Billiga hotell i Vallermosa - 1314 att välja från
Hotell
Kolla hotellpriser i Vallermosa
Utforska Vallermosa
I Vallermosa finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Vallermosa med omnejd:
- Castello di Acquafredda
- Grotte di San Giovanni
- Cascata Piscina Irgas
- San Platano-kyrkan
- San Geminiano-kyrkan
- Miniera di Rosas
- Giardino Sonoro
När du planerar resan till Vallermosa kan du använda MrJet för att hitta ett bra flyg till flygplatsen i Cagliari (CAG-Elmas). Du kan välja antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta det som passar bra för dig.
När passar det bäst att utforska Vallermosa?
Om du funderar på när det är bäst att resa till Vallermosa, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Vallermosa brukar vara augusti och juli, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är mars och oktober, medan de torraste är maj och september.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 18°C under dagen och 6°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 6 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 29°C under dagen och 9°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 3 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 31°C under dagen och 13°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 2 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 25°C under dagen och 7°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 6 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Vallermosa ligger på 17 millimeter.
Senaste Vallermosa hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Hotel Italia
4/5 Bra
"Väldigt trevligt hotell med perfekt läge för gamla stan,
restauranger och närhet till hamnen och tåg&buss-
stationen. Rena fräscha enkla rum med bra sängar."
En verifierad resenär bodde på Hotel Italia
Publicerades för 10 månader sen
Områden av
Res till Vallermosa
Top Trending
Flyg