Billiga hotell i Vaibla - 7 att välja från
Hotell från 940 kr
Kolla hotellpriser i Vaibla
Vaibla hotell

Hotel Sophia by Tartuhotels
Lääneringtee 39 Tartu Tartu County
36,75 km från centrum
Priset är 940 kr per natt
940 kr
18 dec. – 19 dec.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell för affärsresenären ligger i Tartu. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. De populära sevärdheterna Oskar Luts husmuseum och Tamme-stadion finns i närheten.

Park Hotell Viljandi
Johan Laidoneri Plats 8 Viljandi Viljandi
26,95 km från centrum
Detta hotell för affärsresenären ligger i Viljandi. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. De populära sevärdheterna Trepimagi och Monument till Johann Koler finns i närheten.

Grand Hotel Viljandi
Tartu 11 / Lossi 29 Viljandi
26,92 km från centrum
Detta hotell för affärsresenären ligger i Viljandi. Här har du tillgång till gratis frukost, gratis wi-fi och avgiftsfri parkering. De populära sevärdheterna Monument till Johann Koler och Trepimagi finns i närheten.
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
När passar det bäst att utforska Vaibla?
Om du undrar när det är bäst att besöka Vaibla, kan denna info om vädret vara till hjälp under planeringen av resan. De varmaste månaderna i Vaibla brukar vara juli och augusti, och de kallaste januari och februari. De regnigaste månaderna är september och april, medan de torraste är mars och februari.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 6°C under dagen och -9°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 370 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 22°C under dagen och -2°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 430 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 23°C under dagen och 5°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 496 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 12°C under dagen och -6°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 442 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Vaibla är 1738 millimeter.
Senaste Vaibla hotellrecensioner från resenärer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Grand Hotel Viljandi
4/5 Bra
"Bra och varierad frukost. Fri parkering "
En verifierad resenär bodde på Grand Hotel Viljandi
Publicerades för 1 månad sen
Områden av
Top Trending
Flyg

