Lägenhetshotell
Margaret's Place
Fotogalleri för Margaret's Place





Recensioner
9,2 av 10,
Underbart
Populära bekvämligheter
395 kr
inklusive skatter och avgifter
27 jan. – 28 jan. 2026
Utforska området

47 Nottingham Road, Kensington, Johannesburg, Gauteng, 2094
- Place, Rhodes Park7 min till fots
- Place, Bedford Centre shoppingcenter2 min med bil
- Place, Eastgate shoppingcentrum2 min med bil
- Airport, Johannesburg (JNB-O.R. Tambo Intl.)11 min med bil
Rumsalternativ
Öppna alla foton för Familjerum - 1 sovrum (Phumula Unit)

Familjerum - 1 sovrum (Phumula Unit)
Öppna alla foton för Standardrum - 1 sovrum (Jabulani unit)

Standardrum - 1 sovrum (Jabulani unit)
Öppna alla foton för Familjerum - 1 sovrum (Khanyi unit)

Familjerum - 1 sovrum (Khanyi unit)
Öppna alla foton för Familjerum - 1 sovrum (Khaya unit)

Familjerum - 1 sovrum (Khaya unit)
Öppna alla foton för Deluxe-rum - 1 sovrum - utsikt mot poolen

Deluxe-rum - 1 sovrum - utsikt mot poolen
Liknande boenden

Maison Jacaranda
Maison Jacaranda
- Pool
- Frukost ingår
- Husdjursvänligt
- Parkering ingår
5.0 av 5, Enastående, 32 recensioner
Om boendet
Margaret's Place
Lägenhetshotell i en förort i Johannesburg med avgiftsfri parkering
Margaret's Place är ett lägenhetshotell med en utomhuspool, conciergetjänster och tvättmöjligheter. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Gäster får även tillgång till bekvämligheter som expressincheckning, expressutcheckning och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Varje lägenhet har stor kyl/frys, ugn, spishäll och mikrovågsugn i pentryt. Här finns smidiga bekvämligheter som middagsplats och vattenkokare, och gäster kan slappa framför en tv med satellitkanaler och se en film på dvd-spelaren. Det privata badrummet ligger inte i anslutning till rummet och städning är tillgänglig på begäran.
Margaret's Place har 5 rum som har ingång från loftgång samt dvd-spelare och värdeförvaringsskåp. Rummen är individuellt möblerade och inredda. Rummen på detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har pentry med stor kyl/frys, spishäll, mikrovågsugn och separat middagsplats. Rummen har separata privata badrum. Badrummen har gratis toalettartiklar och hårtorkar.
Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Det finns satellit-TV. Dessutom har rummen strykjärn/strykbräda och takfläkt. Städning sker dagligen.
Detta lägenhetshotell har bland annat en utomhuspool.
Margaret's Place ligger i Kensington, en kort promenad från Rhodes Park och mindre än tre kilometer från populära attraktioner som Eastgate shoppingcentrum. Detta lägenhetshotell med 3 stjärnor har 5 rum och ståtar med en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Varje lägenhet har individuell inredning och pentry och erbjuder gott om plats med middagsplats. Här får gäster tillgång till gratis wi-fi och en 54-centimeterss tv med satellitkanaler och dvd-spelare. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Här erbjuds dessutom bekvämligheter som vattenkokare, takfläkt och värdeförvaringsskåp. Privata badrum är inte angränsande; städning är tillgänglig på begäran.
På boendet
Gäster på Margaret's Place har tillgång till bland annat en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och expressincheckning. Här erbjuds avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig på begäran) för ZAR 290.00 per fordon enkel resa. Receptionspersonalen kan hjälpa dig med bokning av guidade turer och biljetter, förvaring av värdesaker och bagageförvaring. LOCALIZEHär finns dessutom expressutcheckning, en terrass och tvättmöjligheter.
Bekvämligheter
- Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
- Gratis parkering utan tak
- Utomhuspool
- Conciergetjänster
Som gäst på Margaret's Place har du tillgång till utomhuspool, en terrass och utomhusgrill. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig på begäran) erbjuds mot en avgift. Margaret's Place lockar med hjälp med bokning av biljetter och guidade turer, trädgård och conciergetjänster. Parkeringsplatser finns på området och tilldelas efter principen först till kvarn.
Detta lägenhetshotell iJohannesburg är i viktoriansk stil och tillåter endast rökning på särskilda platser.








