Billiga hotell i Second Valley - 620 att välja från
Hotell från 815 kr
Kolla hotellpriser i Second Valley
Second Valley hotell

Second Valley Cottages and Lodge
7894 Main S Rd Second Valley SA
0,97 km från centrum
Priset är 1 117 kr per natt
1 117 kr
1 feb. – 2 feb.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Second Valley. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och frukost. De populära sevärdheterna Springs Road Forest Reserve och Congeratinga Forest Reserve finns i närheten.
Parkering ingår
Gratis wi-fi

NRMA Victor Harbor Beachfront Holiday Park
114 Victoria Street Victor Harbor SA
34,4 km från centrum
Priset är 815 kr per natt
815 kr
26 feb. – 27 feb.
inklusive skatter och avgifter
Denna camping med familjevänlig profil ligger i Victor Harbor. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och en trädgård. De populära sevärdheterna Kent Reserve och Warland Reserve finns i närheten.
Pool
Parkering ingår

Lady Bay Hotel
73 St Andrews Boulevard Normanville SA
11,29 km från centrum
Priset är 1 028 kr per natt
1 028 kr
5 feb. – 6 feb.
inklusive skatter och avgifter
Detta motell med spa ligger i Normanville. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och fullständigt spa. Våra gäster brukar tala väl om den hjälpsamma personalen och de välstädade rummen i sina recensioner. De populära sevärdheterna Links Lady Bay Golf Course och Lady Bay Vineyard finns i närheten.

BreakFree Wirrina Cove
172 Paradise Drive Wirrina Cove SA
3,89 km från centrum
Priset är 993 kr per natt
993 kr
31 jan. – 1 feb.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell med golfbana ligger i Wirrina Cove. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och en golfbana. Våra gäster brukar tala väl om den hjälpsamma personalen i sina recensioner. De populära sevärdheterna Kalumunda Forest Reserve och Springs Road Forest Reserve finns i närheten.

Pan Co Victor Harbor
2 Victoria St Victor Harbor SA
35,35 km från centrum
Priset är 959 kr per natt
959 kr
8 feb. – 9 feb.
inklusive skatter och avgifter
Detta motell ligger i Victor Harbor. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och strandcabanor. Våra gäster brukar tala väl om den hjälpsamma personalen och de välstädade rummen i sina recensioner. De populära sevärdheterna Warland Reserve och South Australian Whale Centre finns i närheten.

Cape Jervis Accommodation & Caravan Park
9351 Main South Rd Cape Jervis SA
12,1 km från centrum
Priset är 1 092 kr per natt
1 092 kr
31 jan. – 1 feb.
inklusive skatter och avgifter
Detta värdshus ligger i Cape Jervis. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, ett konferenscenter och en trädgård. De populära sevärdheterna Morgan's Beach och Kangaroo Island Sealink finns i närheten.

The Bluff Resort Apartments
123 Franklin Parade Encounter Bay SA
33,56 km från centrum
Priset är 944 kr per natt
944 kr
11 feb. – 12 feb.
inklusive skatter och avgifter
Detta hotell ligger i Encounter Bay. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och tvättmöjligheter. Våra gäster brukar tala väl om den hjälpsamma personalen i sina recensioner. De populära sevärdheterna Victor Harbor Heritage Trail: Petrel Cove Trailhead och The Bluff finns i närheten.
Pool
Parkering ingår

Echo Holiday Parks - Normanville
Cape Jervis Road Normanville SA
10,86 km från centrum
Priset är 993 kr per natt
993 kr
1 feb. – 2 feb.
inklusive skatter och avgifter
Denna stuga ligger i Normanville. Här har du tillgång till gratis wi-fi, avgiftsfri parkering och strand. De populära sevärdheterna Links Lady Bay Golf Course och Lady Bay Vineyard finns i närheten.

Big4 Normanville Jetty Holiday Park
34 Jetty Rd Normanville SA
12,18 km från centrum
Priset är 1 136 kr per natt
1 136 kr
8 feb. – 9 feb.
inklusive skatter och avgifter
Denna semesterby vid stranden ligger i Normanville. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, strand och daglig städning. De populära sevärdheterna High Country Trails och Banksia Park finns i närheten.

Victor Harbor Holiday Park
19 Bay Road Victor Harbor SA
34,23 km från centrum
Priset är 1 130 kr per natt
1 130 kr
9 feb. – 10 feb.
inklusive skatter och avgifter
Denna semesterby med familjevänlig profil ligger i Victor Harbor. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, 2 utomhuspooler och gratis inträde till vattenpark. De populära sevärdheterna Kent Reserve och Warland Reserve finns i närheten.

Heysens Rest
45 Nunn Road Myponga SA
22,81 km från centrum
Detta pensionat ligger i Myponga. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering och luftkonditionering. De populära sevärdheterna Nixon-Skinner Conservation Park och Myponga Reservoir finns i närheten.

Cape Jervis Holiday Units
12- Flinders Drive Cape Jervis SA
13,54 km från centrum
Detta lägenhetshotell med familjevänlig profil ligger i Cape Jervis. Här har du tillgång till avgiftsfri parkering, frukost och business-service. De populära sevärdheterna Morgan's Beach och Kangaroo Island Sealink finns i närheten.
Lägsta pris per natt som vi hittade under de senaste 24 timmarna, baserat på 1 natt för 2 vuxna. Priser och tillgänglighet kan komma att ändras. Ytterligare villkor kan gälla.
Utforska Second Valley
I Second Valley finns det mycket att se och göra. Populära sevärdheter i Second Valley med omnejd:
- Lady Bay Vineyard
- Kangaroo Island Sealink
- Banksia Park
- Yankalilla Memorial Park
- Carrickalinga Beach
När passar det bäst att utforska Second Valley?
Om du försöker komma fram till när det är bäst att åka till Second Valley, kan denna info om vädret vara till hjälp under reseplaneringen. De varmaste månaderna i Second Valley brukar vara januari och februari, och de kallaste juli och augusti. De regnigaste månaderna är juni och maj, medan de torraste är februari och december.
Här kommer en prognos över hur mycket regn och vilka temperaturer du kan förvänta dig:
- Medeltemperaturerna mellan januari och mars ligger på 30°C under dagen och 13°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden är 69 millimeter under denna period.
- Om du reser hit mellan april och juni, ligger medeltemperaturerna på 24°C under dagen och 8°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden ligger på 193 millimeter.
- Medeltemperaturerna under juli till september är 21°C under dagen och 7°C under natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 179 millimeter.
- Mellan oktober och december ligger medeltemperaturerna på 29°C under dagen och 9°C på natten. Den genomsnittliga nederbörden under denna period är 93 millimeter.
- Snittet för den årliga nederbörden i Second Valley ligger på 534 millimeter.
Områden av
Res till Second Valley
Top Trending
Flyg
