Hel semesterbostad

KODAI SQUARE

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för KODAI SQUARE

Premium-rum - 1 queensize-säng | Allergitestade sängkläder, skrivbord och mörkläggningsgardiner
Lyxstuga - balkong | Boendets fasad
Interiör
Premium-rum - 1 queensize-säng | Vardagsrum | 32-tums platt-tv med kabelkanaler
Premium-rum - 1 queensize-säng | Badrum | Dusch, regndusch, gratis toalettartiklar och hårtork

Hel bostad

Sovplats för 323 kvm

Populära bekvämligheter

  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Reception dygnet runt
Det nuvarande priset är 479 kr
inklusive skatter och avgifter
10 maj – 11 maj

Utforska området

Se på karta
Malli Rd, Kodaikanal, TN, 624101
  • Place, Kodaikanal Lake
    ‪18 min till fots‬
  • Place, Bryant Park
    ‪2 min med bil‬
  • Place, Kurinji-templet
    ‪4 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela bostaden för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

KODAI SQUARE

Denna stuga erbjuder gäster dygnet runt-öppen reception, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Samtliga 2 boenden erbjuder bekvämligheter som separat middagsplats och separat sittutrymme, samt gratis wi-fi och platt-tv med kabelkanaler. Gäster erbjuds dessutom bekvämligheter som regndusch, hårtorkar och dusch.
KODAI SQUARE erbjuder 2 rum med hårtork och gratis toalettartiklar. Rummen har separat middagsplats och skrivbord. 32-tums platt-tv med kabelkanaler.

Badrummen har dusch med regndusch och tandborstar och tandkräm. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 100+ Mbps (passar för 1–2 personer eller upp till 6 enheter)). Allergitestade sängkläder och strykjärn/strykbräda kan fås på begäran.

KODAI SQUARE ligger mindre än två kilometer från Kodaikanal Lake och Kurinji-templet. Denna stuga med 3 stjärnor har 2 rum, vilka ståtar med bekvämligheter som separat middagsplats, separat sittutrymme och platt-tv.
Rum
De 2 boendena erbjuder gott om plats med middagsplatser och sittutrymmen. Din 32-tumss platt-tv har kabelkanaler, och du håller dig uppkopplad med gratis wi-fi. Badrummen har regnduschar, hårtorkar och gratis toalettartiklar. Samtliga boenden har dessutom skrivbord.
På boendet
Gäster på KODAI SQUARE har tillgång till bland annat gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål.
I allmänna utrymmen finns gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Rökning tillåts endast på särskilda platser på detta fritidshus med 3 stjärnor i Kodaikanal.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i fritidshuset: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi och fast internet

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och otäckt parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Sovrum

  • Allergitestade sängkläder
  • Extrasäng: INR 1 000 per natt
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Regndusch
  • Schampo
  • Tandborste och tandkräm
  • Tvål

Utrymmen

  • Insektsnät för fönster
  • Separat middagsplats
  • Separat sittutrymme

Underhållning

  • 32-tums platt-tv med kabelkanaler

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

Tjänster och inrättningar

  • Mörkläggningsgardiner
  • Reception öppen dygnet runt
  • Strykjärn/strykbräda på begäran

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 2 enheter

Regler

Incheckning

Checka in från: 11.30. Checka in fram till: när som helst.
Minimiålder för incheckning - 20 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på KODAI SQUARE

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns att hyra för INR 1000.0 per natt.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Rökning tillåten

Rökning tillåten i avsedda områden

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för extrasäng: INR 1000.0 per natt

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.