Royal City Hotel Dubai Complex

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Royal City Hotel Dubai Complex

Ett hotellrum med en säng, en röd fåtölj, ett litet bord med en flaska och ett glas samt gardiner med ett rutmönster.
Ett hotellrum med en säng, en röd fåtölj, ett sängbord med en lampa och en väggmonterad TV.
Ett badrum med vita kakelplattor, en toalett, en handduk som hänger på en krok och ett fönster ovanför toaletten.
Ett hotellrum med en säng, en tv som är monterad på väggen, ett litet bord och en spegel.
En snyggt bäddad säng med vita sängkläder och en dekorativ prydnadskudde formad som en svan. Ett nattduksbord med en lampa och en telefon syns. Rummet har en röd vägg och ett kaklat golv.

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Tvättjänster

Utforska området

Se på karta
Nairobi Road, Nyamasaria, Kisumu, 40100
  • Place, Masai Craft Market
    ‪4 min med bil‬
  • Place, Kisimu museum
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Kisumu Clock Tower
    ‪5 min med bil‬
  • Airport, Kisumu (KIS)
    ‪10 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Royal City Hotel Dubai Complex

Royal City Hotel Dubai Complex är ett hotell med en utomhuspool, conciergetjänster och kemtvätt. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Här har gäster även tillgång till hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, en trädgård och ett picknickområde.
Royal City Hotel Dubai Complex erbjuder 50 luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och gratis toalettartiklar. På tv:n kan du se kabelkanaler.

Badrummen har dusch. Detta hotell i Kisumu erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Detta hotell har bland annat en utomhuspool.
Royal City Hotel Dubai Complex ligger mindre än fem kilometer från Kisimu museum och Masai Craft Market. Detta hotell med 3 stjärnor har 50 rum och erbjuder en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Gratis frukost ingår under din vistelse.
Rum
Här erbjuds gäster gratis wi-fi och en tv med kabelkanaler. Bekvämligheter som skrivbord och gratis toalettartiklar erbjuds dessutom.
På boendet
Gäster på Royal City Hotel Dubai Complex har tillgång till en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och en trädgård. Gäster har tillgång till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer för USD 50 per fordon enkel resa. Personalen erbjuder kemtvätt/tvättjänster, conciergetjänster och bagageförvaring. Detta hotell har dessutom ett picknickområde.
Gratis frukost finns tillgänglig. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Utomhuspool, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och trädgård finns på Royal City Hotel Dubai Complex som passar dem som reser i arbetet. Det är gratis att parkera.
Gäster kan äta gratis frukost.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur (tilläggsavgift)
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området
  • Tillgänglighetsanpassad parkering finns tillgänglig

Mat och dryck

  • Gratis frukost tillgänglig

Att göra

  • Utomhuspool

Familjevänligt

  • Utomhuspool

Bekvämligheter

  • Bagageförvaring

Gästtjänster

  • Conciergetjänster
  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Kemtvätt/tvättservice
  • Städning varje dag

Utomhus

  • Picknickområde
  • Trädgård

Tillgänglighetsanpassning

  • Om du behöver tillgänglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
  • Tillgänglighetsanpassad parkering

Bekvämligheter på rummet

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Privat badrum

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler

Mat och dryck

  • Gratis vatten på flaska

Mer

  • Luftkonditionering
  • Skrivbord

Regler

Utcheckning

Utcheckning innan 10.30

Incheckningsinstruktioner

Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: USD 50 per fordon (enkel resa)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Royal City Hotel Dubai Complex Kisumu
Royal City Dubai Complex Kisumu
Royal City Dubai Complex
Royal City Dubai Complex
Royal City Hotel Dubai Complex Hotel
Royal City Hotel Dubai Complex Kisumu
Royal City Hotel Dubai Complex Hotel Kisumu