Bath Island Guest House

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Bath Island Guest House

Gratis wi-fi
Badrum
Interiör
Lobby
Utsikt från boendet

Populära bekvämligheter

  • Frukost ingår
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Rumsservice
  • Städning
  • Reception dygnet runt

Utforska området

Se på karta
House A-36, Street#8 Gulshan-E-Faisal Bath Island, Karachi, Sindh, 75500
  • Place, Frere Hall
    ‪3 min med bil‬
  • Place, Clifton Beach
    ‪5 min med bil‬
  • Place, Manora Beach
    ‪37 min med bil‬
  • Airport, Karachi (KHI-Jinnah Intl.)
    ‪22 min med bil‬

Rumsalternativ

Deluxe dubbelrum eller tvåbäddsrum - 2 enkelsängar - icke-rökare

  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Basic enkelrum - 1 enkelsäng - icke-rökare

  • 2 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Classic dubbelrum eller tvåbäddsrum - 1 enkelsäng - icke-rökare

  • 2 sovplatser
  • 1 enkelsäng
  • Gratis wi-fi

Classic trippelrum - 2 enkelsängar - icke-rökare

  • 3 sovplatser
  • 2 enkelsängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Bath Island Guest House

Bath Island Guest House är ett pensionat där gäster har tillgång till dygnet runt-öppen reception, expressincheckning och expressutcheckning. Dessutom erbjuds gratis frukost med lokala rätter, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering.
Bath Island Guest House har 16 rum. Detta pensionat i Karachi erbjuder sina gäster gratis wi-fi. Städning sker dagligen.
Bath Island Guest House ligger i Bath Island, mindre än tre kilometer från sevärdheter som Frere Hall och Three Swords monument. Detta pensionat med 3 stjärnor har 16 rum och ståtar med gratis frukost samt gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Gratis frukost med lokala rätter ingår under din vistelse och serveras dagligen mellan 07.00 och 10.30. Passa på att beställa nåt gott från rumsservice.
Rum
Gäster håller sig uppkopplade med gratis wi-fi.
På boendet
Gäster på Bath Island Guest House har tillgång till gratis wi-fi i allmänna utrymmen, expressincheckning och expressutcheckning. Om du kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Personalen i receptionen kan hjälpa dig dygnet runt med dina önskemål.
Gratis frukost serveras dagligen. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Bath Island Guest House lockar med expressincheckning, rumsservice (under begränsade tider) och expressutcheckning. Det finns parkeringsplatser som är gratis.
Gäster kan äta gratis frukost med lokala rätter dagligen från 07.00 till 10.30.
Boendet har rumsservice (under begränsade tider).

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Gratis frukost med lokala rätter tillgänglig alla dagar 07.00–10.30

Bekvämligheter

  • Reception öppen dygnet runt

Gästtjänster

  • Städning varje dag

Bekvämligheter på rummet

Mat och dryck

  • Begränsad rumsservice

Regler

Incheckning

Checka in från: 12.00. Checka in fram till: 12.00.
Tidig incheckning i mån av tillgång
Avgift för tidig incheckning: PKR 1000
Snabb incheckning tillgänglig
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Sen utcheckning i mån av tillgång
Avgift för sen utcheckning: PKR 1500
Snabb utcheckning tillgänglig

Incheckningsinstruktioner

Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt.
Kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för tidig incheckning: PKR 1000 (endast i mån av tillgång)
  • Avgift för sen utcheckning: PKR 1500 (endast i mån av tillgång)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Minimiålder för att checka in under springbreak är 18.
Boendet accepterar kreditkort.
Observera att kulturella normer och gästpolicyer kan skilja sig i olika länder och på olika boenden. De policyer som listas är boendets egna.
Det går inte att checka in efter att receptionen har stängt. Gäster måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Par som vill dela rum måste uppvisa äktenskapsbevis.

Boendet kallas även

Bath Island Guest House Guesthouse Karachi
Bath Island Guest House Guesthouse
Bath Island Guest House Karachi
Bath Island House Karachi
Bath Island Karachi
Bath Island Guest House Karachi
Bath Island Guest House Guesthouse
Bath Island Guest House Guesthouse Karachi