LĂ€genhetshotell

Stella Holiday Inn

3.0-stjÀrnigt boende

Fotogalleri för Stella Holiday Inn

LÀgenhet Classic | 2 sovrum, egyptiska bomullslakan och sÀngtillbehör av högsta kvalitet
Exteriör
SittomrÄde i lobbyn
LĂ€genhet Classic | Vardagsrum | Platt-tv
LĂ€genhet Deluxe | Vardagsrum | Platt-tv

PopulÀra bekvÀmligheter

  • Kök
  • Frukost tillgĂ€nglig
  • Luftkonditionering
  • StĂ€dning
  • Reception dygnet runt
  • Parkering ingĂ„r

Utforska omrÄdet

Se pÄ karta
Plot 1 Block D, Zionist Estate, Off Alao Akala Expy. Oluyole Extension, Ibadan, Oyo
  • Place, Sunrise Supermarket Ring Road Ibadan
    â€Ș8 min med bil‬
  • Place, Palms Shopping Mall
    â€Ș8 min med bil‬
  • Place, Obafemi Awolowo Stadium
    â€Ș9 min med bil‬

Rumsalternativ

LĂ€genhet Classic

  • 2 sovrum
  • 4 sovplatser
  • 2 queensize-sĂ€ngar

FamiljelÀgenhet

  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 kingsize-sĂ€ngar

LĂ€genhet Panoramic

  • 1 sovrum
  • Utsikt mot staden
  • 3 sovplatser
  • 1 kingsize-sĂ€ng

LĂ€genhet Deluxe

  • 2 sovrum
  • 6 sovplatser
  • 2 kingsize-sĂ€ngar

Liknande boenden

Om boendet

Stella Holiday Inn

LÀgenheter med kök och memory foam-madrasser i Ibadan
Stella Holiday Inn Àr ett lÀgenhetshotell med conciergetjÀnster, dygnet runt-öppen reception och gratis dagstidningar. Dessutom erbjuds gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och avgiftsfri parkering. GÀster fÄr Àven tillgÄng till bekvÀmligheter som hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer. Varje lÀgenhet har platt-tv med satellitkanaler, och köket har stor kyl/frys, spishÀll och mikrovÄgsugn. GÀster sover gott tack vare memory foam-madrasser och egyptiska bomullslakan, och kan anvÀnda smidiga bekvÀmligheter som vattenkokare och gratis tepÄsar/snabbkaffe.
Stella Holiday Inn erbjuder 5 luftkonditionerade rum med gratis flaskvatten och gratis toalettartiklar. SÀngar med memory foam-madrasser samt egyptiska bomullslakan, duntÀcken och sÀngtillbehör av högsta kvalitet. Kuddmeny finns tillgÀnglig. Rummen pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har kök med stor kyl/frys, spishÀll, mikrovÄgsugn och grytor/köksredskap.

Badrummen har dusch med regndusch och tandborstar och tandkrÀm. Platt-tv med satellitkanaler. StÀdning sker dagligen.

Stella Holiday Inn ligger mindre Àn tio minuters bilfÀrd frÄn Sunrise Supermarket Ring Road Ibadan och Palms Shopping Mall. Detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor har 5 rum, vilka stÄtar med kök, stor kyl/frys och mikrovÄgsugn.
Restaurangalternativ
Engelsk frukost serveras dagligen mellan 07.00 och 09.30 mot en avgift.
Rum
Varje lÀgenhet har luftkonditionering och kök och erbjuder gott om plats med 2 sovrum. GÀster kan koppla av vid en platt-tv med satellitkanaler. GÀster sover gott i sÀngar med memory foam-madrasser, egyptiska bomullslakan och kuddmenyer, och i badrummen finns regndusch, gratis toalettartiklar och tandborstar och tandkrÀm. HÀr erbjuds dessutom bekvÀmligheter som vattenkokare, gratis flaskvatten och gratis tepÄsar/snabbkaffe.
PĂ„ boendet
PÄ Stella Holiday Inn har gÀster tillgÄng till gratis wi-fi i allmÀnna utrymmen och gratis dagstidningar. HÀr har du tillgÄng till avgiftsfri parkering. Receptionen Àr bemannad dygnet runt för att hjÀlpa dig med conciergetjÀnster och besvara dina frÄgor under vistelsen.
BekvÀmligheter
  • Gratis wi-fi i allmĂ€nna utrymmen
  • Avgiftsfri parkering
  • ConciergetjĂ€nster
  • Reception öppen dygnet runt
Du som bor pÄ Stella Holiday Inn har tillgÄng till hjÀlp med bokning av biljetter och guidade turer, conciergetjÀnster och gratis dagstidningar i lobbyn. I allmÀnna utrymmen finns gratis wi-fi. Det Àr gratis att parkera.

Rökning tillÄts endast pÄ sÀrskilda platser pÄ detta lÀgenhetshotell med 3 stjÀrnor i Ibadan.

Mot en avgift kan gÀster dagligen Àta engelsk frukost och 07.00 till 09.30.

HotellbekvÀmligheter

Internet

  • TillgĂ€ngligt i vissa allmĂ€nna utrymmen: gratis wi-fi
  • Wi-fi i allmĂ€nna utrymmen Ă€r gratis med en enhetsbegrĂ€nsning pĂ„ 2

Parkering och transport

  • Avgiftsfri parkering pĂ„ omrĂ„det

Kök

  • Elektrisk vattenkokare
  • Grytor och köksredskap
  • MikrovĂ„gsugn
  • SpishĂ€ll
  • Stor kyl/frys
  • TepĂ„sar/snabbkaffe

Matplats

  • Engelsk frukost tillgĂ€nglig dagligen 07.00–09.30 mot en avgift: NGN 2 000 för vuxna ochNGN 2 000 för barn

Sovrum

  • 2 sovrum
  • DuntĂ€cke
  • Egyptiska bomullslakan
  • Kuddmeny
  • Memory foam-madrass

Badrum

  • Dusch
  • Gratis toalettartiklar
  • Handdukar tillhandahĂ„lles
  • Privat badrum
  • Regndusch
  • Tandborste och tandkrĂ€m
  • Toalettpapper
  • TvĂ„l

UnderhÄllning

  • Platt-tv med satellitkanaler

Arbetsutrymmen

  • Skrivbord

Komfort

  • Luftkonditionering

Husdjur

  • Inga husdjur tillĂ„ts

Anpassning/tillgÀnglighet

  • Om du behöver tillgĂ€nglighetsanpassning kan du kontakta boendet med hjĂ€lp av kontaktuppgifterna i bokningsbekrĂ€ftelsen.
  • Duschhuvud med justerbar höjd
  • HandhĂ„llet duschhuvud
  • Klinkergolv pĂ„ rum
  • Meddelande via dörrklocka eller telefon
  • Raka dörrhandtag
  • TillgĂ€nglighetsanpassad telefonutrustning
  • Platser anvisade för rökning

TjÀnster och inrÀttningar

  • ConciergetjĂ€nster
  • Gratis dagstidningar i lobbyn
  • Gratis vatten pĂ„ flaska
  • HjĂ€lp med bokning av guidade turer och biljetter
  • Reception öppen dygnet runt
  • StĂ€dning varje dag

SĂ€kerhetsdetaljer

  • Uppgifter om kolmonoxidvarnare saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet – övervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig)
  • Uppgifter om rökdetektor saknas (vĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon rökdetektor pĂ„ boendet)

AllmÀn information

  • 5 enheter

Regler

Incheckning

Checka in frÄn: 14.00. Checka in fram till: 00.00.
Tidig incheckning i mÄn av tillgÄng
Sen incheckning i mÄn av tillgÄng
MinimiÄlder för incheckning - 18 Är

Utcheckning

Utcheckning innan 12.00

Incheckningsinstruktioner

GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Kontakta boendet minst 24 timmar i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att arrangera incheckning.
Om du planerar att ankomma efter 00.00 ska du kontakta boendet i förvÀg via kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen.

Åtkomst till boendet

Bemannad reception

Husdjur

  • Inga djur tillĂ„tna

Barn och extrasÀngar

  • Barn Ă€r vĂ€lkomna.
  • ExtrasĂ€ngar finns inte tillgĂ€ngliga.
  • SpjĂ€lsĂ€ngar finns att hyra för NGN 5000.0 per dag.

Betalningstyper

Viktig information

Extra tillval

De avgifter och depositioner som listas nedan kommer att debiteras vid incheckningen, utcheckningen eller servicetillfÀllet.

  • Avgift för engelsk frukost: NGN 2000 för vuxna och NGN 2000 för barn
  • SpjĂ€lsĂ€ng (babysĂ€ng): NGN 5000.0 per dag

Den hÀr listan Àr inte nödvÀndigtvis fullstÀndig. Avgifter och depositioner kan Àndras och inkluderar inte alltid skatt.

Att hÄlla koll pÄ

Avgifter för extragÀster kan tillkomma och varierar i enlighet med boendets policy.
Statligt utfÀrdad fotolegitimation och kreditkort, bankkort eller kontantdeposition kan krÀvas vid incheckning för oförutsedda utgifter.
SÀrskilda önskemÄl erbjuds i mÄn av tillgÄng vid incheckning och kan medföra ytterligare avgifter. SÀrskilda önskemÄl kan inte garanteras.
Boendet accepterar kreditkort, bankkort och kontanter.
VĂ€rden har inte angett om det finns nĂ„gon kolmonoxidvarnare pĂ„ boendet. ÖvervĂ€g att ta en bĂ€rbar varnare med dig pĂ„ resan.
VÀrden har inte angett om det finns nÄgon rökdetektor pÄ boendet.
Det hÀr boendet har utomhusomrÄden sÄsom balkonger, uteplatser och terrasser som kanske inte Àr lÀmpliga för barn. Om du har frÄgor rekommenderar vi att du kontaktar boendet före ankomst för att bekrÀfta att de kan ta emot dig i ett lÀmpligt rum.
GÀster mÄste kontakta boendet minst 24 timmar innan ankomst med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen för att anordna incheckning. GÀster som anlÀnder efter 00.00 mÄste kontakta boendet i förvÀg med kontaktuppgifterna i bokningsbekrÀftelsen. GÀster mÄste kontakta boendet i förvÀg för incheckningsinstruktioner. Personalen i receptionen vÀlkomnar gÀsterna vid ankomst.
Om du avbokar din bokning kommer vÀrdens avbokningspolicy att gÀlla. I enlighet med EU-bestÀmmelser om konsumentrÀtt gÀller inte ÄngerrÀtten för boendebokningstjÀnster.

Bra att veta

  • Gratis wi-fi i allmĂ€nna utrymmen (max enheter: 2).

Boendet kallas Àven

Stella Holiday Inn Ibadan
Stella Holiday Inn Aparthotel
Stella Holiday Inn Aparthotel Ibadan