Heavenly Homestay

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Heavenly Homestay

Ett traditionellt hus med ett tegeltak, omgivet av frodig grönska och krukväxter.
Ett hus omgivet av frodig grönska och en gång av tegelstenar som leder fram till entrén.
En liten, avskärmad balkong med krukväxter, en stol och en matta.
Ett smalt utrymme inomhus med flera krukväxter placerade längs väggarna och en trappa med röda räcken.
Ett sovrum med en säng, en spegel, ett fönster, en dörr och en krukväxt.

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Företagstjänster
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
11/639 A, Pattalam St. Antony's Chapel, Meckanzey Garden Road, Kochi, Kerala, 682001
  • Place, S:t Franciskuskyrkan
    ‪13 min till fots‬
  • Place, Fort Kochi Beach
    ‪14 min till fots‬
  • Place, Kinesiska fiskenät
    ‪16 min till fots‬
  • Airport, Cochin (COK-Cochin Intl.)
    ‪64 min med bil‬

Rumsalternativ

Deluxe dubbelrum - 2 enkelsängar (AC room with balcony having twin beds)

  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Deluxe dubbelrum (AC room having only one bed)

  • Utsikt mot trädgården
  • 1 sovrum
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Heavenly Homestay

Detta bed and breakfast är en rökfri anläggning med business-service, kemtvätt och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis kontinental frukost, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds dygnet runt-öppen reception, ett bibliotek och gratis dagstidningar.
Heavenly Homestay erbjuder 4 rum med värdeförvaringsskåp och gratis dagstidningar. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen har separat sittutrymme och skrivbord. Det finns kabel-TV.

Badrummen har dusch, gratis toalettartiklar och hårtorkar. Detta bed and breakfast i Kochi erbjuder gratis fast internetuppkoppling och wi-fi. Dessutom har rummen gratis flaskvatten och kaffe- och tebryggare. Städning erbjuds dagligen och kylskåp kan fås på begäran.

Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgängliga på plats eller i närheten. Avgifter kan tillkomma.
Heavenly Homestay ligger i Fort Kochi, nära SNC Maritime Museum och Pierce Leslie Bungalow. Detta bed and breakfast med 3,5 stjärnor har 4 rum och ståtar med gratis frukost samt gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Börja dagen med gratis kontinental frukost, som serveras dagligen mellan 06.00 och 10.30. Du kan stanna kvar på rummet och beställa nåt gott från rumsservice.
Rum
Här får gäster tillgång till tv med kabelkanaler, och håller sig uppkopplade med gratis wi-fi och fast internet. Badrummen har hårtorkar och gratis toalettartiklar. Balkonger/terrasser, sittutrymmen och kaffebryggare är också tillgängliga.
På boendet
På Heavenly Homestay har gäster tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, business-service och ett bibliotek. Här erbjuds både avgiftsfri parkering och flygplatstransfer mot en avgift. Receptionen är bemannad dygnet runt för att hjälpa dig med förvaring av värdesaker, bagageförvaring samt bokning av guidade turer och biljetter. Detta bed and breakfast vid stranden har dessutom gratis dagstidningar, en terrass och tvättmöjligheter.
I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Det erbjuds business-service. Gratis frukost finns tillgänglig dagligen. Bibliotek, en terrass och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer finns tillgängliga på Heavenly Homestay som passar dem som reser i arbetet. Det är gratis att parkera.

Detta bed and breakfast i Kochi har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Gäster kan äta gratis kontinental frukost dagligen från 06.00 till 10.30.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi och fast internet
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Gratis parkering i närheten
  • Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift)
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis kontinental frukost tillgänglig alla dagar 06.00–10.30

Att göra

  • Bibliotek
  • Cykeluthyrning

Familjevänligt

  • Kylskåp på begäran
  • Tvättmöjligheter

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Reception öppen dygnet runt
  • Tvättmöjligheter
  • Värdeförvaringsskåp i receptionen

Gästtjänster

  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Business-service

  • Business-service

Utomhus

  • På stranden
  • Terrass
  • Trädgård

Mer

  • Myggnät
  • Rökning ej tillåten

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork
  • Privat badrum

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Begränsad rumsservice
  • Gratis vatten på flaska
  • Kylskåp på begäran
  • Te-/kaffebryggare

Mer

  • Gratis dagstidningar varje dag
  • Luftkonditionering (klimatreglerad)
  • Separat sittutrymme
  • Skrivbord
  • Takfläkt
  • Värdeförvaringsskåp

Regler

Incheckning

Incheckning från 13.00
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.30

Incheckningsinstruktioner

Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar är tillåtna på Heavenly Homestay

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Viktig information

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar är inte tillåtna på plats.

Boendet kallas även

Heavenly Homestay B&B Cochin
Heavenly Homestay B&B
Heavenly Homestay Cochin
Heavenly Homestay B&B Kochi
Heavenly Homestay Kochi
Bed & breakfast Heavenly Homestay
Heavenly Homestay B&B
Bed & breakfast Heavenly Homestay Kochi
Kochi Heavenly Homestay Bed & breakfast
Heavenly Homestay Kochi
Heavenly Homestay Bed & breakfast
Heavenly Homestay Bed & breakfast Kochi