Hel lägenhet

Doga's Place

3.0-stjärnigt boende

Fotogalleri för Doga's Place

Lägenhet - 2 sovrum | 2 sovrum, mörkläggningsgardiner, strykjärn/strykbräda och gratis wi-fi
Lägenhet - 2 sovrum | Vardagsrum
Kylskåp, mikrovågsugn, ugn och spishäll
Exteriör
Lägenhet - 2 sovrum | Utsikt från rummet

Recensioner

10 av 10,
Enastående

Populära bekvämligheter

  • Pool
  • Kök
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Tvättjänster
  • Uteplats

Utforska området

Se på karta
16 11th Avenue, Sandton, Gauteng, 2128
  • Place, Rivonia Village
    ‪12 min till fots‬
  • Place, Liliesleaf Farm
    ‪17 min till fots‬
  • Place, Montecasino
    ‪11 min med bil‬
  • Airport, Johannesburg (JNB-O.R. Tambo Intl.)
    ‪26 min med bil‬

Rumsalternativ

Lägenhet - 2 sovrum

  • 80 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - 2 queensize-sängar

  • 70 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Lägenhet - 2 sovrum

  • 75 kvadratmeter
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sängar
  • Gratis wi-fi

Liknande boenden

Om boendet

Doga's Place

Rökfria Doga's Place är en lägenhetsbyggnad med en utomhuspool, mikro i allmänt utrymme och kyl i allmänt utrymme. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmänna utrymmen och avgiftsfri parkering. Dessutom erbjuds kemtvätt, hjälp med bokning av biljetter och guidade turer och en trädgård. Varje lägenhet har 2 sovrum, gratis wi-fi och balkong. Pentryt har kylskåp, ugn, spishäll, och mikrovågsugn.
Doga's Place har rum med hårtork och strykjärn/strykbräda. Rummen har balkonger/terrasser. Rummen i denna lägenhet med 3 stjärnor har pentry med kylskåp, spishäll, mikrovågsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har badkar eller dusch och gratis toalettartiklar. Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Städning sker dagligen.

Denna lägenhet har bland annat en utomhuspool.
Doga's Place ligger i Sandton, en kort promenad från Rivonia Village och mindre än tre kilometer från Netcare Sunninghill Hospital. Denna lägenhet med 3 stjärnor har en utomhuspool, gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Varje lägenhet har pentry och balkong eller terrass, och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. Gäster håller koll under vistelsen med gratis wi-fi. I badrummen finns hårtorkar och gratis toalettartiklar. Dessutom ingår bekvämligheter som vattenkokare och strykbräda.
På boendet
Doga's Place har en utomhuspool, gratis wi-fi i allmänna utrymmen och mikro i allmänt utrymme. Gäster har tillgång till avgiftsfri parkering, samt flygplatstransfer (tillgänglig dygnet runt) för ZAR 600.00 per fordon enkel resa. Personalen kan erbjuda kemtvätt/tvättjänster och hjälp med guidade turer och biljettbokning. Här har gäster dessutom tillgång till kyl i allmänt utrymme, en terrass och en trädgård.
Som gäst på Doga's Place har du tillgång till utomhuspool, en terrass och hjälp med bokning av biljetter och guidade turer. Gratis wi-fi finns i allmänna utrymmen. Transport till/från flygplatsen (tillgänglig dygnet runt) erbjuds mot en avgift. Doga's Place lockar med trädgård, kemtvätt och tv i allmänt utrymme. Det är gratis att parkera.

Denna lägenhet i Johannesburg har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Pool/spa

  • Utomhuspool

Internet

  • Tillgängligt i lägenheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Flygtransfer tur och retur dygnet runt på begäran mot en tilläggsavgift
  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Kokvrå

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • Kylskåp
  • Mikrovågsugn
  • Spishäll
  • Ugn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Badkar eller dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahålles
  • Hårtork

Underhållning

  • Tv i allmänna utrymmen

Utomhus

  • Balkong/terrass
  • Terrass
  • Trädgård

Tvätt

  • Kemtvätt/tvättservice

Husdjur

  • Inga husdjur tillåts

Anpassning/tillgänglighet

  • Rökfritt boende

Tjänster och inrättningar

  • Hjälp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Mörkläggningsgardiner
  • Strykjärn/strykbräda
  • Städning dagligen

Säkerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet – överväg att ta en bärbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet)

Allmän information

  • Trädgård

Regler

Incheckning

Checka in från: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 10.00

Incheckningsinstruktioner

Gäster erbjuds transport från flygplats (avgifter kan tillkomma). Gäster måste kontakta boendet med reseinformation i förväg med hjälp av kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Detta boende har ingen reception.
Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Husdjur

  • Inga djur tillåtna

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.
  • Extrasängar finns inte tillgängliga.
  • Spjälsängar finns inte tillgängliga.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för flygtransfer: ZAR 600.00 per fordon (enkel resa)

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort.
Värden har inte angett om det finns någon kolmonoxidvarnare på boendet. Överväg att ta en bärbar varnare med dig på resan.
Värden har inte angett om det finns någon rökdetektor på boendet.
Doga's Place erbjuder transfer från flygplats (avgifter kan tillkomma). Kontakta boendet med uppgifter om din ankomst genom att ringa numret i bokningsbekräftelsen. Detta boende har ingen reception. Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gästerna måste kontakta boendet för incheckningsinstruktioner.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Bra att veta

  • Endast registrerade gäster är tillåtna på rummen.

Boendet kallas även

Doga's Place Apartment
Doga's Place Sandton
Doga's Place Sandton
Doga's Place Apartment
Doga's Place Apartment Sandton