Kompo Villa 2

2.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Kompo Villa 2

Terrass/Patio
Boendeområde
Ett sovrum med en stor säng, en mindre säng, en takfläkt, en väggmonterad luftkonditioneringsanläggning och en spegel.
En byggnad med flera våningar, ett platt tak och en rad fönster.
Bekvämlighet

Recensioner

9,4 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Kök
Det nuvarande priset är 260 kr
inklusive skatter och avgifter
29 juli – 30 juli

Utforska området

Se på karta
No. 30, Lorong Seri Kuantan 17, Kuantan, Pahang, 25250
  • Place, Kuantan City Mall
    ‪9 min till fots‬
  • Place, East Coast Mall
    ‪10 min till fots‬
  • Place, Darul Makmurs stadium
    ‪2 min med bil‬
  • Airport, Kuantan (KUA-Sultan Haji Ahmad Shah)
    ‪25 min med bil‬

Rumsalternativ

Basic trippelrum

  • 1 sovrum
  • 3 sovplatser
  • 1 dubbelsäng och 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Basic fyrbäddsrum

  • 1 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Kompo Villa 2

Rökfria Kompo Villa 2 är ett pensionat med mikro i allmänt utrymme, kyl i allmänt utrymme och avgiftsfri parkering. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Städning är tillgänglig på begäran.
Kompo Villa 2 erbjuder 25 rum med tofflor och delat/gemensamt kök. Rummen har separat sittutrymme och skrivbord. På rummet finns kylskåp och mikrovågsugn. Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar.

Detta pensionat i Kuantan erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Platt-tv med kabelkanaler. Städning sker på begäran.

Kompo Villa 2 ligger mindre än två kilometer från Kuantan City Mall och East Coast Mall. Detta pensionat har 25 rum med separat sittutrymme, kylskåp och mikrovågsugn.
Rum
Din platt-tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Badrummen har hårtorkar, gratis toalettartiklar och tofflor. Sittutrymmen, kylskåp och mikrovågsugn är också tillgängliga. Städning på begäran
På boendet
Kompo Villa 2 erbjuder gratis wi-fi i allmänna utrymmen, mikro i allmänt utrymme och kyl i allmänt utrymme. Om du kör har du tillgång till avgiftsfri parkering. Här har gäster dessutom tillgång till en terrass och en vattenautomat.
Du som bor på Kompo Villa 2 har tillgång till en terrass, mikro i allmänt utrymme och kyl i allmänt utrymme. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Det är gratis att parkera.

Detta pensionat i Kuantan tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Kylskåp på rummet
  • Mikrovågsugn på rummet

Bekvämligheter

  • Delad mikrovågsugn
  • Delat kylskåp
  • Vattenautomat

Gästtjänster

  • Städning på begäran

Utomhus

  • Terrass

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Tillgång till delat kök

Mer

  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Separat sittutrymme
  • Skrivbord

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 18.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 18.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Barn bor gratis! Ett barn upp till 4 år bor gratis vid bruk av ordinarie sängar.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 3.00 MYR per boende per natt

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bankkort och kontanter.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 18.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Ett barn som är upp till 4 år bor gratis i förälders eller vårdnadshavares rum om inga extrasängar används.

Boendet kallas även

Kompo Villa 2 Guesthouse
Kompo Villa 2 kuantan
Kompo Villa 2 Kuantan
Kompo Villa 2 Guesthouse
Kompo Villa 2 Guesthouse Kuantan