Hel lägenhet

Champs Elysees Homestay by Landmark

3.5-stjärnigt boende

Fotogalleri för Champs Elysees Homestay by Landmark

Utomhuspool
Studio Deluxe - balkong - utsikt mot staden | 1 sovrum, strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi
Boendets fasad
Lobby
Studio Deluxe - balkong - utsikt mot staden | 1 sovrum, strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi

Recensioner

7,6 av 10,
Bra

Hel lägenhet

1 sovrumSovplats för 440.9 kvm

Populära bekvämligheter

  • Tvättmaskin
  • Pool
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Utsikt mot staden

Utforska området

Map
Champs Elysees Kampar , Bandar Agacia, 12, Kampar, Perak, 31910
  • Gua Tempurungs kalkstensgrottor
  • Tunku Abdul Rahman University
    ‪3 min med bil‬
  • Kinta Tin Mining Museum
    ‪4 min med bil‬
  • Ipoh (IPH-Sultan Azlan Shah)
    ‪41 min med bil‬

Rumsalternativ

Studio Deluxe - balkong - utsikt mot staden

  • 40.9 kvm
  • 1 sovrum
  • Sovplats för 4

Liknande boenden

Om boendet

Hela stället

Du har hela lägenheten för dig själv och delar den endast med andra gäster i ditt sällskap.

Champs Elysees Homestay by Landmark

Lägenhet i Kampar med avgiftsfri parkering
Rökfria Champs Elysees Homestay by Landmark är en lägenhetsbyggnad med en utomhuspool och avgiftsfri parkering. Varje lägenhet erbjuder badrockar, tofflor, tvättmaskin och vattenkokare. Här finns bekvämligheter som gratis wi-fi, platt-tv och strykjärn/strykbräda.
Champs Elysees Homestay by Landmark erbjuder 12 rum med badrock och tofflor. Platt-tv finns på rummen. Gäster har tillgång till gratis wi-fi (hastighet: 50+ Mbps).
Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool.
Champs Elysees Homestay by Landmark ligger 39,9 km från Aeon station 18. Denna lägenhet med 3,5 stjärnor har 12 rum och ståtar med en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Varje lägenhet har sovrum. Här erbjuds gäster både platt-tv och gratis wi-fi. I badrummen finns tofflor och badrockar. Dessutom ingår bekvämligheter som tvättmaskin, vattenkokare och strykbräda.
På boendet
Gäster på Champs Elysees Homestay by Landmark har bland annat tillgång till en utomhuspool. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet
  • Gratis parkering under tak
  • Utomhuspool
På Champs Elysees Homestay by Landmark har gäster tillgång till utomhuspool. Receptionen har öppet dygnet runt.Det är gratis att parkera.

Denna lägenhet i Kampar har 3,5 stjärnor och tillåter inte rökning.

Språk

Kinesiska (mandarin), engelska och malajiska

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och täckt parkering på området

Mat och dryck

  • Elektrisk vattenkokare

Sovrum

  • Sovrum

Badrum

  • Badrockar
  • Tofflor

Underhållning

  • Platt-TV

Tvätt

  • Tvättmaskin

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Ingen hiss
  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Strykjärn/strykbräda

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • 12 enheter

Regler

Incheckning

Incheckning från 15.00

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox – privat ingång.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.

Åtkomst till boendet

Instruktioner för låsbox, privat entré

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Viktig information

Avgifter

Gäster ska betala följande avgifter på boendet:

  • Avgift för städning: 35 MYR per boende och per vistelse
  • En skadedeposition på MYR 100 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kontanter.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Det här boendet har utomhusområden såsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte är lämpliga för barn. Om du har frågor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekräfta att de kan ta emot dig i ett lämpligt rum.
Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer utanför de vanliga incheckningstiderna måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för låsbox. Gästerna får tillgång till boendet via en privat ingång.

Boendet kallas även

Champs Elysees Homestay by Landmark Kampar
Champs Elysees Homestay by Landmark Apartment
Champs Elysees Homestay by Landmark Apartment Kampar