Hel lÀgenhet

Large Renovated 2BR with a nice Balcony

Fotogalleri för Large Renovated 2BR with a nice Balcony

LÀgenhet - 1 sovrum | SÀngtillbehör av högsta kvalitet och mörklÀggningsgardiner
LĂ€genhet - 1 sovrum | Vardagsrum
LÀgenhet - 1 sovrum | Badrum | Dusch, regndusch, hÄrtork och handdukar
LĂ€genhet - 1 sovrum | Balkong
Boendets fasad

Hel lÀgenhet

1 badrumSovplats för 2

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • Gratis wi-fi
  • Luftkonditionering

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Ramban 28, Jerusalem, 9226801
  • Place, Jerusalems stora synagoga
    â€Ș5 min till fots‬
  • Place, Ben Yehuda-gatan
    â€Ș8 min till fots‬
  • Place, Mahane Yehuda-marknaden
    â€Ș15 min till fots‬
  • Airport, Tel Aviv (TLV-Ben Gurion)
    â€Ș36 min med bil‬

Rumsalternativ

Liknande boenden

Om boendet

Hela stÀllet

Du har hela lÀgenheten för dig sjÀlv och delar den endast med andra gÀster i ditt sÀllskap.

Large Renovated 2BR with a nice Balcony

Denna lÀgenhet erbjuder gÀster flersprÄkig personal. LÀgenheten har gratis wi-fi och balkong. Dessutom har köket stor kyl/frys och mikrovÄgsugn. HÀr erbjuds gÀster bÀddsoffa och middagsplats, samt bekvÀmligheter som sÀngtillbehör av högsta kvalitet och regndusch.
Denna lÀgenhet har luftkonditionerade rum med kaffe- och tebryggare och hÄrtork. Rummen har balkonger. Rummen Àr möblerade med enkel bÀddsoffa. SÀngarna har sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Rummen i denna lÀgenhet med 3,5 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, mikrovÄgsugn, separat middagsplats och grytor/köksredskap.

Badrummen har dusch med regndusch. GÀster har tillgÄng till gratis wi-fi. Dessutom har rummen strykjÀrn/strykbrÀda och mörklÀggningsgardiner.

Denna lÀgenhet ligger i Centrala Jerusalem, nÀra Mount Herzl och mindre Àn tio minuters promenad frÄn French Square. Varje lÀgenhet med 3,5 stjÀrnor har kök, balkong och bÀddsoffa.
Rum
LÀgenheten har luftkonditionering, kök och balkong, och erbjuder gott om plats med middagsplats. GÀster hÄller koll under vistelsen med gratis wi-fi. Samtliga sÀngar har sÀngtillbehör av högsta kvalitet och i badrummen finns regndusch och hÄrtork. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som bÀddsoffa, kaffebryggare och strykbrÀda.
PĂ„ boendet
FlersprÄkig personal kan hjÀlpa dig med bagageförvaring och ge tips pÄ sevÀrdheter i omrÄdet.
PÄ denna lÀgenhet har gÀster tillgÄng till flersprÄkig personal. Receptionen har öppet dygnet runt.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ denna lÀgenhet med 3,5 stjÀrnor i Jerusalem.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i lĂ€genheten: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Ingen parkering pĂ„ omrĂ„det
  • Parkering i nĂ€rheten (USD 20 per dag)
  • Parkering pĂ„ gatan

FamiljevÀnligt

  • Gratis spjĂ€lsĂ€ng

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • MikrovĂ„gsugn
  • Stor kyl/frys
  • Te-/kaffebryggare

Sovrum

  • Allergitestade sĂ€ngklĂ€der
  • BĂ€ddsoffa
  • PremiumsĂ€ngklĂ€der

Badrum

  • 1 privat badrum
  • Dusch
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • HĂ„rtork
  • Regndusch
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

Utrymmen

  • Separat middagsplats

Utomhus

  • Balkong

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur eller assistanshundar tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Ingen hiss
  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • Bagageförvaring
  • FlersprĂ„kig personal
  • MörklĂ€ggningsgardiner
  • StrykjĂ€rn/strykbrĂ€da

Höjdpunkter i omrÄdet

  • I centrum

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 15.00. Checka in fram till: 00.00.
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 72 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.
Informationen frÄn boendet kan ha översatts med automatiska översÀttningsverktyg
ExtrasÀngar Àr endast tillgÀngliga för gÀster under 12 Är.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception, instruktioner för nyckelupphÀmtning

Husdjur

  • Varken husdjur eller assistanshundar Ă€r tillĂ„tna pĂ„ denna lĂ€genhet

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • Gratis spjĂ€lsĂ€ngar!

Rökning tillÄten

Rökning tillÄten i avsedda omrÄden

Betalningstyper

Viktig information

Avgifter

GÀster ska betala följande avgifter pÄ boendet:

  • Du kan behöva betala följande kostnader pĂ„ boendet: israelisk moms (18 %). UtlĂ€ndska resenĂ€rer som visar upp ett giltigt pass och turistvisum som visar att de inte Ă€r bosatta i Israel kan slippa betala moms.

Vi har listat alla avgifter boendet upplyst oss om.

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för nĂ€rliggande parkering: USD 20 per per dag

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
GÀster bör kontakta boendet i förvÀg för att boka spjÀlsÀngar och bÀddsoffor.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Observera att kulturella normer och gÀstpolicyer kan skilja sig i olika lÀnder och pÄ olika boenden. De policyer som listas Àr boendets egna.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 72 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 00.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster som anlÀnder utanför de vanliga incheckningstiderna mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner och instruktioner för nyckelupphÀmtning. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Husdjur och assistanshundar Ă€r inte tillĂ„tna pĂ„ plats.

Boendet kallas Àven

Large Renovated 2BR with a nice Balcony Apartment
Large Renovated 2BR with a nice Balcony Jerusalem
Large Renovated 2BR with a nice Balcony Apartment Jerusalem