Hel semesterbostad

LA VILLA HORTENSIA

4.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för LA VILLA HORTENSIA

Ett takförsett utomhusområde med en välvd balkong, inrett med trästolar och bord, och ett golv belagt med kakel.
Ett rymligt vardagsrum med ett träpanelat tak, en trappa och ett köksområde som syns genom en öppen dörr.
Ett modernt kök med träskåp, en gasspis, en diskho och ett fönster med utsikt över grönområden.
En snyggt bäddad säng med gröna sängkläder, två hoprullade handdukar dekorerade med blommor och utspridda lila och gula blommor på sängen.
Ett kök med en kaffebryggare, en mixer och en riskokare på bänkskivan.

Recensioner

6,0 av 10,

Hel bostad

3 sovrumSovplats för 8130 kvm

Populära bekvämligheter

  • Utsikt mot havet
  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
La Passe, La Digue, La Digue
  • Place, La Digue Marina
    ‪9 min till fots‬
  • Place, Anse La Reunion Beach
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Anse Severe Beach
    ‪3 min med bil‬
  • Airport, Praslin Island (PRI)
    ‪115 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

LA VILLA HORTENSIA

Denna villa är en villa där gäster erbjuds tillgång till tvättmöjligheter, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Villan har 3 sovrum, gratis wi-fi och säng med memory foam-madrass. Köket har stor kyl/frys, ugn, spishäll, och mikrovågsugn.
Denna villa erbjuder 3 rum med värdeförvaringsskåp och riskokare. Rummen har separat sittutrymme. Sängarna har memory foam-madrasser. Rummen i denna villa med 4 stjärnor har kök med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har dusch med regndusch. Denna villa i La Digue erbjuder sina gäster gratis wi-fi, med en hastighet på 250+ Mbps (passar för 3–5 personer eller upp till 10 enheter).

Denna villa ligger en kort promenad från La Digue Marina och Anse La Reunion Beach. Denna villa med 4 stjärnor har 3 rum, vilka ståtar med bekvämligheter som kök, separat sittutrymme och stor kyl/frys.
Rum
Villan har kök och erbjuder gott om plats med 3 sovrum och sittutrymme. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Samtliga badrum har regndusch, och du kan sova gott i en säng med memory foam-madrass. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som riskokare, gratis lokalsamtal och värdeförvaringsskåp.
På boendet
Denna villa erbjude gratis wi-fi i allmänna utrymmen och tvättmöjligheter. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med bokning av guidade turer och biljetter samt bagageförvaring.
Denna villa lockar med hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och tvättmöjligheter. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på denna villa med 4 stjärnor i La Digue.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i villan: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering på området

Kök

  • Brödrost
  • Frys
  • Grytor och köksredskap
  • Mikrovågsugn
  • Mixer
  • Mixer
  • Riskokare
  • Spishäll
  • Stor kyl/frys
  • Ugn

Sovrum

  • 3 sovrum
  • Extrasäng: EUR 60 per dag
  • Memory foam-madrass

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork (på begäran)
  • Regndusch

Utrymmen

  • Separat sittutrymme

Utomhus

  • Uteplats/terrass

Tvätt

  • Tvättmöjligheter

Klimatreglering

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Klinkergolv på rum
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Bagageförvaring
  • Gratis lokalsamtal
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Reception öppen under begränsade tider
  • Värdeförvaringsskåp

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 3 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 19.00.

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 08.00–19.00.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner inom 24 timmar före ankomst. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för EUR 60.0 per dag.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för extrasäng: EUR 60.0 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort och kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Receptionen har öppet varje dag från 08.00 till 19.00.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner 24 timmar före ankomst. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Byggnadsarbete pågår i närheten och gäster kan komma att uppleva bullerstörningar.

Boendet kallas även

Villa des Fleurs
LA VILLA HORTENSIA Villa
LA VILLA HORTENSIA La Digue
LA VILLA HORTENSIA Villa La Digue