Hel fjällstuga

Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora

Familjehus - 2 sovrum - balkong - intill bergen (Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora) | Interiör
En stuga med en grund av sten, en träbalkong och en uppfart belagd med kullersten.
Familjehus - 2 sovrum - balkong - intill bergen (Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora) | Interiör
Familjehus - 2 sovrum - balkong - intill bergen (Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora) | 2 sovrum
Familjehus - 2 sovrum - balkong - intill bergen (Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora) | Eget kök

Hel fjällstuga

2 sovrum1 badrumSovplats för 562 kvm

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Uteplats
  • Utsikt mot bergen

Utforska området

Se på karta
Kranjska Gora
  • Place, Triglav nationalpark
    ‪1 min till fots‬
  • Place, Lake Jasna
    ‪2 min till fots‬
  • Place, Kransjka Gora (skidort)
    ‪16 min till fots‬
  • Airport, Klagenfurt (KLU-Woerthersee)
    ‪66 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora

Rökfria Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora är en stuga med avgiftsfri parkering och flerspråkig personal.
Denna stuga har 3 rum. Platt-tv finns på rummen.
Denna stuga ligger nära Triglav nationalpark och en kort promenad från Dolencev rut. Denna stuga med 3 stjärnor har 3 rum och ståtar med avgiftsfri parkering och en terrass.
Rum
Här hittar gäster en 21-tumss platt-tv.
På boendet
På denna stuga har gäster bland annat tillgång till en terrass. Här ingår avgiftsfri parkering. Flerspråkig personal svarar gärna på dina frågor.
På denna stuga har gäster tillgång till en terrass och flerspråkig personal. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.

Denna fjällstuga i Kranjska Gora har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Skidåkning

  • Nära till skidmöjligheter
  • Skidliftar i närheten

Parkering och transport

  • Bil rekommenderas
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • 2 sovrum

Badrum

  • 1 badrum

Underhållning

  • 21-tums Platt-TV
  • Stereo

Utomhus

  • Terrass
  • Utomhusmöbler

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgång till övre våningsplan endast via trappor
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Flerspråkig personal

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 3 enheter
  • Boyta: 62 kvadratmeter

Regler

Incheckning

Checka in från: 16.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning inom 7 dagar före ankomst – privat ingång.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Efter bokningen kommer du bli ombedd att förse boendet med ditt pass
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Instruktioner för nyckelupphämtning, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns att hyra för EUR 3.0 per dag.

Rökning tillåten

Rökning förbjuden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Stadsskatt: 2.50 EUR per person per natt för vuxna; 1.25 EUR per natt för gäster mellan 7 och 18 år. Skatten gäller inte barn under 7 år.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Spjälsäng (babysäng): EUR 3.0 per dag

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar bank- eller kreditkort; ingen kontantbetalning.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster ombeds att förse boendet med sitt pass före ankomst. Gästerna får ett e-postmeddelande med incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphämtning 7 dagar före ankomst. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Boendet välkomnar alla gäster, oavsett sexuell läggning och könsidentitet (HBTQ+-vänligt).

Boendet kallas även

Alpine Retreat Gaja
Alpine Retreat Gaja At Lake Jasna
Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora Chalet
Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora Kranjska Gora
Alpine Retreat Gaja Kranjska Gora Chalet Kranjska Gora