Billiga hotell i Waldrach - 2390 att välja från
Hotell från 728 kr
Kolla hotellpriser i Waldrach
Waldrach hotell

Holiday Inn Express Trier by IHG

Mercure Hotel Trier Porta Nigra

Schloss Lieser, Autograph Collection

B&B Hotel Trier

Best Western Hotel Trier City

Hotel Deutscher Hof

Park Plaza Trier

Weinromantikhotel Richtershof

FourSide Plaza Hotel Trier, Trademark Collection by Wyndham

Hôtel Eden au Lac

ibis Styles Trier

Waldhotel Albachmuehle

Nells Park Hotel

Augustus Hotel Bernkastel

Hotel Constantin
Utforska Waldrach
I Waldrach finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Waldrach med omnejd:
- Naturpark Saar-Hunsrück
- Besucherbergwerk Fell
- Dr. Carl von Schubert Wines
- Universität Trier
- Arena Trier
- Trierer Amphitheater
- Rhenlandsmuseet
När du förebereder din resa till Waldrach kan du använda MrJet för att boka ett passande flyg till flygplatsen i Luxemburg (LUX-Findel). Du kan bestämma antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta något som passar dina behov.
När passar det bäst att utforska Waldrach?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att resa till Waldrach, kan denna info om vädret vara till hjälp under planeringen av resan. De varmaste månaderna i Waldrach brukar vara juli och augusti, och de kallaste februari och januari. De regnigaste månaderna är februari och januari, medan de torraste är augusti och juli.
Här kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 12°C under dagen och 0°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 370 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 23°C under dagen och 4°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 54 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 25°C under dagen och 10°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 0 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 17°C under dagen och 1°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 216 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under året i Waldrach ligger på 640 millimeter.
Senaste Waldrach hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

B&B Hotel Trier
Områden av
Top Trending
- Flyg till Bendorf
- Flyg till Speyer
- Flyg till Selters
- Flyg till Trier
- Flyg till Bad Ems
- Flyg till Bernkastel-Kues
- Flyg till Koblenz
- Flyg till Kaiserslautern
- Flyg till Ramstein-Miesenbach
- Flyg till Traben-Trarbach
- Flyg till Welling
- Flyg till Cochem
- Flyg till Landau in der Pfalz
- Flyg till Lind
- Flyg till Mainz
- Flyg till Bacharach