Billiga hotell i Sombreffe - 476 att vÀlja frÄn
Hotell frÄn 759 kr
Kolla hotellpriser i Sombreffe
Sombreffe hotell

ibis Styles Nivelles

Van Der Valk Hotel Charleroi Airport

Martin's ChĂąteau du Lac

Van der Valk Hotel Nivelles - Sud

Ibis budget Charleroi Airport

Ibis Styles Charleroi Airport Aero44

Novotel Charleroi Centre

Van der Valk Waterloo

ibis Styles La LouviĂšre

B&B HOTEL Namur

Dolce by Wyndham La Hulpe Brussels

ibis Brussels Waterloo

Ibis Styles Namur

Martin's Louvain-la-Neuve

Mercure Namur Hotel
Utforska Sombreffe
I Sombreffe finns det mycket att se och göra. PopulÀra sevÀrdheter i Sombreffe med omnejd:
- Gembloux klocktorn
- Villers-La-Ville kloster
- European Flight Simulator
- Stade Velodrome Gilly
- Floreffe kloster
- Musée L
- Abbaye de Floreffe
NÀr du planerar din resa till Sombreffe kan du anvÀnda MrJet för att boka ett bra flyg till flygplatsen i Charleroi (CRL-Brussels South Charleroi). Du kan stÀlla in antal mellanlandningar, flygbolag och avresetid i sökningen för att hitta det som du vill ha.
NÀr passar det bÀst att utforska Sombreffe?
Om du undrar nÀr det Àr bÀst att Äka till Sombreffe, kan denna info om vÀdret vara bra att ha under reseplaneringen. De varmaste mÄnaderna i Sombreffe brukar vara juli och augusti, och de kallaste januari och februari. De regnigaste mÄnaderna Àr november och januari, medan de torraste Àr september och oktober.
HÀr kommer en översikt över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvÀnta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger pÄ 11°C under dagen och 0°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden Àr 7 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna pÄ 21°C under dagen och 4°C pÄ natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger pÄ 6 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september Àr 23°C under dagen och 10°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period Àr 8 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna pÄ 16°C under dagen och 2°C pÄ natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period Àr 8 millimeter.
- Den genomsnittliga nederbörden under Äret i Sombreffe Àr 29 millimeter.
Senaste Sombreffe hotellrecensioner frÄn resenÀrer som duRecensioner som verifierats av MrJet

Van der Valk Hotel Nivelles - Sud
"Incheckning tog tjugo minuter och personalen var otrevlig och stressad. NÀr vi senare pÄ kvÀllen behövde hjÀlp att göra om dubbelsÀng till tvÄ enkelsÀngar (som vi bokat) fick vi ingen hjÀlp, dom var för upptagna. DÄ bad vi om ett extra tÀcke sÄ vi skulle slippa dela tÀcke över tvÄ sÀngar. Personalen sa att det var omöjligt för han var ensam och kunde inte gÄ till den delen av hotellet. Ingen ursÀkt eller förstÄelse för att detta gjorde det mycket svÄrt för oss. Bara "det Àr omöjligt". SÄ vi var fyra personer med fyra sÀngar och tvÄ tÀcken. Det Àr ett stort hotel med lyx profil men pinsamt dÄlig service. Vattentrycket i duschen var mÀrkligt nog för stark. Men poolen var trevlig och restaurangen var god. Bra parkering. Vi har bott pÄ tvÄ andra van der valk hotel och dom har varit underbara med bra service. SÄ jag antar att denna van der valk Àr underbemmanad."


