Billiga hotell i Yakeshi - 2 att välja från
Hotell från 513 kr
Kolla hotellpriser i Yakeshi
Yakeshi hotell

Shangri-La Manzhouli
99 Liudao Street Hulunbuir Inner Mongolia
270,08 km från centrum
Priset är 2 330 kr per natt
2 330 kr
1 aug. – 2 aug.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell i lyxstil ligger i Hulunbuir. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och 2 restauranger. De populära sevärdheterna Zhongsu Jinjie gågata och Beihuparken i Manzhouli finns i närheten.

Hilton Garden Inn Hulunbuir Hailar
0.5km west of Hulun Street Hulunbuir Inner Mongolia
114,08 km från centrum
Priset är 2 150 kr per natt
2 150 kr
1 aug. – 2 aug.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Hulunbuir. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och ett fitnesscenter. De populära sevärdheterna Ewenki-museet och Hulun Buir nationalitetsmuseum finns i närheten.

DaXingAnLing Jinma Palace
No. 237 Renmin Rd, Jiagedaqi District Hulunbuir Inner Mongolia
226,21 km från centrum
Detta hotell för affärsresenären ligger i Hulunbuir. Här har du tillgång till gratis wi-fi, 2 restauranger och frukost. De populära sevärdheterna Daxinganling resurscenter och Beishan Mountain Forest Park finns i närheten.
Gratis wi-fi
Restaurang

Tiancheng Peter Hotel
Hailaerqu Yakeshilu No. 5 Hulunbuir Inner Mongolia
114,84 km från centrum
Priset är 513 kr per natt
513 kr
8 juli – 9 juli
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Hulunbuir. Här har du tillgång till gratis frukost, avgiftsfri parkering och tvättmöjligheter. De populära sevärdheterna Hulun Buir nationalitetsmuseum och Genghis Khan Square finns i närheten.

Shanshui Hotel
The hulunbuir city hailar district Hulunbuir Inner Mongolia
115,07 km från centrum
Detta hotell ligger i Hulunbuir. Här har du tillgång till gratis hämtning på flygplatsen, rumsservice och parkering. De populära sevärdheterna Chengjisihan-torget och Genghis Khan Square finns i närheten.

Manzhouli Furunxing Hotel
Music Fountain Square, Wudao street Hulunbuir Neimengu
268,09 km från centrum
Detta hotell ligger i Hulunbuir. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, rumsservice och flygtransfer till hotellet. De populära sevärdheterna Beihuparken i Manzhouli och Zhongsu Jinjie gågata finns i närheten.

Greentree Alliance Hulunbeier Zhalantun Railway Station Hotel
No. 25 Central North Road, Zhalantun, Hulunbuir Inner Mongolia
215,58 km från centrum
Detta hotell ligger i Hulunbuir. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, en reception (öppen dygnet runt) och en restaurang. Den populära sevärdheten Diaoqiao-parken finns i närheten.
Lande Business Hotel Manzhouli
28 Yidao Street (Yidao Jie) Hulunbuir Inner Mongolia
269,8 km från centrum
Detta hotell ligger i Hulunbuir. De populära sevärdheterna Zhongsu Jinjie gågata och Beihuparken i Manzhouli finns i närheten.
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
Hitta hotell i Yakeshi
Många turister vill se Yakeshi, men om du inte hittar något boende och letar efter andra alternativ, kan denna stad i närheten vara en bra lösning.
- 17 hotell i Hulunbuir
När passar det bäst att utforska Yakeshi?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att åka till Yakeshi, kan denna info om vädret vara bra att ha under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Yakeshi brukar vara juli och juni, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är september och juni, medan de torraste är december och januari.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 3°C under dagen och -31°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 99 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 25°C under dagen och -9°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 432 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 25°C under dagen och 0°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 401 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 12°C under dagen och -27°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 133 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Yakeshi ligger på 1065 millimeter.

