Hel lÀgenhet

D'Summit Residences by YML Homestay

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för D'Summit Residences by YML Homestay

Utomhuspool
StrykjÀrn/strykbrÀda och sÀngklÀder
LĂ€genhet - 2 sovrum | Vardagsrum
Gym
LÀgenhet - 2 sovrum | StrykjÀrn/strykbrÀda och sÀngklÀder

Recensioner

8,4 av 10,
Mycket bra

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingĂ„r
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering
  • Uteplats
452 kr
inklusive skatter och avgifter
5 mars – 6 mars

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Jalan Kempas Utama 2/6, Johor Bahru, Johor, 81300
  • Place, La Stella vattennöjespark
    â€Ș4 min med bil‬
  • Place, Paradigm shoppingcenter Johor Bahru
    â€Ș6 min med bil‬
  • Place, Sutera Mall
    â€Ș7 min med bil‬
  • Airport, Johor Bahru (JHB-Senai Intl.)
    â€Ș15 min med bil‬

Rumsalternativ

LĂ€genhet - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 3 futoner (enkla)

LĂ€genhet - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 3 futoner (enkla)

LĂ€genhet - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 3 futoner (enkla)

LĂ€genhet - 1 sovrum

  • 1 sovrum
  • 5 sovplatser
  • 1 queensize-sĂ€ng och 3 futoner (enkla)

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

D'Summit Residences by YML Homestay

D'Summit Residences by YML Homestay Àr en lÀgenhetsbyggnad med en utomhuspool, en barnpool och en trÀdgÄrd. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. Varje lÀgenhet har regndusch och köket har kylskÄp och mikrovÄgsugn. Boendet har dessutom vattenkokare, hÄrtork och dusch.
D'Summit Residences by YML Homestay erbjuder 4 luftkonditionerade rum med hÄrtork och strykjÀrn/strykbrÀda. Rummen i denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har kök med kylskÄp, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap. Badrummen har dusch med regndusch och tandborstar och tandkrÀm.
En utomhuspool och barnpool finns pÄ omrÄdet.
D'Summit Residences by YML Homestay i Kempas ligger 3,4 km frÄn La Stella vattennöjespark och mindre Àn tio minuters bilfÀrd frÄn Paradigm shoppingcenter Johor Bahru. Denna lÀgenhet med 3 stjÀrnor har 4 rum, vilka stÄtar med kök, kylskÄp och mikrovÄgsugn.
Rum
Varje lÀgenhet har luftkonditionering och kök med kylskÄp och mikrovÄgsugn. I badrummen finns regndusch, hÄrtorkar och tandborstar och tandkrÀm. Dessutom ingÄr bekvÀmligheter som vattenkokare och strykbrÀda.
PĂ„ boendet
PÄ D'Summit Residences by YML Homestay har gÀster tillgÄng till en utomhuspool, barnpool och gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen. För den som kör bil erbjuds avgiftsfri parkering. Denna lÀgenhet har dessutom en trÀdgÄrd.
D'Summit Residences by YML Homestay erbjuder gÀster tillgÄng till en utomhuspool och barnpool. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Det finns parkeringsplatser som Àr gratis.

HotellbekvÀmligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri och sĂ€ker parkering pĂ„ omrĂ„det
  • BegrĂ€nsad parkering pĂ„ omrĂ„det

FamiljevÀnligt

  • Barnpool

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • KylskĂ„p
  • MikrovĂ„gsugn
  • Pappersservetter

Sovrum

  • Lakan tillhandahĂ„lls

Badrum

  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Regndusch
  • Tandborste och tandkrĂ€m

Utomhus

  • TrĂ€dgĂ„rd

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss

TjÀnster och inrÀttningar

  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da
  • Virtuell reception

Att göra

  • Barnpool

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 4 enheter
  • TrĂ€dgĂ„rd

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng
Avgift för tidig incheckning: MYR 30
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00
Sen utcheckning i mÄn av tillgÄng
Avgift för sen utcheckning: MYR 30

Incheckningsinstruktioner

Detta boende har ingen reception.
Incheckning sker pÄ annan plats Àn boendet. För att checka in, ta dig till [EG Hotel Jalan Setia Tropika 1/1, Taman Setia Tropika, 81200 JB].
GĂ€ster mĂ„ste kontakta boendet i förvĂ€g för incheckningsinstruktioner – vĂ€rden tar emot dig.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
En virtuell reception erbjuder gÀster assistans.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg

Åtkomst till boendet

VÀrd möter dig

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • En skadedeposition pĂ„ MYR 200 debiteras innan incheckning.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för tidig incheckning: MYR 30 (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)
  • Avgift för sen utcheckning: MYR 30 (endast i mĂ„n av tillgĂ„ng)

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar endast kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Detta boende har ingen reception. Incheckning sker inte pÄ boendet, utan gÀster mÄste gÄ till EG Hotel Jalan Setia Tropika 1/1, Taman Setia Tropika, 81200 JB
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. VÀrden möter gÀsterna vid ankomst. En virtuell reception erbjuder gÀster assistans.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Boendet kallas Àven

D'Summit Residences by YML Homestay Apartment
D'Summit Residences by YML Homestay Johor Bahru
D'Summit Residences by YML Homestay Apartment Johor Bahru