Hel semesterbostad

Sunset Villa

3.5-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Sunset Villa

Utomhuspool
LÀgenhet - havsutsikt | Skrivbord, ljudisolering, strykjÀrn/strykbrÀda och gratis wi-fi
Restauranger
LÀgenhet | Eget kök | KylskÄp, mikrovÄgsugn, ugn och spishÀll
Restaurang utomhus

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Frukost tillgĂ€nglig
  • StĂ€dning
  • TvĂ€ttmaskin
  • Kök
  • Parkering ingĂ„r
  • Grill

Utforska omrÄdet

Map
50, Le Petit Morne, La Gaulette, 91102
  • Le Morne strand
  • Berget i Le Morne
  • SjufĂ€rgade jordar
    â€Ș13 min med bil‬
  • Mahebourg (MRU-Sir Seewoosagur Ramgoolam International)
    â€Ș52 min med bil‬

Rumsalternativ

LĂ€genhet - havsutsikt

  • Sovplats för 6
  • 2 dubbelsĂ€ngar och 2 enkelsĂ€ngar

LĂ€genhet

  • Sovplats för 2
  • 1 dubbelsĂ€ng

LĂ€genhet - 2 sovrum

  • Sovplats för 4
  • 2 dubbelsĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela bostaden för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Sunset Villa

Villa i La Gaulette med avgiftsfri parkering
Denna villa erbjuder gÀster tvÀttmöjligheter, expressincheckning och expressutcheckning. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som en trÀdgÄrd och utomhusgrill. Alla 3 ljudisolerade villor har gratis wi-fi och dvd-spelare. HÀr erbjuds gÀster kök med kylskÄp, ugn, spishÀll och mikrovÄgsugn.
Sunset Villa erbjuder 3 rum med dvd-spelare och kaffe- och tebryggare. Rummen har separat sittutrymme och skrivbord. Rummen i denna villa med 3,5 stjÀrnor har kök med kylskÄp, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har badkar eller dusch, badrockar, tofflor och gratis toalettartiklar.

Denna villa i La Gaulette erbjuder sina gÀster gratis wi-fi. Platt-tv med kabelkanaler. Dessutom har rummen hÄrtork och strykjÀrn/strykbrÀda. StÀdning sker dagligen.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
Sunset Villa ligger pĂ„ gĂ„ngavstĂ„nd frĂ„n Île aux BĂ©nitiers och mindre Ă€n fem kilometer frĂ„n Black River Gorges (nationalpark). Denna villa med 3,5 stjĂ€rnor har 3 rum, vilka stĂ„tar med kök, separat middagsplats och separat sittutrymme.
Restaurangalternativ
Kontinental frukost serveras dagligen mellan 07.30 och 10.00 mot en avgift.
Rum
De 3 ljudisolerade villorna har kök och erbjuder gott om plats med middagsplatser och sittutrymmen. GÀster erbjuds gratis wi-fi och en platt-tv med kabelkanaler och dvd-spelare. Badrummen har hÄrtorkar, gratis toalettartiklar, tofflor och badrockar. Dessutom ingÄr bekvÀmligheter som tvÀttmaskin, kaffebryggare och strykbrÀdor.
PĂ„ boendet
PÄ Sunset Villa har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, expressincheckning och expressutcheckning. HÀr erbjuds avgiftsfri parkering för den som kör. HÀr har gÀster dessutom tillgÄng till en terrass, tvÀttmöjligheter och en trÀdgÄrd.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi pĂ„ rummet och i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • TvĂ€ttmöjligheter
Sunset Villa lockar med en terrass, utomhusgrill och trÀdgÄrd. Gratis wi-fi finns i allmÀnna utrymmen. PÄ Sunset Villa som passar dem som reser i arbetet finns Àven tvÀttmöjligheter, expressincheckning och expressutcheckning. Det Àr gratis att parkera.
Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta kontinental frukost och 07.30 till 10.00.

SprÄk

Engelska och franska

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i villan: gratis wi-fi
  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det

FamiljevÀnligt

  • Barnstol

Kök

  • Brödrost
  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Te-/kaffebryggare
  • Ugn

Matplats

  • Kontinental frukost tillgĂ€nglig dagligen 07.30–10.00 mot en avgift: EUR 15 per person

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Badkar eller dusch
  • Badrockar
  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Privat badrum
  • Tofflor

Utrymmen

  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme
  • Vardagsrum

UnderhÄllning

  • Dvd-spelare
  • Platt-tv med kabelkanaler

Utomhus

  • Grill
  • Terrass
  • TrĂ€dgĂ„rd

TvÀtt

  • TvĂ€ttmaskin
  • TvĂ€ttmöjligheter

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Klimatreglering

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

TjÀnster och inrÀttningar

  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da
  • StĂ€dning varje dag

Att göra

  • Cykeluthyrning
  • Fiske i nĂ€rheten
  • Ridning i nĂ€rheten
  • Snorkling i nĂ€rheten
  • Vindsurfing i nĂ€rheten

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 3 enheter
  • Cykeluthyrning
  • Ljudisolering
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 23.30.
Kontaktfri incheckning erbjuds
Snabb incheckning tillgÀnglig
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00
Kontaktfri utcheckning erbjuds
Snabb utcheckning tillgÀnglig

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för kontinental frukost: EUR 15 per person (ungefĂ€rligt pris)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. GÀster mÄste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀsterna mÄste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

Sunset Villa La Gaulette
Sunset La Gaulette
Sunset Villa Villa
Sunset Villa La Gaulette
Sunset Villa Villa La Gaulette