RR GUEST HOUSE

2.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för RR GUEST HOUSE

Trippelrum | Gratis wi-fi
Dubbelrum | Gratis wi-fi
Boendets fasad
Reception
Trippelrum | Gratis wi-fi

Recensioner

7,0 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Gratis wi-fi
  • Parkering tillgänglig
  • Tvättjänster
  • Städning
  • Reception dygnet runt
131 kr
inklusive skatter och avgifter
28 feb. – 1 mars

Utforska området

Se på karta
13 Marquis St, Kolkata, WB, 700016
  • Place, Sudder Street
    ‪3 min till fots‬
  • Place, New Market
    ‪5 min till fots‬
  • Place, The Mother House of the Missionaries of Charity
    ‪13 min till fots‬
  • Airport, Kolkata (CCU-Netaji Subhash Chandra Bose Intl.)
    ‪40 min med bil‬

Rumsalternativ

Deluxe dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Trippelrum

  • 3 sovplatser
  • 1 stor enkelsäng och 1 kingsize-säng

Fyrbäddsrum

  • 4 sovplatser
  • 2 dubbelsängar

Dubbelrum

  • 2 sovplatser
  • 1 dubbelsäng

Liknande boenden

Om boendet

RR GUEST HOUSE

RR GUEST HOUSE är ett hotell där gäster erbjuds tillgång till parkering, conciergetjänster och kemtvätt. Här ingår wi-fi i allmänna utrymmen. Dessutom erbjuds tvättmöjligheter, dygnet runt-öppen reception och expressutcheckning. Handdukarna byts på begäran
RR GUEST HOUSE har 9 rum. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Byte av handdukar och byte av lakan kan fås på begäran. Städning sker dagligen.
RR GUEST HOUSE ligger i Taltala, mindre än fem minuters promenad från Sudder Street och mindre än en kvarts promenad från New Market. Detta hotell med 9 rum erbjuder gratis wi-fi på rummet, conciergetjänster och expressutcheckning.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi. Handdukarna byts på begäran
På boendet
På RR GUEST HOUSE har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, expressutcheckning och tvättmöjligheter. Parkering erbjuds för INR 1000 per dag. Personalen i receptionen är tillgänglig dygnet runt och hjälper dig gärna med bokning av guidade turer och biljetter, bagageförvaring samt kemtvätt/tvättjänster.
Du som bor på RR GUEST HOUSE har tillgång till hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, conciergetjänster och tvättmöjligheter. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. RR GUEST HOUSE lockar med kemtvätt och expressutcheckning. Parkeringsplatser finns tillgängliga mot en avgift.

Rökning tillåts på särskilt anvisade platser på detta hotell i Kolkata .

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Wi-fi-hastighet på rummet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Parkering på området (INR 1 000 per dag)
  • Begränsad parkering på området

Familjevänligt

  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter

Gästtjänster

  • Byte av handdukar på begäran
  • Byte av lakan på begäran
  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgänglighetsanpassad conciergedisk
  • Tillgänglighetsanpassat (kan finnas begränsningar)

Mer

  • Platser anvisade för rökning

Regler

Incheckning

Checka in från: 09.00. Checka in fram till: 22.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Avgift för tidig incheckning: INR 500

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Sen utcheckning i mån av tillgång
Avgift för sen utcheckning: INR 500
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Husdjur: INR 500 per husdjur, per natt

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Parkeringsavgift: INR 1000 per dag
  • Avgift för husdjur: INR 500 per husdjur per natt
  • Avgift för tidig incheckning: INR 500 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för sen utcheckning: INR 500 (endast i mån av tillgång)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.