LĂ€genhetshotell
The Reserve Residence
4.0-stjÀrnigt boende
Fotogalleri för The Reserve Residence





Recensioner
1010 av 10,
EnastÄende
PopulÀra bekvÀmligheter
- Pool
- Kök
- Grill
- Luftkonditionering
- TvÀttservice
- Parkering ingÄr
Utforska omrÄdet

Steenbok St, Pretoria, Gauteng, 54
- Silver Lakes Golf CourseâȘ4 min med bilâŹ
- Time Square CasinoâȘ12 min med bilâŹ
- Menlyn ParkâȘ13 min med bilâŹ
- Johannesburg (JNB-O.R. Tambo Intl.)âȘ41 min med bilâŹ
Rumsalternativ
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Deluxe - 1 sovrum - balkong

LĂ€genhet Deluxe - 1 sovrum - balkong
- 75 kvm
- 1 sovrum
- Utsikt mot staden
- Sovplats för 2
- 1 kingsize-sÀng
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Deluxe - 1 sovrum - terrass

LĂ€genhet Deluxe - 1 sovrum - terrass
- 75 kvm
- 1 sovrum
- Sovplats för 2
- 1 kingsize-sÀng
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Superior - 2 sovrum - balkong

LĂ€genhet Superior - 2 sovrum - balkong
- 85 kvm
- 2 sovrum
- Sovplats för 4
- 1 kingsize-sÀng och 2 stora enkelsÀngar
Ăppna alla foton för LĂ€genhet Superior - 2 sovrum - terrass

LĂ€genhet Superior - 2 sovrum - terrass
- 85 kvm
- 2 sovrum
- Sovplats för 4
- 1 kingsize-sÀng och 2 stora enkelsÀngar
Liknande boenden

Menlyn Apartments
Menlyn Apartments
Garsfontein
- Pool
- Kök
- Parkering ingÄr
- Gratis wi-fi
3.9 av 5, Bra, (35)
3,9/5
Bra
(35)
Priset Àr 500 kr
500Â kr
för 1 rum
inklusive skatter och avgifter
21 juli â 22 juli
Om boendet
The Reserve Residence
LÀgenheter vid sjön med kök och balkonger
Rökfria The Reserve Residence Àr ett lÀgenhetshotell med en utomhuspool, conciergetjÀnster och tvÀttmöjligheter. HÀr erbjuds Àven gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen, avgiftsfri parkering och gratis mottagning. HÀr har gÀster Àven tillgÄng till hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer, en trÀdgÄrd och utomhusgrill. Varje lÀgenhet har smart-tv med digitalkanaler, och köket har stor kyl/frys, spishÀll och mikrovÄgsugn. GÀster sover gott tack vare bÀddmadrasser och egyptiska bomullslakan, och kan anvÀnda smidiga bekvÀmligheter som middagsplats och kaffe- och tebryggare. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng i veckan.
The Reserve Residence har 8 luftkonditionerade rum som har ingÄng frÄn loftgÄng samt kaffe- och tebryggare och riskokare. Rummen har balkonger/terrasser. Dessa individuellt inredda och möblerade rum inkluderar skrivbord. SÀngar med bÀddmadrasser samt egyptiska bomullslakan, duntÀcken och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Kuddmeny finns tillgÀnglig. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 4 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, spishÀll, mikrovÄgsugn och separat middagsplats. Badrummen har dusch med regndusch, lyxtoalettartiklar och hÄrtorkar.
GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. 43-tums smart-tv med digitalpremiumkanaler. Dessutom har rummen strykjÀrn/strykbrÀda och takflÀkt. Allergitestade sÀngklÀder och hÄrtork kan fÄs pÄ begÀran. StÀdning sker varje vecka.
Detta lÀgenhetshotell har bland annat en utomhuspool.
Fritidsaktiviteterna nedan finns antingen tillgÀngliga pÄ plats eller i nÀrheten. Avgifter kan tillkomma.
The Reserve Residence i Silver Lakes ligger 2,3 km frÄn Sammy Marks Museum och mindre Àn tio minuters bilfÀrd frÄn The Grove. Detta lÀgenhetshotell med 4 stjÀrnor har 8 rum och erbjuder en utomhuspool, gratis wi-fi pÄ rummet och avgiftsfri parkering.
Restaurangalternativ
Ta en paus och mingla med andra gÀster pÄ deras gratis mottagning med manager, som anordnas varje dag.
Rum
Varje lÀgenhet har ljudisolering, kök och balkong eller terrass, och erbjuder gott om plats med middagsplats. HÀr fÄr gÀster tillgÄng till gratis wi-fi och en 43-tumss smart-tv med digitalkanaler. GÀster sover gott i sÀngar med bÀddmadrasser, egyptiska bomullslakan och kuddmenyer, och i badrummen finns regndusch, hÄrtork och designertoalettartiklar. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som kaffebryggare, riskokare och takflÀkt. StÀdning Àr tillgÀnglig en gÄng i veckan.
PĂ„ boendet
GÀster pÄ The Reserve Residence har tillgÄng till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och en terrass. HÀr erbjuds avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgÀnglig dygnet runt) för ZAR 700 per fordon enkel resa. FlersprÄkig personal i receptionen kan hjÀlpa dig med bokning av guidade turer och biljetter och bagageförvaring. Detta lÀgenhetshotell med golfbana har dessutom tvÀttmöjligheter, en portier/piccolo och ett picknickomrÄde.
BekvÀmligheter
- Gratis wi-fi pÄ rummet och i allmÀnna utrymmen
- Avgiftsfri parkering
- Utomhuspool
- ConciergetjÀnster
Gratis mottagning med manager erbjuds dagligen. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/frÄn flygplatsen (tillgÀnglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Utomhuspool, en terrass och utomhusgrill finns tillgÀngliga pÄ The Reserve Residence som passar dem som reser i arbetet. Det Àr gratis att parkera.
Detta lÀgenhetshotell i Pretoria har 4 stjÀrnor och tillÄter inte rökning.
Mottagning med manager arrangeras gratis varje dag pÄ detta lÀgenhetshotell.
SprÄk
Afrikaans och engelska
HotellbekvÀmligheter
Pool/spa
- Utomhuspool
Internet
- TillgÀngligt i lÀgenheten: gratis wi-fi
- TillgÀngligt i vissa allmÀnna utrymmen: gratis wi-fi
Parkering och transport
- Flygtransfer tur och retur dygnet runt pÄ begÀran mot en tillÀggsavgift
- Avgiftsfri parkering pÄ omrÄdet
FamiljevÀnligt
- Gratis spjÀlsÀng
- Lekplats
Kök
- Elektrisk vattenkokare
- Grytor och köksredskap
- MikrovÄgsugn
- Riskokare
- SpishÀll
- Stor kyl/frys
- Te-/kaffebryggare
Matplats
- Gratis mottagning med hotellmanager varje dag
Sovrum
- Allergitestade sÀngklÀder
- BĂ€ddmadrass
- DuntÀcke
- Egyptiska bomullslakan
- ExtrasÀng: ZAR 350 per dag
- Kuddmeny
Badrum
- Designer-toalettartiklar
- Dusch
- Handdukar tillhandahÄlles
- HÄrtork
- Privat badrum
- Regndusch
- Schampo
- Toalettpapper
- TvÄl
Utrymmen
- Eldstad i lobbyn
- InsektsnÀt för fönster
- Separat middagsplats
- Vardagsrum
UnderhÄllning
- 43-tums Smart-tv med digitala premiumkanaler
- Tv i allmÀnna utrymmen
Utomhus
- Balkong/terrass
- Grill
- Helt inhÀgnat
- PicknickomrÄde
- Terrass
- TrÀdgÄrd
TvÀtt
- TvÀttmöjligheter
Arbetsutrymmen
- Skrivbord
Komfort
- FristÄende flÀkt
- Luftkonditionering
- TakflÀkt
- VĂ€rme
Husdjur
- Inga husdjur tillÄts
Anpassning/tillgÀnglighet
- Ingen hiss
- Rökfritt boende
TjÀnster och inrÀttningar
- Bagageförvaring
- ConciergetjÀnster
- Elektriska adapters
- FlersprÄkig personal
- Guideböcker
- HjÀlp med bokning av guidade turer och biljetter
- Kartor över lokalomrÄdet
- MörklÀggningsgardiner
- Portier/piccolo
- Reception öppen under begrÀnsade tider
- StrykjÀrn/strykbrÀda
- StÀdning varje vecka
Höjdpunkter i omrÄdet
- Bredvid en golfbana
- I bergen
- I en förort
- Vid en sjö
Att göra
- NÀrliggande 9-hÄls golfbana
SĂ€kerhetsdetaljer
- Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet â övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
- Rökdetektor (vÀrden har angett att det finns en rökdetektor pÄ boendet)
- FörbandslÄda
- BrandslÀckare
AllmÀn information
- 8 enheter
- Enskild inredning
- Enskild möblering
- IngÄng frÄn loftgÄng
- Ljudisolering
- TrÀdgÄrd
Regler
Incheckning
Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 21.00.
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 21 Är
Utcheckning
Utcheckning innan 10.00
En avgift tas ut för sen utcheckning
Incheckningsinstruktioner
Boendet erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). GÀster mÄste kontakta boendet 24 timmar innan ankomsten med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera hÀmtning.
Receptionen Ă€r öppen alla dagar 07.00â21.00.
GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Receptionen Àr bemannad under begrÀnsade tider.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 21.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Ă tkomst till boendet
Reception (begrÀnsade öppettider)
Husdjur
- Inga djur tillÄtna
Barn och extrasÀngar
- Barn Àr vÀlkomna.
- ExtrasÀngar finns att hyra för ZAR 350.0 per dag.
- Gratis spjÀlsÀngar!
Viktig information
Extra tillval
De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.
- Avgift för flygtransfer: ZAR 700 per fordon (enkel resa)
- En avgift tas ut för sen utcheckning
- Avgift för extrasÀng: ZAR 350.0 per dag
Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.
Att hÄlla koll pÄ
Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
GÀster bör kontakta boendet i förvÀg för att boka spjÀlsÀngar och extrasÀngar.
Boendet accepterar kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ĂvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har angett att det finns en rökdetektor pÄ boendet.
PÄ detta boende finns bland annat följande sÀkerhetsdetaljer: brandslÀckare och förbandslÄda.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
Boendet rengörs av stÀdpersonal
The Reserve Residence erbjuder transfer frÄn flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet genom att ringa numret i bokningsbekrÀftelsen 24 timmar innan ankomsten med uppgifter om din ankomst. Receptionen har öppet varje dag frÄn 07.00 till 21.00.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 21.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 21.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.
Bra att veta
- Poolen Àr tillgÀnglig frÄn 10.00 till 18.00.
- Bokning behövs för golftider. Vill du boka kan du kontakta detta lÀgenhetshotell innan ankomst, med hjÀlp av informationen i din bokningsbekrÀftelse.
- Endast registrerade gÀster Àr tillÄtna pÄ rummen.
Boendet kallas Àven
Reserve Residence Apartment Pretoria
Reserve Residence Apartment
Reserve Residence Pretoria
Reserve Residence
Apartment The Reserve Residence Pretoria
Pretoria The Reserve Residence Apartment
Apartment The Reserve Residence
The Reserve Residence Pretoria
Reserve Residence Apartment Pretoria
Reserve Residence Apartment
Reserve Residence Pretoria
Reserve Residence
Apartment The Reserve Residence Pretoria
Pretoria The Reserve Residence Apartment
Apartment The Reserve Residence
The Reserve Residence Pretoria
Reserve Residence Pretoria
The Reserve Residence Pretoria
The Reserve Residence Aparthotel
The Reserve Residence Aparthotel Pretoria