Aparthotel Orchidea

Fotogalleri för Aparthotel Orchidea

Interiör
Eget kök
Skrivbord, ljudisolering, gratis wi-fi och sängkläder
Boendets fasad
Detalj interiör

Recensioner

7,8 av 10,
Bra

Populära bekvämligheter

  • Husdjursvänligt
  • Parkering ingår
  • Gratis wi-fi
  • Frukost tillgänglig

Utforska området

Se på karta
Wasenweilerstraße 2, Ihringen, 79241
  • Place, Freiburg Vingård
    ‪8 min med bil‬
  • Place, Messe Freiburg
    ‪26 min med bil‬
  • Place, Europaparken
    ‪38 min med bil‬
  • Airport, Mulhouse (MLH-EuroAirport)
    ‪52 min med bil‬

Rumsalternativ

Standard dubbelrum

  • 18 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Comfort dubbelrum

  • 25 kvadratmeter
  • 2 sovplatser
  • 2 enkelsängar

Liknande boenden

Om boendet

Aparthotel Orchidea

Hotell i Ihringen med avgiftsfri parkering
Detta hotell är en rökfri anläggning som har en snackbar/deli, avgiftsfri parkering och gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
Aparthotel Orchidea erbjuder 14 rum med hårtork. Det finns kabel-TV. Badrummen har dusch.

Gäster har tillgång till gratis wi-fi. Skrivbord och telefon finns. Städning sker varje vecka.

Aparthotel Orchidea ligger nära Kaiserstuhl och mindre än tre kilometer från Freiburg Vingård. Detta hotell med 3 stjärnor har 14 rum och ståtar med gratis wi-fi på rummet och avgiftsfri parkering.
Rum
Gäster erbjuds gratis wi-fi och en tv med kabelkanaler. Dessutom erbjuds hårtork, telefon och skrivbord. Städning är tillgänglig en gång i veckan.
På boendet
Gäster på Aparthotel Orchidea har tillgång till bland annat gratis wi-fi i allmänna utrymmen. Här ingår avgiftsfri parkering. Personalen svarar gärna på frågor under din vistelse, och erbjuder receptionstjänster under begränsade tider.
Bekvämligheter
  • Gratis wi-fi på rummet och i allmänna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
Det finns snackbar/deli på plats. I allmänna utrymmen finns gratis wi-fi. Det finns parkeringsplatser som är gratis.

Detta hotell i Ihringen har 3 stjärnor och tillåter inte rökning.

Hotellbekvämligheter

Internet

  • Tillgängligt i alla rum: gratis wi-fi
  • Tillgängligt i vissa allmänna utrymmen: gratis wi-fi

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering på området
  • Begränsad parkering på området

Mat och dryck

  • Snackbar/deli

Familjevänligt

  • Ljudisolerade rum
  • Snackbar/deli

Bekvämligheter

  • Reception öppen under begränsade tider

Gästtjänster

  • Städning varje vecka

Tillgänglighetsanpassning

  • Ingen hiss

Mer

  • Rökfritt boende

Bekvämligheter på rummet

Sovrum

  • Lakan tillhandahålls

Badrum

  • Dusch
  • Hårtork
  • Privat badrum

Underhållning

  • Tv med kabelkanaler

Mer

  • Ljudisolerade rum
  • Skrivbord
  • Telefon

Regler

Incheckning

Checka in från: 15.00. Checka in fram till: 21.00.
Sen incheckning i mån av tillgång
Minimiålder för incheckning - 18 år

Utcheckning

Utcheckning innan 11.00

Incheckningsinstruktioner

Receptionen är öppen alla dagar 07.00–21.00.
Incheckning sker på annan plats än boendet. För att checka in, ta dig till [Winzerstube Ihringen, Wasenweilerstraße 36, 79241 Ihringen].
Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Receptionen är bemannad under begränsade tider.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 20.00 ska du kontakta boendet i förväg via kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen.
Informationen från boendet kan ha översatts med automatiska översättningsverktyg

Åtkomst till boendet

Reception (begränsade öppettider)

Husdjur

  • Husdjur: EUR 15 per husdjur, per natt
  • Endast hundar tillåts
  • Assistanshundar är avgiftsbefriade.

Barn och extrasängar

  • Barn är välkomna.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfället.

  • Avgift för husdjur: EUR 15 per husdjur per natt
  • Inga avgifter tas ut för assistanshundar

Den här listan är inte nödvändigtvis fullständig. Avgifter och depositioner kan ändras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hålla koll på

Avgifter för extragäster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfärdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krävas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
Särskilda önskemål erbjuds i mån av tillgång vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. Särskilda önskemål kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort; ingen kontantbetalning.
Kontantfria transaktioner erbjuds
På detta boende finns bland annat följande säkerhetsdetalj: rökdetektor.
Receptionen har öppet varje dag från 07.00 till 21.00.
Incheckning sker inte på boendet, utan gäster måste gå till Winzerstube Ihringen, Wasenweilerstraße 36, 79241 Ihringen
Gäster måste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen för att anordna incheckning. Gäster som anländer efter 20.00 måste kontakta boendet i förväg med kontaktuppgifterna i bokningsbekräftelsen. Gäster måste kontakta boendet i förväg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen välkomnar gästerna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer värdens avbokningspolicy att gälla. I enlighet med EU-bestämmelser om konsumenträtt gäller inte ångerrätten för boendebokningstjänster.

Boendet kallas även

Aparthotel Orchidea Ihringen
Orchidea Ihringen
Aparthotel Orchidea Hotel
Aparthotel Orchidea Ihringen
Aparthotel Orchidea Hotel Ihringen