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls
  • Sovrum

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badrockar
  • BidĂ©
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork

Utrymmen

  • Matbord
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme
  • Vardagsrum

UnderhÄllning

  • Platt-tv med satellitkanaler

Utomhus

  • Balkong/terrass
  • Grill
  • PicknickomrĂ„de
  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin/torktumlare
  • TvĂ€ttmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Rökfritt boende

TjÀnster och inrÀttningar

  • BegrĂ€nsad stĂ€dning

Höjdpunkter i omrÄdet

  • Bredvid en golfbana

Att göra

  • Gym

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 2 enheter
  • Enskild inredning
  • Enskild möblering
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Incheckning frÄn 15.00
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ngar!

Rökning tillÄten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Observera att det hĂ€r boendet kan neka sĂ€rskilda bokningar vid gruppevenemang eller fester, vilket inkluderar möhippor och svensexor.
  • Alkohol Ă€r inte tillĂ„tet pĂ„ denna villa.

Boendet kallas Àven

Oasis Casa Condo La Romana
Oasis Casa La Romana
Oasis Casa Condo Villa
Oasis Casa Condo La Romana
Oasis Casa Condo Villa La Romana